Рисуване за начинаещи и не само - 13

  • 11 157
  • 558
# 375
Прекрасна е!
Аз продължавам да се упражнявам с въглена, ще трябва да мине доста време, докато се появи осезаем прогрес.
Мисля да оцветя още някоя от скиците, които си бях направила в скечбука, за разнообразие...
Виж целия пост
# 376
Получих част от гел химикалките Лангуо, ето един опит с акрилните:

Хубави са, обаче се припокриват, като акрилни маркери (всъщност това се отнася за всички гел химикалки) и не мога да преливам.
Преливането се получава по-добре с обикновените цветни химикалки на Лангуо, които ползвах за феята на кокичето.
Виж целия пост
# 377
От мен - чучулига
Виж целия пост
# 378
Аз още се упражнявам - ето нещо (това до ябълката е камък, не е хубав, но с такъв разполагам в момента):
Скрит текст:
Имам малък напредък, в сравнение с началото Expressionless

Нещо интересно - Артсървиз вече предлагат известната марка маслени бои Олд Холанд. В случай, че някой иска да опита нещо ново (между другото, са много скъпи).
Виж целия пост
# 379
Бая са скъпи Bowtie

Между другото, тези дни изгледах едно от най-полезните видеа относно различните цветове:



Жалко, че не го бях видяла по-рано, щеше да ми спести доста пари Joy
Виж целия пост
# 380
pppqqq, камъкът много-много не си прилича, но ябълката е добре. Можеш малко точки с гумата да и направиш. Ще стане още по-реалистична.
ladonnae, сега ще видя видеото, но освен да се засрамя за дадените пари, друго надали ще стане. Обичам големи, многоцветни комплекти...
Виж целия пост
# 381
При боите може да не се купуват много цветове, но примерно при пастелите и моливите си трябват - колкото повече, толкова по-добре.
По принцип може да се смесва горе долу - примерно виждала съм една ютубърка да демонстрира как рисува реалистични картини (като снимки) само с три молива в основните цветове. Обаче ще стане по-бавно и по-трудоемко.

Трябва да си потърся по-ръбест камък. Този май е някакъв мрамор - подариха ми го, преди време и го държа у нас... Беше от една туристическа дестинация - от руини. Аз не взимам камъни от такива места, човекът, с който бях на екскурзията ми го даде впоследствие. Ако бяхме още на мястото, щях да го оставя.
Виж целия пост
# 382
Винаги си взимам камъчета като ходим някъде, но не и от руини. Чувствам го все едно от гробищата взимам.
Аз съм напред с една орхидейка и малък пъстър кълвач по снимка на Руслан Русев.


Виж целия пост
# 383
Красиви са 👍💜

Този камък е от Петрова нива до Малко Търново. Мисля, че буквално е гробница. Въобще не съм го искала, нито съм мислила да взимам. Тази госпожа, с която бях, ми го даде след като се прибрахме в хотела и твърдеше, че на него имало "знаци". Няма такива.

А една друга от екскурзията изчака хората да се наснимат и отиде да обира стотинките, хвърляни от туристи... Няма отношение към темата, но си спомних някои от причините да се откажа от този тип екскурзии...
Виж целия пост
# 384
Мисля, че щях демонстративно да извадя телефона и да я снимам на видео…
Виж целия пост
# 385
Скрит текст:
За да вдигне някой скандал в автобуса - после трябва да я търпя... А и тези пари реално са на земята - нормален човек не би ги взел, но не е престъпление...
Сега се сещам, че не беше точно Петрова нива - в смисъл, в този район е, ходихме и до там, но това беше някаква гробница в гората, пак на границата с Турция.
Виж целия пост
# 386
pppqqq и ти си права.

Днес съм ударник. Дългоопашат синигер:
Виж целия пост
# 387
Много е сладко! Аз вчера и днес рисувам тонални скали (скала от 9 степени черно, а не камъни) и сфери, с въглен... Не мога да преценя до колко ми е полезно, но ще продължа известно време.
Виж целия пост
# 388
Полезно е. Набива окото за тоновете в един цвят.
Днес съм с моят Плашо.
Виж целия пост
# 389
Много сладко коте! И аз съм се наканила да рисувам едно от село (надявам се скоро да го видя пак), обаче си стои само като скица в скечбука, докато се занимавам с упражненията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия