В малко завишени дози таз' задачка ме тормози, та моля някой ако смогне, с решението да помогне. :)

  • 36 224
  • 736
# 480
Мисля си, че той имаше нужда да му се дават малко по-сложни задачи, а не да скучае година и нещо в часовете. Не знам дали е талант, вероятно не. Просто имаше някакъв ресурс, който остана неразвит, както рисуването и музиката - не пожела да се занимава. Насила не става, поне при него
Виж целия пост
# 481


Пита ме 7мокласника, но нямам време.
Каза,че а подточка е получил 24, после зациклил.
Виж целия пост
# 482


Пита ме 7мокласника, но нямам време.
Каза,че а подточка е получил 24, после зациклил.
Втория ден, до това място т.C (BC=х) ще ходят време t2=х/4.8
часа ще е 9 10/60  + t2
Първия ден до същото място са изминали разстояние АС=24-х и са стигнали до същото място в същия час (тръгнали са в 8:00) t1 =(9:10+ t2 ) - 8
t1 =1 10/60 + t2
За да изразим t1 с пътя обаче, имаме два варианта - преди почивката или след почивката са минали това място
Вар.1 Минали са оттам преди средата на пътя
t1=(24-х)/6
Вар.2 Минали са оттам след средата на пътя и съответната почивка
t1=12/6+20/60+(12-х)/7.2

Решаваме за х уравнението
t1 =1 10/60 + t2
Вар.1
(24-х)/6=х/4.8

Вар.2
12/6+20/60+(12-х)/7.2 = 1 10/60 + х/4.8

И търсим после времето и конкретния час
Виж целия пост
# 483
Русалка, благодаря, че го написа толкова подробно. Аз не успях да се изразя така добре. 
Алиса, аз съм много за тренирането на мозъци, но съм много против дресировката.
Виж целия пост
# 484
Динчо, за мен състезателните задачи са верният ключ за развиване на мислене.
Училищната математика става идеално за дресировка.
Всичко, за което е писала Русалка, аз мисля, че го изчерпах с последното си изречение в предния пост.
Не ми харесва, че фокусът винаги се измества към родителите с "неправилната преценка" за децата си.
Аз говоря за другите и отговорих на конкретен въпрос.
Като пуснеш едно дете, което върви напред, по течението... заминава у блатото.
Толкова по темата.

А на който му се решават задачи, пускам пак същата от преди няколко страници.
Яко се забатачих с доказването, че няма такива числа. Disappointed Relieved С кръгове на Ойлер пробвах, едно от сеченията е равно на 0, не знам дали това би могло да се използва?

Виж целия пост
# 485
Според мен става с кръгове на Ойлер. Друг начин (по-трудоемък малко) е да разпишеш вида на уравненията и после остатъците. Идеята е, че остатъкът трябва да е по-малък от частното (дано не бъркам термина). Т.е. нужно е да се запишат само остатъците до достигане на частното в общите уравнения. Така се вижда, че нямат общи.
Виж целия пост
# 486
Ако едно число дава остатък 1 при деление на 6, то дава и остатък 1 при деление на 3.

Ако едно число е кратно на 9, то дава остатък 0 при деление на 3.

 Не може да съществува число, което дава едновременно два различни остатъка при деление на 3.
Виж целия пост
# 487
Здравейте, моля за помощ за тази задача за 8-ми клас, подточка Б.
Допълвам се: Реши я осмокласникът. Няма да трия поста, нека я има като "казус". Но така е надраскал решението, че ме е срам да го снимам.
Виж целия пост
# 488
Ако може да се впише окръжност в АРСN, то
СN+AP=AC+PN
AP=PN (P лежи на симетралата)
=> CN=AC, AC=5
AC=5
BN=AM=2
BC=BN+NC=7
Виж целия пост
# 489
Благодаря, solnichka,  това е ползвал щ, че P лежи на симетралата
Виж целия пост
# 490
Ужасно е тихо тук, преди утрешната офанзива... Rolling Eyes
Май само аз си пиша и то за една и съща задача  Joy

Tisisat, не става с кръгове на Ойлер в крайна сметка, защото водят до грешен отговор 8.
С разписване става, да. Но е много хамалско.

Ако едно число дава остатък 1 при деление на 6, то дава и остатък 1 при деление на 3.

Ако едно число е кратно на 9, то дава остатък 0 при деление на 3.

 Не може да съществува число, което дава едновременно два различни остатъка при деление на 3.

Благодаря! И детето така я беше решило, но си бях наумила, че има и друго решение.
Благодаря на всички, които се включиха по казуса! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Виж целия пост
# 491
Ужасно е тихо тук, преди утрешната офанзива... Rolling Eyes
Май само аз си пиша и то за една и съща задача  Joy

Tisisat, не става с кръгове на Ойлер в крайна сметка, защото водят до грешен отговор 8.
С разписване става, да. Но е много хамалско.

Ако едно число дава остатък 1 при деление на 6, то дава и остатък 1 при деление на 3.

Ако едно число е кратно на 9, то дава остатък 0 при деление на 3.

 Не може да съществува число, което дава едновременно два различни остатъка при деление на 3.

Благодаря! И детето така я беше решило, но си бях наумила, че има и друго решение.
Благодаря на всички, които се включиха по казуса! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Ъ? Аз уж пробвах и не се засичаха... Кой знае къде съм спала пак. Ако намеря листа, ще погледна.
Виж целия пост
# 492
Здравейте! Моята дъщеря има задача да направи,но аз не разборам от компютри.
Можете ли да ни помогнете?
Виж целия пост
# 493
Задачата е пряко свързана с това, което учат в училище за съответната програма. Не иска "знаене на компютри", а отваряне на учебника, пуснане на MS Access... (ако трябва да иде в училище, библиотека или стая по информатика, където имат достъп децата, ако няма как вкъщи)
Задачата е написана толкова детайлно постъпково, че даже не се сещам, как някой да помогне, освен да седне и да го направи на програмата. Но не виждам това с какво ще помогне.
Виж целия пост
# 494
pilence2, намирате учебник по Модул 1. ИТ за 11 клас, на Домино е много простичко обяснено.
Трябва ви програмата MS Аccess - част от офис пакета и девойката изпълнява стъпка по стъпка условията на задачата.
Пишете ми на лично за съдействие, ако не се справи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия