Бързи здравословни въпроси и отговори – 52

  • 29 921
  • 736
# 150
Благодаря!
Виж целия пост
# 151
За съжаление инсулинът не е изследван. Ендото държеше да е само захарта. Може би, за да е от пръстта. Обаче в Цибалаб казаха само от вена правят и аз не знам защо не включих да си доплатя и за инсулин. Преди 10 дни съм го пускала - на гладно е 8, но това не помага много предполагам... А условията са спазени. Само седене на столче с книжка.
Виж целия пост
# 152
Инсулинът е много важен, не само КЗ. А обременяване не се прави често, трябва да минат 6 месеца.
Ох, кога ще се ограмотят тези ендокринолози?! Не може само КЗ да се гледа....
Виж целия пост
# 153
Инсулинът е много важен, не само КЗ. А обременяване не се прави често, трябва да минат 6 месеца.
Ох, кога ще се ограмотят тези ендокринолози?! Не може само КЗ да се гледа....
Да, това го зная. Не знам защо реших да се доверя на лекарката. Уж чета тук из темите от известно време...
Скрит текст:
Аз реално бях намалила много въглехидратите и бях свалила Homa от 3,7 на 1,89; 3,5 кг за 3 мес. А заради изследването 1 седмица ядох, без да прекалявам, но все пак тесто и картофи въобще не ядях преди.
А се чудя дали и лабораторията неще не се бъгна. Резултатът от 120та мин не излиза вече 3 часа след другите, а току-що промениха и ст-стта на 60 мин от 5,38 на 5,05. Досега не бях виждала промени в профил така.
Виж целия пост
# 154
Притеснена съм. На сина ми правиха електромиография, която е по-лоша от тази, правена преди година и половина. Има някакъв проблем, който явно тръгва от лактите и симетрично прогресира. Лекарят казва, че не може да разбере какво е и иска да ни вкара в болница за по-сериозни изследвания и установяване на причината. Какво ли не ми се върти из главата. Някой с подобен опит?
Виж целия пост
# 155
Ами нека влезе. Ще му направят и образна диагностика, да се види. Няма смисъл излишно да се тревожиш.
Какви са оплакванията?
Виж целия пост
# 156
Има изтръпване на пръстите на ръцете, недобър захват при фини движения и слабост в пръстите, болки, крампи. То не е от сега, но преди година и половина казаха, че има синдром на
карпалния канал. Това с лактите сега е отделно, друго и  се развива симетрично. Лекарят каза, че не знае какво е.
Да, ще влезе за изследвания, просто съм притеснена и пиша, ако някой е имал подобен опит, да сподели, защото.
 четох какво ли не и тази неизвестност ме мъчи.
Виж целия пост
# 157
Синдром на карпалния канал имам и аз, със същите оплаквания. Засега не е за операция, следя го. На дясната ръка.
Виж целия пост
# 158
Да, но това с лактите е отделно, ново като находка. Няма общо с карпалния канал. Най-ме притеснява, че го е имало преди година и половина, но не така изразено и затова не е обърнато внимание, че прогресира и е симетрично на 2та лакътя, т.е. причината не е трвама. Объркано пиша, но и не знам повече, а и лекарят казва, че не знае какво е.
Виж целия пост
# 159
Нека влезе в болница. Там ще се изясни какво е. Може нищо да не е. Само ЕМГ не е достатъчно.
Виж целия пост
# 160
Deva, мислиш ли, че дори ЕМГ да регистрира проблем, може да се окаже, че няма такъв? Не бях се задълбочавала  в това изследване, колко е надеждно?
Виж целия пост
# 161
Защо да не е показателно? При мен си отговаряше на реалната ситуация.
Виж целия пост
# 162
Гърне, лекарят регистрира проблем, но не разбира какво е. Това ме притеснява. Да не се окаже сериозно. Иска да ни вкара в болница, което ме ошашака. Значи ЕМГ показва проблем и не знаем какъв. Може всичко да е. И нали ми е дете, тревожа се. На мен да беше.
Виж целия пост
# 163
Това ЕМГ не върви ли с някакво разчитане и заключение?
Виж целия пост
# 164
Сигурно, но лекарят е казал само, че е влошено, не може да каже причината и няма заключение или диагноза. Мен това най-ме притеснява. Защото явно има причина, която  води до нарушение на проводимостта, но... свързано е с лактите или тръгва от лактите. Синът ми не можа да ми обясни точно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия