Азиатска козметика и грим - тема 31

  • 75 153
  • 756
# 270
https://stylejolly.com/Mobile/Product/Detail/view/cid/420/pid/5699

Някой, ако е ползвал този серум моля да каже мазен ли е,тип олио,ако е такъв хич да не го поръчвам .
Не е тип олио!





добре,че си сложила допълнителна информация,че видях,че съдържа ретинол,който стриктно избягвам,  много благодаря.
Виж целия пост
# 271
Това се отнася само за преобразуване на водата.
Зависи от консистенцията,понякога милилитрите са повече от грамовете,понякога по-малко.Това не е толкова важно.
Серумчето е 28 грама,действително.

Непослушна готвачка наистина ли искаш да дадеш 80лв. за Мизон?!
Извинявай,може би реагирам остро,но наистина,Мизон не струва толкова.
За тези пари има къде по-хубави серуми.

Catalano пробва ли A.H.C - Premier Ampoule Eye Cream For Face Line Tightening?
O, изобщо не държа да ги дам точно за Мизон. Но понеже нямам опит с други, се впечатлих от този. Нито пък държа да дам толкова пари за серум. Ако препоръчате нещо добро с ретинол, което да не разтворено в нещо мазно, ще съм Ви благодарна. Бях си купила един серум от The Ordinary с ретинол, но не обърнах внимание, че е разтворен в сквалан и освен че миризмата ми беше супер неприятна, и чуството, че плувам в масло ме спря да го ползвам редовно, докато накрая не го изхвърлих.
Виж целия пост
# 272
В рускоезичния tiktok/insta всички са луди по тоя ретинол на Celimax. Често го комбинират с бустер

https://ksisters.bg/product/celimax-the-vita-a-retinol-shot-tigh … serum?sku=2106349

бустера:
https://ksisters.bg/product/celimax-the-vita-a-retinal-shot-tigh … oster?sku=2106350
Виж целия пост
# 273
Благодаря! Не е мазен, нали?
Виж целия пост
# 274
По отзивите е с водниста и лека формула, попива доста бързо. Аз лично не ползвам ретинол от доста време, ама ако имах възможност, бих си взела точно тоя 😀
Виж целия пост
# 275
Аз ползвам ретинал в студените сезони, сравнително висока концентрация  но по отношение на рвтиноидите в някой серум, винаги питам КОЛКО Е? Blush
Не виждам  какъв му е процента на ретинола. Пептидите могат да се добавят и в отделен продукт.
И винаги бих предпочела ретинал, за начинаещи  по-лек.
Ама пък то с рускини спори ли се? 😜
Виж целия пост
# 276
Не виждам  какъв му е процента на ретинола.

0,1% е.
Виж целия пост
# 277
В рускоезичния tiktok/insta всички са луди по тоя ретинол на Celimax. Често го комбинират с бустер

https://ksisters.bg/product/celimax-the-vita-a-retinol-shot-tigh … serum?sku=2106349

бустера:
https://ksisters.bg/product/celimax-the-vita-a-retinal-shot-tigh … oster?sku=2106350

Това става ли да се използва за вечер, при големите жеги сега или е препоръчително в по-студените дни?
Виж целия пост
# 278
Лятото по принцип не се препоръчва да се ползва ретинол. Но ако много се иска – само вечер, а през деня задължително слънцезащита
Виж целия пост
# 279
По темата с ретиноидите да похваля един корейски продукт с ретинал: 



Комбинация от 2% бакучиол,  0.11% ретинал, пептиди, серамиди и др. благинки. Личните ми впечатления са, че не отстъпва по нищо на cristal retinal 10 на Medik8, но пък е в пъти  по-евтин. И консистенцията му е същата - лека, кремообразна. Единственото което не ми допада е специфичния мирис на бакучиол (който е ползвал на benton серума ще ме разбере).

https://www.yesstyle.com/en/be-the-skin-vegan-retinal-bakuchiol- … ml/pid.1134228233
Виж целия пост
# 280
Единственото което не ми допада е специфичния мирис на бакучиол (който е ползвал на benton серума ще ме разбере).
На мокър цимент😁
Много добре е формулиран този продукт!🤍
Виж целия пост
# 281
Това се отнася само за преобразуване на водата.
Зависи от консистенцията,понякога милилитрите са повече от грамовете,понякога по-малко.Това не е толкова важно.
Серумчето е 28 грама,действително.

Непослушна готвачка наистина ли искаш да дадеш 80лв. за Мизон?!
Извинявай,може би реагирам остро,но наистина,Мизон не струва толкова.
За тези пари има къде по-хубави серуми.

Catalano пробва ли A.H.C - Premier Ampoule Eye Cream For Face Line Tightening?
O, изобщо не държа да ги дам точно за Мизон. Но понеже нямам опит с други, се впечатлих от този. Нито пък държа да дам толкова пари за серум. Ако препоръчате нещо добро с ретинол, което да не разтворено в нещо мазно, ще съм Ви благодарна. Бях си купила един серум от The Ordinary с ретинол, но не обърнах внимание, че е разтворен в сквалан и освен че миризмата ми беше супер неприятна, и чуството, че плувам в масло ме спря да го ползвам редовно, докато накрая не го изхвърлих.
Aко държиш сега да почнеш ретинол, може да погледнеш nova koja. Това, е бг сайт, там са групирани-за начинаещи, за, напреднали...
Има  и отзиви, някои са със снимки. G&G със сигурност не са олио, Paula's choice
също.
Ако позволиш съвет,в този сезон  заложи на хидратацията с torriden,  включи пептиди, остави ретинолите за есента.
Но, разбира се, решението е твое.
Виж целия пост
# 282
Да попитам мнения за 2 продукта на TIRTIR - Ceramic Milk Ampoule и  Collagen Lifting Eye Cream ? Имам милк тонера на Тиртир и мисля да ги добавя в рутината си.

Търся си много хидратиращо подхранващ продукт за преди крем, които бих могла да ползвам като последен такъв преди слънцезащитата денем. Суха кожа, 48г.

Влюбена съм в сапунчето   Sulwhasoo - Signature Ginseng Facial Soap Mini в аромата, в пяната. Понякога ми идва малко по изсушашващ от колкото би желала сухата ми кожа, но не мога да се откъсна от него Simple Smile

Другата ми скорошна покупка еMISSHA - Chogongjin Youngan Jin Overnight Cream сега вече по топлото време е това което ми трябва нощем, но предните месеци в студеното време ми идваше доста недостатъчен и смесвах с масла. Иначе го ползвам в комбинация с околоочен на миша от същата серия Heart Exl и MISSHA - Chogongjin Sosaeng Jin Boosting Essence
Виж целия пост
# 283
MISSHA - Chogongjin Youngan Jin Overnight Cream не го разбрах, няма нищо общо с MISSHA - Chogongjin Youngan Jin  Cream, който е много по-хидратиращ и лицето свети сутрин, като се сложи. Овърнайт версията, нищо не прави при мен, определено няма да повторя, а стандартната версия купувам вече 4та опаковка. Консистенцията им е много различна.

 MISSHA - Chogongjin Sosaeng Jin Boosting Essence е страхотен продукт, поне при мен има видима стегнатост на кожата след него.
Виж целия пост
# 284
Това се отнася само за преобразуване на водата.
Зависи от консистенцията,понякога милилитрите са повече от грамовете,понякога по-малко.Това не е толкова важно.
Серумчето е 28 грама,действително.

Непослушна готвачка наистина ли искаш да дадеш 80лв. за Мизон?!
Извинявай,може би реагирам остро,но наистина,Мизон не струва толкова.
За тези пари има къде по-хубави серуми.

Catalano пробва ли A.H.C - Premier Ampoule Eye Cream For Face Line Tightening?
O, изобщо не държа да ги дам точно за Мизон. Но понеже нямам опит с други, се впечатлих от този. Нито пък държа да дам толкова пари за серум. Ако препоръчате нещо добро с ретинол, което да не разтворено в нещо мазно, ще съм Ви благодарна. Бях си купила един серум от The Ordinary с ретинол, но не обърнах внимание, че е разтворен в сквалан и освен че миризмата ми беше супер неприятна, и чуството, че плувам в масло ме спря да го ползвам редовно, докато накрая не го изхвърлих.
Aко държиш сега да почнеш ретинол, може да погледнеш nova koja. Това, е бг сайт, там са групирани-за начинаещи, за, напреднали...
Има  и отзиви, някои са със снимки. G&G със сигурност не са олио, Paula's choice
също.
Ако позволиш съвет,в този сезон  заложи на хидратацията с torriden,  включи пептиди, остави ретинолите за есента.
Но, разбира се, решението е твое.
Има резон в това, което казваш. Така че, ще усмиря желанието си да се мажа с ретинол. Но имам останал тоник с Ретинол, който до зимата сигурно ще изфиряса. Може би само вечер ще го нанасям.
Много са им хубави продуктите с хиалурон на Torriden, наистина. Като изразходя сет-чето, ще се снабдя с пълномерни опаковки от повечето неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия