💙🩷Мами с термин октомври 2025 - Тема 2 🤰👼

  • 40 370
  • 747
# 135
Здравейте, напълно ви разбирам.. от 4 седмици не бях ходила на преглед и направо вече откачах от притеснение дали всичко е наред (т.к. имам предразположеност към прееклампсия). Днес най-накрая бях на нещо като междинна фетална морфология, пак в Марковс. В 17+2 съм, идеята беше да видим вече по-хубаво личицето и сърчицето. Бебокът е около 180 грама и си смучеше пръстчето  Simple Smile
Вече ще започвам да съставям списък с нещата, нужни за бебето и да ги проучвам, т.к. никаква идея нямам коя марка в кое е добра и какво ми трябва. Някоя от вас започна ли с покупките? По другите групи виждам, че тези дни ще има намаления в Хиполенд и май в още 1-2 магазина.
Виж целия пост
# 136
Само хубави новини да се чуват! 🥰 Аз не бях ходила от 20 дена и сякаш мина цяла вечност. 😅 Сега и до следващия преглед имам три седмици и не знам как ще изтрая.

За покупките си имам вече набелязани продукти и марки, но към 7 - 8 месец ще започна с пазаруването. Около първи юни също има отстъпки в много магазини. 😊 Дрешките няма да ги мисля много, защото от племенницата ми, която е почти на две години имаме 2 - 3 кашона, които трябва да преровя. Ще взема няколко нови неща само от мерак. 😄
Виж целия пост
# 137
Здравейте и от мен!
Аз също ще съм на преглед на 13ти и вече усещам, че ми се иска да идва по-бързо.
Днес видях, че количката, която съм решила да закупя е със 500-600 лв намалена и съм пред страшна дилема дали да не я закупя толкова рано. 😅
Виж целия пост
# 138
JS_B, още абсолютно нищо не съм купувала. Даже списък нямам. 😄 Само си гледам различни сайтове или другите теми в бг мама, и събирам идеи.
Аз си записах час за втора ФМ пак в Марковс при Павлова, на 9 юни.
Да, този уикенд има намаления в Хиполенд и Рая тойс. А другата седмица в Лидл ще са намалени клинове за бременни.
ladysov, звучи добра оферта намалението. На каква количка се спря? 🙂
Виж целия пост
# 139
Здравейте, момичета!

И аз вчера бях на преглед (18+4 г.с.), бебчо вече е 300 гр. АГ сподели, че върви малко по-голям за периода, но било нормално за второ бебе и за момче. 😅

Излязоха ми лактобацили и бактерии в урината, та утре ще пускам и стерилна, като се надявам да не се стига до антибиотик. Хемоглобинът ми също е паднал, че пиех само по х1 Сорбифер, че нещо стомахът ми не го понася, та вдигнахме дозата желязо, започвам и магнезия, че вече нощем имам крампи.

Още нямам муза за пазаруване, но и ние ще преизползваме масово вещи от каката + от близки. Отделно, наблюденията ми показват, че масово желани артикули ги има на промоции по различни магазини и просто е въпрос на сравнение в конкретен момент откъде да вземеш избраната количка/легло/друго на най-добрата цена. В Amazon пък разни по-дребни артикули (тип продукти на Филипс Авент, помпи за кърма и т.н.) също често ги има доста по-изгодно, отколкото в БГ. Бях споменала преди, че от немски сайтове с превозвач бяхме купили предния път количката и кошчето за кола с около 30% по-изгодно от най-ниската цена за тях у нас. Лятото пък има доста намаления на детски дрешки в Зара, HM и т.н. Та, тези 25% от Хиполенд биха ме поблазнили само, ако ида с дълъг списък, че да спестя време и да взема всичко от едно място.
Виж целия пост
# 140
JS_B, още абсолютно нищо не съм купувала. Даже списък нямам. 😄 Само си гледам различни сайтове или другите теми в бг мама, и събирам идеи.
Аз си записах час за втора ФМ пак в Марковс при Павлова, на 9 юни.
Да, този уикенд има намаления в Хиполенд и Рая тойс. А другата седмица в Лидл ще са намалени клинове за бременни.
ladysov, звучи добра оферта намалението. На каква количка се спря? 🙂
Решихме да рискуваме и май не съжалявам! Опашката в магазина беше скандална, всичко живо беше там точно за тази количка. Взехме Бебешка количка 4 в 1 Cybex Balios S Lux New 2025, кош Cot S Lux, адаптери, стол за кола Cloud G i-size Plus и База за стол Base G.
Аз съм нисичка и на живо ми се стори така или иначе единствения избор подходящ за мен 😅
Виж целия пост
# 141
Момичета, вие кога споделихте на роднините за хубавата новина?

Мъжът ми каза вече на всичките си роднини и на някои приятели, но от моя страна знаят само трима човека. Не знам, вече съм в края на четвърти месец, но още не смея да споделя с повече хора.

Днес бяхме канени на събитие на близки роднини, обаче няма да ходим, но пък майка ми ще е там и тя вече много се вълнува, че ще става баба за първи път и ѝ се иска да сподели на вуйчо ми и вуйна ми, но аз се притеснявам, че така всички ще разберат от уста на уста. Казах ѝ, ако иска да каже, но сега малко съжалявам май. Sweat Smile
Виж целия пост
# 142
Първият път и аз казвах, сега мълча. Не искам никой да знае и да ме мисли. Знаят 10 човека на кръст. От роднини само семействата ни.
Предишният път имах много въпроси къде е бебето, ама нали бях бременна и съм се чудила какво да отговарям.
Смятам, че времето за радост и вълнение на тези покрай нас ще дойде с раждането на детето, а не с очакването му. Но съм си патила веднъж и това си е моето разбиране.
Вълнението от очакването си е за нас с мъжа ми, защото мечтаем от много години да ставем родители.

Видях, че Сайбекса в Рая Тойс е намалена с 500 лева, доста добра цена, но ще се въздържа. Ще чакам по-нататък, много ми е рано още. Да вляза в 7-ми месец и ще го мисля кое как.
Виж целия пост
# 143
Ние сме казали на роднини още към 10-11/12 седмица - родители, баби, братя/сестри. На приятели също казваме. Но ние с мъжо имаме ограничен кръг от близки приятели, така че не се налага на кой знае колко хора да споделяме 😅 В работата също съм казала на директния мениджър, който е в Австралия, и на една колежка (ние сме само две българки в екипа), за да се презастраховам и да не ми дават допълнителни и дългосрочни проекти. 😀
Виж целия пост
# 144
Аз се отпуснах да казвам на приятели след първата фетална, като все още не ми е спокойно и не искам да се знае от много хора, но пък не са и малко тези, които са научили (близки роднини, приятели, колеги).
Днес, вдъхновена от намаленията в Рая Тойс,  ходих да гледам с мъжа бебешки колички Simple Smile Във Вис Виталис открих Cybex Balios S lux 2025, Easywalker Harvey 5 & Peg Perego най-новият им модел. Побутахме ги с една кулка 4 кг в тях, сменяхме кошчетата, тествахме и да си призная - макар и масова Balios ми допадна като усещане най-много, та сигурно и ние ще сме с нея Simple Smile За съжаление в Рая тойс беше свършил сивият цвят и явно ще изчакам на някоя следваща промоция, защото спестяването на 600 лв не ми се струва лоша идея 😁
Относно стерилизатори и т.н. от други групи разбрах, че в ремедиум цените са доста по-добри спрямо тези по детските магазини - надявам се на някой да му е полезно.
Виж целия пост
# 145
Аз се отпуснах да казвам на приятели след първата фетална, като все още не ми е спокойно и не искам да се знае от много хора, но пък не са и малко тези, които са научили (близки роднини, приятели, колеги).
Днес, вдъхновена от намаленията в Рая Тойс,  ходих да гледам с мъжа бебешки колички Simple Smile Във Вис Виталис открих Cybex Balios S lux 2025, Easywalker Harvey 5 & Peg Perego най-новият им модел. Побутахме ги с една кулка 4 кг в тях, сменяхме кошчетата, тествахме и да си призная - макар и масова Balios ми допадна като усещане най-много, та сигурно и ние ще сме с нея Simple Smile За съжаление в Рая тойс беше свършил сивият цвят и явно ще изчакам на някоя следваща промоция, защото спестяването на 600 лв не ми се струва лоша идея 😁
Относно стерилизатори и т.н. от други групи разбрах, че в ремедиум цените са доста по-добри спрямо тези по детските магазини - надявам се на някой да му е полезно.


А някоя мама, минала вече през това,  оже ли да сподели колко точно необходим е стерилизатора? Първоначално бях твърдо решена да купувам, после като видях цените сякаш ми се стори, че изваряването във вряла вода не е чак толкова трудно 🤣
Виж целия пост
# 146
Правих феталната морфология по късно, по настояване от лекар, за да ме регистрира. Нямам много желанието за това изследване. Няколко дни след морфологията бебето се бонтуваше доста, а нищо в ежедневието ми не бе променено, освен това изследване. На бебето му няма нищо, всичко точно, с мен няма никакви проблеми. Промяната дойде след този преглед. При вас имало ли е дискомфорт след преглед?
Виж целия пост
# 147
Cami07, за мен стерилизатора си беше истинско улеснение. Изцеждах се с помпи по 6 - 7 пъти на ден, в продължение на 10 месеца и ако трябваше да изварявам помпите и всички шишета след всяко ползване, щях да полудея. 😀 Не мисля обаче, че е от покупките, които трябва предварително да се вземат, освен ако не сте решили от самото начало бебето да се храни с адаптирано мляко. Също така, втора употреба е добър вариант. Има и такива, които се ползват в микровълнова фурна, ако имате такава, те са по-евтин вариант.
Виж целия пост
# 148
Правих феталната морфология по късно, по настояване от лекар, за да ме регистрира. Нямам много желанието за това изследване. Няколко дни след морфологията бебето се бонтуваше доста, а нищо в ежедневието ми не бе променено, освен това изследване. На бебето му няма нищо, всичко точно, с мен няма никакви проблеми. Промяната дойде след този преглед. При вас имало ли е дискомфорт след преглед?

ФМ представлява преглед на бебето с ехограф. На Вас какво са Ви правили? За каква промяна говорите?
Виж целия пост
# 149
Стерилизаторът е a must-have за мен. Има бюджетни (Cagaroo) за 70-80 лв., които вършат добра работа. Първото дете беше на смесено хранене, и аз цедях 7-8 пъти на ден и стерилизаторът се пускаше почти нон стоп. Веднъж пътувахме без него и трябваше да преваряваме в тенджера и беше супер неудобно.

Как успявате да запазите тайната? Не ви ли личи вече? Аз съм в 19+ г.с., успявам да крия, но със супер врътки в облеклото. За сега знаят само 2-3 човека, чакаме един семеен специален повод и от него натам вече ще кажем на всички, но се чувствам некомфортно от това, че още трябва да крия състоянието ми. Аз съм слаба, винаги съм носила по-вталени дрехи и с тези торби, които обличам просто съм си чист чувал с картофи визуално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия