Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 21

  • 41 806
  • 794
# 570
Хората хем искат да плащат 50 лева данък хем да им е чисто и уредено. На една от къщите ми в чужбина данъка беше 14,000 лева годишно, ама веднъж като имаше една съмнителна кола спряла на улицата пред нас и като се обадихме на полицията дойдоха буквално за 2 минути.
Виж целия пост
# 571
От поста излиза, че се дават 14к лева годишно, за да идва полицията за 2 мин.
В България, както се каза за 50лв годишно, пак идват за две минути. Кофти пример според мен.
За калпавата инфраструктура, която имаме е минус ниския данък,също плюс са корумпираните управници. Но пък заради ниския стандарт, почти липсват бежанците, които са плъзнали навсякъде по-света и създават само проблеми. Тези 14к не те пазят от такива хора по улиците, даже ти ги гарантират, че ще са налични. Да не говорим за атентати, стрелби, безредици и в тоя ред на мисли, където в България почти липсват такива събития.
Виж целия пост
# 572
В България за 50лв данък като звъннеш на полицията, идва бие те, вкарва те в болница и там умираш. После шефа на мвр, който между другото осигурява контрабандния канал с лични разпореждания на граница във феодален стил, излиза телевизията и иска още 50лв, за да обучи вечно ненаучените полицаи. Аз не съм имал специални обучения, но от обща култура знам как предрусали със свръх доза се държат и какъв е риска за живота им. Знам и как да се държа с такива. Но явно момчетата са наблягали на физическите упражнения.
Извода е че не ми трябват скъпи мигранти, за да ми съсипят качеството на живота.
Виж целия пост
# 573
Не е по темата, но щом започнахте разговора за друсаняка който си умря от дрогата, ще си кажа че наистина данъците ни са ниски и полицаите ни са с остаряла подготовка и екипировка.

На какво плащате 50лв, моите жилища са три цифрен данък сгради+смет.
Виж целия пост
# 574
Но пък имотите са с трицифрен ръст нали Simple Smile.
Виж целия пост
# 575
Но пък имотите са с трицифрен ръст нали Simple Smile.
Ползват се, не се продават, така че и 5 цифрен да е ръста, мен не ме касае.
Виж целия пост
# 576
От поста излиза, че се дават 14к лева годишно, за да идва полицията за 2 мин.
В България, както се каза за 50лв годишно, пак идват за две минути. Кофти пример според мен.
За калпавата инфраструктура, която имаме е минус ниския данък,също плюс са корумпираните управници. Но пък заради ниския стандарт, почти липсват бежанците, които са плъзнали навсякъде по-света и създават само проблеми. Тези 14к не те пазят от такива хора по улиците, даже ти ги гарантират, че ще са налични. Да не говорим за атентати, стрелби, безредици и в тоя ред на мисли, където в България почти липсват такива събития.

Единствения плюс на българия е че даже и разни кози пастири от Африка и Афганистан не искат да остават. За примера с полицията забравих да уточня че звъннах на нон емърждънси номера. Не съм убеден че в бг средния респонс тайм на полицията е две минути.
Виж целия пост
# 577
Разликата е, че в щатите полицията има право да ти тегли куршума на момента ако прецени, и често се случва. Даже на Гала племеника беше застрелян като куче от полицай.
У нас полицаите нямат кой знае какви права. Той и да дойде за 2 мин, ще гледа като пукал.
Виж целия пост
# 578
Така е, живота на хората в САЩ зависи от кефа на полицая, гръмва те за нищо или само защото леко си мръднал.
Радвам се, че тук не е така и побои и убийства от полицаи са рядкост.
Гого, не си прав, човека редовно се е боцкал, просто малшанс да се накълве толкова здраво, като за последно.
mimipi95, виждам, че ти е трудно да определиш какво му е хубавото в чужбина и само говориш за  високи данъци и нон респонс имърджънси тайм....чак ми се доиска да живея в тая чужбина,ама не ме влече Joy
Виж целия пост
# 579
Има си и плюсове чужбината, не случайно 3 млн българи сме по чужбини. Но има и много щастливи хора, които не искат и да чуват за вън.
Шарени сме.
Най големия плюс е, че хората си имат жилища. Това в никоя чужбина го няма толкова застъпено както на балканите.
Виж целия пост
# 580
Ами то кави жилища - 18 квадрата холокухня и 9 квадрата спалня с 3 метра широчина. Ето една чудесна сграда пълна със собственици

Виж целия пост
# 581
Отиди в Лондон примерно, в някой "скъпарски" район, има дости къщи представляващи  тесен коридор, включващ антре, хол и трапезария, цената - не можеш да си я представиш.
Казвам Лондон, но съм виждал аналогични недоразумения и в други по-големи европейски градове. Пълно е с ултраскъпи "мизерни" жилища, а като чуеш наема се чудиш дали цената не е за година.
Абе на запад и мизерията е по-хубава явно според теб. Blush
Виж целия пост
# 582
Относно екипировката на полицаите. Оказа се, че за въпросните камери които случайно са били изключени са дадени повече пари от съответни такива в САЩ. Отделно теглото на нашите е било повече. За по-тежки камери са дадени повече пари. Корупция и комисионни не са взети, естествено. Ако някой му е интересно ще намеря цялото журналистическо разследване.
Виж целия пост
# 583
Днес 2 улични песа в Делта Планет Мол, разхождащи се. Имам чувството, че съвсем изкука тоя народ, явно някоя ялова природозащитничка ги въвежда там да се охлаждал ли, какво ли....хора пийте си хапчетата.
Виж целия пост
# 584
Ти си пий успокоителните. Сами си влизат, никой не ги “въвежда”. Зимата съм ги виждала да се топлят. Голяма сензация, голям проблем! В чужбините, за които мечтаеш, кучетата са позволени в моловете и стопаните спокойно си пазаруват дрехи, книги и дори хранителни продукти. Животните са чисти и възпитани, не пречат на никого.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия