Турски Филми и Сериали - Обща тема - Тема 20

  • 78 717
  • 731
# 405
Далечен град е по скоро добра адаптация на Ал Хайба, от колкото цялостен римейк на ливанския сериял, чийто сюжет е с акцент на  борба за надмощие в надпревара  за власт, овладяване на контрабандите канали за оръжие и наркотици. Семейните ценности и традиции са по- скоро леко загатнати, женските образи нямат това развитие, което е в Далечен град. С интерес гледам турската версия, който сега вече на този етап е доста по - различна, клони по скоро към семейна драма.Гледала съм Ал Хайба до 4 епизод, а по време на Ковида излезе и 5 епизод, но не съм го изгледала.
Много промени в сюжетното развитие и нови герои, и аз се вълнувам как ше завърши първи сезон, какво ни очаква в следващия. Ще напиша накратко какво се случи в ливанския сериал, за да не се правят догадки сравнения. Няма сюжетна линия  с Фико, с влюбения доктор в Алия, Мине е стоматолог в болницата, при която се води малкия Джихан на лечение и не е бременна. Алия работи в семейна фабрика  за млечни продукти, а не е доктор в болница.  Към края на 1 сезон, след предателство пред полицията от Шахин, Джахан заедно с Кая и мъжете от неговия клан бягат в планината, а в имението остават само жените - включително и Зерин и Наре. Досещате се , че  липсват  техните семейни истории. При нападение  в планината , Кая ослепява от бомба, а при тяхното завръщане, Зерин се грижи за Кая и той си връща зрението. Шахин е наказан - Джихан го застрелва показно пред всички. Алия решава да замине за Канада с двете деца  - има бебе от Джихан. Наре я придружава. Джихан урежда тяхното заминаване, дава пари и прехвърля фабриката на Алия за тяхна издръжка.Започва война между клановете.
 Във 2 сезон  - Шахин оживява,  лекува се  в Бейрут. Към края на сезона , той се връща в Ал Хайба, и се жени за Наре. В 3 сезон , Джихан се жени за телевизионна журналистка в Бейрут, има дете, които загиват при нападение на кола. Джихан влиза в затвор  и т.н.
Позволих си да напиша   всичко това ,  не всичко помня , но последователността е тази. Гледайте Далечен град  - Мардин , с неговите семейни истории. И аз вече гадая , какъв ли ще бъде похвата на сценаристката за интересен сюжет!
Виж целия пост
# 406
Уффф нямам ИГ. То и годинките си летят. Абе ще се поразровя за нещо актуално. Аз си ги гледах на испански и така учих. Много си харесвам и слушам латино музика. По едно време бях влюбена в гласа на Жан Карлос Канела. Heart EyesТой по принцип е пич.  
И още си го харесвам.
Наскоро гледах по бТВ стори
 " Мащехата". Актрисата, която изигра Есмералда мога да а позная и след 100 години. Голяма красавица обаятелна и какви очи има. 💚 Ако има корекции то не са прекалени но ми се стори че още си е естествена и няма.
Дали ще правят трети сезон на Трима братя и сестри. Класика в жанра. Уникален сериал и каст.

И аз много слушам испански песни. Харесват ми. Сега гледам повече филмите и сериалите им за Нетфликс ама и там само секс сцени и тъпотии. Мислят, така ще се гледат, а какви хубави теленовели имаше преди!
Наскоро гледах филмче с Наталия Орейро за Нетфликс - Campamento con mаmá. Направила и песен за филма. Пак беше много сладка.🥰

Няма турски версии на други сериали, които вървят по същата сюжетна линия. Те взимат само идеята и си ги развиват, както си искат.😀
Виж целия пост
# 407
Израстнах с латиноамериканските серили. Есмералда, Вдовицата в бяло, Робинята Изаура, Жената в огледалото, Касандра, после Клонинг(той е бразилски мисля) и какви ми още не. Бях влюбена в Освалдо Риос. Още го следя в ИГ, много е свеж профила му.
Трима братя три сестри ли е любим.
Три лири съм го гледала, не харесах втория сезон, не можах да аги гледам, нещо не ми допадна.
Но римейкът "Земя на честта",който даваха по Бтв Лейди преди осем години е уникален, модерен, интересен, с готини актьори.
Не може никъде да се гледа, отдавна го свалиха.
Синем не знам колко и какви корекции има. Аз така и не се научих да разпознаваме такива, ако не са много видими.
А тук виждам евентуално са и устни, защото са от прекалено пухкави. Но и на Минната са такива.
Каквото и да е правила е свежа, красива, миловидно и нежно излъчване има. И не си личи.
Виж целия пост
# 408
Синем със сигурност си е пипнала устните и всякаш има повдигане на клепачи
Виж целия пост
# 409
И аз така от много малка с теленовелите. Още от Черната перла, Чиста кръв, Любовни илюзии, Касандра, Хубавата Мексиканка и всякакви други. 😀🥰 Заедно с тях и турската телевизия.
Имаше много интересни предавания и сериали през 90-те. ♥️

Вчера пуснах Cici с Нур Сюрер, днес ще го довършвам, но не е интересен като Mukadderat. Той беше много лек и интересен за гледане.🥰 Ще си го пускам от време на време, много ми хареса.
Виж целия пост
# 410
Еее , момичета какви класики... Много ми е мило и сантиментално да си спомня за латинската ми любов. Heart
По Освалдо Риос коя ли не е била влюбена мачо си е.  Каква истерия беше когато гостува в България. Сега също е поддържан има големи синове.  Но не съм следила в момента какъв му е личният статус.  

Бирсен писа "Ешреф Рюя" финал на първи сезон на  ЕП 13 на 18 - ти юни в сряда. Не пише нищо за сезон 2 но най вероятно ще има такъв. Много се тиражира че ще заснемат продължение ,защото рейтингите позволяват има печалба и историята е с потенциал и не е довършена. Няма нужда да се разтяга повече и главният актьор няма да се съгласи. По принцип си планира нещата и изпълнява целите. След платформите толкова време Чаатай посвикна отново  с работата и темпото и си личи че си обича актьорската професия и си върши с кеф работата и не се страхува да рискува. Всеки може да му завиди на усета, които притежава в избора на приети и роли успешни.
Виж целия пост
# 411
Далечен град
Скрит текст:
е по скоро добра адаптация на Ал Хайба, от колкото цялостен римейк на ливанския сериял, чийто сюжет е с акцент на  борба за надмощие в надпревара  за власт, овладяване на контрабандите канали за оръжие и наркотици. Семейните ценности и традиции са по- скоро леко загатнати, женските образи нямат това развитие, което е в Далечен град. С интерес гледам турската версия, който сега вече на този етап е доста по - различна, клони по скоро към семейна драма.Гледала съм Ал Хайба до 4 епизод, а по време на Ковида излезе и 5 епизод, но не съм го изгледала.
Много промени в сюжетното развитие и нови герои, и аз се вълнувам как ше завърши първи сезон, какво ни очаква в следващия. Ще напиша накратко какво се случи в ливанския сериал, за да не се правят догадки сравнения. Няма сюжетна линия  с Фико, с влюбения доктор в Алия, Мине е стоматолог в болницата, при която се води малкия Джихан на лечение и не е бременна. Алия работи в семейна фабрика  за млечни продукти, а не е доктор в болница.  Към края на 1 сезон, след предателство пред полицията от Шахин, Джахан заедно с Кая и мъжете от неговия клан бягат в планината, а в имението остават само жените - включително и Зерин и Наре. Досещате се , че  липсват  техните семейни истории. При нападение  в планината , Кая ослепява от бомба, а при тяхното завръщане, Зерин се грижи за Кая и той си връща зрението. Шахин е наказан - Джихан го застрелва показно пред всички. Алия решава да замине за Канада с двете деца  - има бебе от Джихан. Наре я придружава. Джихан урежда тяхното заминаване, дава пари и прехвърля фабриката на Алия за тяхна издръжка.Започва война между клановете.
 Във 2 сезон  - Шахин оживява,  лекува се  в Бейрут. Към края на сезона , той се връща в Ал Хайба, и се жени за Наре. В 3 сезон , Джихан се жени за телевизионна журналистка в Бейрут, има дете, които загиват при нападение на кола. Джихан влиза в затвор  и т.н.
Позволих си да напиша   всичко това ,  не всичко помня , но последователността е тази. Гледайте Далечен град  - Мардин , с неговите семейни истории. И аз вече гадая , какъв ли ще бъде похвата на сценаристката за интересен сюжет!
Аууу, силно се надявам да не следват Ал Хайба. Прочетеното не ми хареса, изобщо.
Виж целия пост
# 412
Мисля, че Освалдо си има жена.
Капва се с една с тъмна чуплива коса много често от къщата му.
Има и внучка.
Сега дали имат брак, не знам.
Често се капват как танцуват и са много сладки.
Много е поддържан в тяло, направо е машина, но остаря изключително много.
А и беше болен и това го посъсипа.
Аз си го следя, много е свеж.
Макар, че нищо не разбирам от испански.
Навремето казаха, че биел жените си.
Даже не знам дали и не беше съден.
Имаше някаква история.
Виж целия пост
# 413
Освалдо кой?Thinking
Виж целия пост
# 414
Риос😀
Офф, Далечния град..😀 Никакво развитие. Кая-Зеррин-Демир, Мине-Джихан-Аля
Въртим се, въртим, цяла вечер😀
Виж целия пост
# 415
Убиха Фико. За малкото си време ми стана любимка.
Виж целия пост
# 416
Е, не беше изненада. Бирсен ли беше казала пак, че се маха от сериала? Оф, ще я отследвам. Защо казва предварително?!
Нурсел е готина. Ако не бяха спряли Карадут щеше да си е там. Ама и Ирем е бременна. Какво щеше да стане със сериала не знам. Щяла да си има момиче. Качила сладко клипче за пола.
Виж целия пост
# 417
Добре че Нурсел прие да е в ДГ, аз Карадут дори и да имаше още епизоди едва ли щеше да продължи много.
Виж целия пост
# 418
За Далечният град - от много време насам това хубав епизод.
За първи път от не помня кога не търсих мишката да прескачам  - не че можех...

Съмненията за убийството на Боран паднаха върху Надим и Еджмел. Пияният Халис им казал една вечер в кръчмата. И двамата отричат за тази кръчма, ама нейсе, било е. Надим отрече пред Джихан, но Демир после насаме го попита защо е излъгал, след като е било истина, бил ги е видял. Еджмел отричаше да е посегнал на племенника си, направи ми впечатление че на няколко пъти повтори "Аз обичах Боран", имам подозрения че е знаел или поне се е съмнявал че Боран е негов син. Все пак не е толкова трудно да го сметнеш. Халис уж щеше да води Джихан при онзи сириец, който направил катастрофата, но се измъкна, та може и той да е поръчителят, ама за какво да го прави... Или някой друг стои зад него.
След като Алия подпали портата на конака, Садо категорично изгуби битката за надмощие. Осъзна, че този път срещу нея стои по-силен противник. Сега таи надежди в бебето на Мине, което трябвало да е момче. Трябва, ама няма да е...Или няма да е от Джихан. Фико вкара мухата на Наре, че Мине е бременна и тя , ти да видиш, този път не мълча, ами каза на Джихан. Джихан след първоначалният шок категорично отрече такава вероятност, но начина по който го отрече, думите му.... Ме ракараха да се запитам "Дали пък Джихан не може да има деца"... Това би обяснило и толкова бързото му привързване към Джихан и заемането му на бащината роля в живота на Дениз.
Разбра се и че Зеррин е бременна. Демир лансира версията че бебето е от него, но Кая не се върза съвсем.
На Джихан все повече почват да му личат чувствата.  Като влюбен гимназист ми беше ...
Виж целия пост
# 419
Е, за чувствата и на двамата им личи. Сега са малко в приятелска фаза, разбират се. Ще дойде и някакво сближаване ама сезона свършва.😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия