Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 41

  • 33 210
  • 787
# 690
Коко-Ми, а какъв е проблема ако се обаждат само брокери?
Любезно ги информираш за условията за наемане, дали си склонна да даваш комисионно и ги оставяш да ти търсят наематели.
Като се стигне до оглед - държиш на твоите условия и вид договор. Ако не са съгласни - да се махат, следващия иде.
Виж целия пост
# 691
Нямам нищо против агенциите, но до момента си създавам впечатление за некомпетeнтност. На моменти дори са ми нахални Simple Smile

Днес получих обаждане от агенция, че двойка от Пазарджик си търси жилище. Не им се разхождало до София и от агенцията да преценят жилището и ще сключат договор.....  Казах им, че без да видя кандидатите няма как да се сключи договор.
Виж целия пост
# 692
Седмица ми се вижда малко. Аз си давам срок месец при наемане, макар че досега за две седмици сме намирали наематели.
Но работя с брокер.
Виж целия пост
# 693
Естествено, че трябва да  преслушаш кандидатите.
Не всичко е веднага и на всяка цена.
Освен ако няма финансово притеснение.
Ще се намери читавия кандидат, малко търпение.
Виж целия пост
# 694
Оххх дано Simple Smile
Мога да изчакам, не е на всяка цена. Но само от телефонен разговор можеш да създадеш усещане за брокера отсреща. 🙂
До момента май не попадам на такъв
Виж целия пост
# 695
Коко-Ми в никакъв случай без да си видяла наемателите!!!! Агенцията видяла жилището на картинка, потециалните наематели въобще и представа си нямат от него, ама вече и договор ще сключват. Нещо лъжотят от агенцията. 
Виж целия пост
# 696
слагам линк към обявата
https://www.imot.bg/obiava-2d174724750112876-dava-pod-naem-trist … -sofiya-banishora

две стаи + кухня, две тераси(едната е остъклена)
За паркета съм съгласна, но нямам възможност да подменям на този етап. Благодаря ви за мненията.

"кухня, хол, спалня" - това е двустаен, а не тристаен апартамент.
Виж целия пост
# 697
слагам линк към обявата
https://www.imot.bg/obiava-2d174724750112876-dava-pod-naem-trist … -sofiya-banishora

две стаи + кухня, две тераси(едната е остъклена)
За паркета съм съгласна, но нямам възможност да подменям на този етап. Благодаря ви за мненията.

"кухня, хол, спалня" - това е двустаен, а не тристаен апартамент.
И аз това щях да кажа. Двустаен е, не тристаен. Не виждам и честно казано 80кв.
Иначе паркетът си е екстра. В пъти по-добре от ламинат за 20л на кв.
Виж целия пост
# 698
Панел ли е? Как са общите части?
Апартаментът изглежда чист, просторен, има и нови уреди, естествен паркет - прагматично звучи много хубаво, но, по мое мнение, може да опитате да  вкарате малко уют за снимките. Еднакви възглавнички, подложки, цветя. Някакъв текстил, който да "стопли" малко атмосферата.
Виж целия пост
# 699
Кухньохол и 2 спални вече се води 3стаен апарт. по сегашните стандарти.
По обявите и кухньохол + малка спалня са двустайни.
Виж целия пост
# 700
Кухньохол и 2 спални вече се води 3стаен апарт. по сегашните стандарти.
По обявите и кухньохол + малка спалня са двустайни.

Авторката е написала в обявата : "входно антре, кухня, хол, спалня, баня, тоалетна и две тераси", а и на снимките не си вижда втора спалня. Кухнята и холът са отделно. Двустаен е.
Виж целия пост
# 701
Тухла от началото на 2000г

Стаите са три: кухня, хол, спалня. Тоалетна отделно, баня, две тераси. Жилището е доста просторно 🙂.
Ще се поправя за цветята и възглавничките 😉

Панел ли е? Как са общите части?
Апартаментът изглежда чист, просторен, има и нови уреди, естествен паркет - прагматично звучи много хубаво, но, по мое мнение, може да опитате да  вкарате малко уют за снимките. Еднакви възглавнички, подложки, цветя. Някакъв текстил, който да "стопли" малко атмосферата.
Виж целия пост
# 702
Здравейте, какво мислите за квартал Младост 1 и района до окръжна? За покупка за собствено жилище
Виж целия пост
# 703
Какво ви пречи да го обявите във фейсбук групите за квартири без посредници или на съответния квартал? Аз само там съм отдавала и винаги ми е отнемало ден - два. Изключвате коментарите, ако не ви се четат глупости, и комуникирате с кандидатите само и единствено в месинджър. Телефонът си не го пишете и го давате чак след подписване на договор.
Виж целия пост
# 704
Здравейте, какво мислите за квартал Младост 1 и района до окръжна? За покупка за собствено жилище
   
Като квартал е добре, но какво общо има с темата за наеми?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия