Страсти – ясли и градини в София, кампания 2025/2026 - Тема 1

  • 40 358
  • 735
# 60
Някой знае ли какво се случва с група „Жабчета“ в ДГ 117 „Лютиче“? В момента втора градинска група са 4 групи – „Кокиче“, „Маргаритка“,  „Мики Маус“ и „Жабчета“ . За следващата година в системата са отбелязани първите три групи за трета градинска, а „Жабчета“ е посочена за прием в първа градинска. Какво се случва с децата? Ще са разпределени в другите групи и ще станат по 40 деца в група или ще са прехвърлени в друга детска градина?
Виж целия пост
# 61
Здравейте,

аз имам въпрос във връзка със санкцията от евентуален отказ при записване на дете в ясла.

Текстът е: В случай, че родителят на дете, класирано в общинска СДЯ, ДГ и общинско училище не запише детето си в определения срок, губи право за кандидатстване в съответната общинска СДЯ/ДГ и общинско училище до началото на класиранията за следващата учебна година. Детето може да участва за следващо класиране. Допълнителните точки за поредността на желанията по низходящ ред се намаляват с 1 точка.

Това намаляване на точките по низходящ ред единствено за текущите класирания за съответната година ли е? При кандидатстване за следващата учебна година има ли някаква санкция? Аз го тълкувам като да "започваш отначало" догодина с пълен набор от точки.

Предварително благодаря
Виж целия пост
# 62
Санкцията важи само за текущата година.
Но защо трябва да се стига до там?
Просто отивате и отказвате мястото - така няма да бъдете санкционирани.
Виж целия пост
# 63
Санкцията важи само за текущата година.
Но защо трябва да се стига до там?
Просто отивате и отказвате мястото - така няма да бъдете санкционирани.

може би аз не съм разбрала правилно? Когато се откажеш от мястото, както и да го направиш, не губиш ли точката за съответната текуща година?
Виж целия пост
# 64
Санкционират ви, ако не си запишете детето, без да сте заявили отказ - просто не го записваш.
Ако заявите отказ със заявление до директора - няма санкция.
Виж целия пост
# 65
Какви калкулатори използвате за класирането?

Аз се спрях на този: https://kg-chances.org/chance
Виж целия пост
# 66
При използването на калкулатора как въвеждате точките? Примерно 12 или 15 (с първо желание бонус 3 точки)?
Виж целия пост
# 67
Този, който ползвам аз (в предния ми пост) дърпа данните автоматично и дава процентите.

Иначе в други, които съм ползвала слагам общо точките т.е. 15 т. (в които влизат и бонусните).
Виж целия пост
# 68
Аз съм запазила този https://sofiadz-calculator.eu/?region=11&year=2023&points=15&gro … =1&is_in=1&type=1
Не знам колко са точни, например в едно от желанията ми децата с 15 точки, колкото сме и ние вече надвишават с 2-3 свободните места, което означава, че най-вероятно ще има жребий, ако остане така, а калкулаторите дават 100% прием.
Виж целия пост
# 69
Аз съм запазила този https://sofiadz-calculator.eu/?region=11&year=2023&points=15&gro … =1&is_in=1&type=1
Не знам колко са точни, например в едно от желанията ми децата с 15 точки, колкото сме и ние вече надвишават с 2-3 свободните места, което означава, че най-вероятно ще има жребий, ако остане така, а калкулаторите дават 100% прием.
И аз не мога да разбера защо понякога излиза 100% прием, когато очевидно не е така.
Виж целия пост
# 70
На част от тези деца може това да не е първо желание, както и може да участват в социалната опашка с повече точки.
Не съм ползвала калкулатори, не знам дали работят така, просто предполагам възможните причини.
Виж целия пост
# 71
Моят опит от миналата година показва, че тези калкулатори работят адекватно, но към края, когато вече почти всички са наредили желания. На 10 май беше миналата година класирането, буквално в рамките на деня имаше разместване и в калкулаторите.
Виж целия пост
# 72
Само при мен ли още е блокирал сайтът?
Виж целия пост
# 73
През лаптоп работи, през телефон не.
Виж целия пост
# 74
Само при мен ли още е блокирал сайтът?
И при мен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия