Нашите цветя - тема 27

  • 24 384
  • 771
# 225
В градината ми са нацъфтяли зюмбюли , нарциси и иглики. Розите започват да се разлистват. В къщи имам 10 орхидеи и са нацъфтяли почти всички. Вчера изнесох на вън и саксиите с мушкато. Закъснях с изнасянето.
Виж целия пост
# 226
Скрит текст:

Здравейте! Тази Калуна според вас има ли шанс? Засята е есента беше си добре цялата зима сега е в този вид.  За първи път имам Калуна и  не съм на ясно трябва ли нещо да се изрязва или  да стои така?
Да го повдигна този въпрос за калуната, ако може някой да отговори. Нямам представа какво се прави, за пръв път отглеждам и аз. Изрязах я, очаквам да се подмлади Animal See No Evil
Колко я изрязохте ? Аз все още умувам и понеже не съм постоянно там където е се чудя как да процедирам като отида .
Ами доста я изрязах едната, почти изцяло Animal See No Evil


Другата калуна я оставих както си беше, да пробвам коя ще оцелее


Мариета, май ще са за цветния рай и двете...
Виж целия пост
# 227
Някой знае ли как се казват?
Вчера си ги взех от един цветарски център. Забравих как се казват. За сега ще са в тази кашпа да ми краят на прозореца, по натам ще ги бучна в градината.

Виж целия пост
# 228
Реа, на вербена ми приличат.
Виж целия пост
# 229
Не е вербена. Прилича на птиче просо, по специално литоспермум дифуза ( литодора). Къде го продават, в София ли?

Флоксче, а самардалата и на живо ли е така красива, както на снимките? Едър ли е цвета?
Виж целия пост
# 230

Едни мини нарциси от градината.
Виж целия пост
# 231
Днес установих, че луковичките на шафрана са изгнили! Много ме е яд. От две години ги имам и така и не успяха да цъфнат, че да им се порадвам.
Виж целия пост
# 232
Тази вечер минах през Кауфланд и накупих сакъзчета и мушката на по 0,06 лв., роза на 0,24 лв., хризантема на 0,09 лви и едно друго красиво цвете с трудно име на 0,06 лв.  Дано успея да ги спася. Relaxed
Циклама също имаше намалена, но не взех, защото знам, че ще я довърша.
Виж целия пост
# 233
Ранобудна, какви са тези цени, бре жена? Аз ще изкупя всичко налично за тези стотинки Simple Smile
Виж целия пост
# 234
Цени на цветя за спасяване.
Бях тръгнала друго да купувам, но естествено се нахвърлих на саксиите с цветя и ръце не ми стигнаха. 6 саксийки грабнах, останаха и за други дами, които също наобиколиха стелажите с цветя.
Отдавна не съм попадала на толкова цветя за спасяване.
Виж целия пост
# 235
Синичкото може би е това
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1% … D0%B8%D1%86%D0%B0

Ние днес малко бяхме на разходка и много ме хвана яд, че не излязох с лопатка и пликче да си взема няколко такива, много бяха симпатични наживо
Виж целия пост
# 236
Не съм виждала и сега чувам за такива цени в Кауфланд! Пожелавам ти всички да успееш да спасиш.

Мисля, че моето синьо е литодора.

Аз спасих в Билла тази вечер мини нарциси. Бяха на 3,49 лв. Не мога да разбера защото слагат такива цени на цветя които са за спасение, вместо да ги подаряват.
Виж целия пост
# 237
Angel_Dust прати ми адрес и ще ти изпратя още по- интересен вид с листа на точки и розово-лилави цветчета.
Виж целия пост
# 238
Реа, от къде купи птичето просо?
Литодора, литоспермум, едно и също е.
Виж целия пост
# 239


Момичета помагайте. Как се отглежда за пръв път го имам?
Днес съм рожденничка и любимия ме зарадва с това прекрасно цвете.







Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия