Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са различните мнения относно захранването и специалните уреди за приготвяне на пюрета във форумите?
Как майките следят и регулират дремките на бебетата?
Какви са признаците за готовност за въвеждане на твърди храни?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са различните мнения относно захранването и специалните уреди за приготвяне на пюрета във форумите?
В дискусиите във форумите мненията относно захранването са разнообразни. Някои родители предпочитат да приготвят пюрета у дома с помощта на уреди като мултикукър и приставки за готвене на пара, докато други смятат, че готовите био пюрета са по-удобни, особено след като са имали отрицателен опит с домашно приготвени храни, които не са били харесани от децата им. Освен това има дебат относно въвеждането на алергени, като се обсъждат различни подходи и възрасти за безопасно захранване.
-
Как майките следят и регулират дремките на бебетата?
Майките обикновено следват сигналите на децата си, за да определят кога да дремнат. Сутрешните дремки могат да бъдат кратки, докато следобдните могат да бъдат по-дълги. Някои бебета не свързват дремките и може да се събудят след 45 минути. Майките трябва да осигурят достатъчно активност и взаимодействие, за да предотвратят преумора.
-
Какви са признаците за готовност за въвеждане на твърди храни?
Признаците за готовност за въвеждане на твърди храни включват способността на детето да седи стабилно в столче и да проявява интерес към храната. Някои родители споделят, че техните деца все още не са готови, дори на 4 месеца, докато други следват различни симптоми, за да определят оптималния момент за започване на захранването. Съществува аргумент, че въвеждането на алергени е важен фактор в храненето на детето и че ранното въвеждане може да бъде полезно.
-
Какво да правя, ако бебето ми не ака?
-
Какво е нормалното наддаване на тегло за бебетата и какви стратегии могат да се използват, за да се подпомогне наддаването на тегло?
кътайте си ги вашите и си затваряйте очите за дребните неща. Сега децата са малки, едно е (при повечето) оправяте се сами, може да си позволите да ги игнорирате. Обаче ако са свестни хора с трески за дялкане-затваряйте си очите. Тая седмиьа големия е болен, а той е огън. Просто темперамента, възрастта и бебето правят огромно БУМ. Не ме е срам да си призная- аз сама с него и бебето не мога да се справя. Никой не може. Само аз успявам за ден макс два и след това съм умряла. Мъжът ми си взе отпуска вчера и днес, толкова е трагедия. Знам, че някой ден ще стане невероятен човек, но сега е просто невероятно лайно. Та викнах онзи ден свекървата. Не ме слуша, амс жива и здрава да е жената. Два пъти го изведе на разходка, остана с него докато заспи и така. Чак на петата година се случва, за първи път идва да помага, но ако има желание пак ще я викна. Пък ако ще целия магазин с играчки да му купи и на бебето да бута мляко, като казвам, че вече се е наял - все ми е тая. Оцелях в сряда благодарение на нея. Та със сигурност и двете имаме големи трески за дялкане, ама на - помощта си е помощ. Вярно, у тях го тъпче със сладко и телевизия пуска, аз съм много против, синът й също й казва да не го прави, звъни да контролира колко детски е гледал и колко сладко е ял, но пак не ни слуша напълно. Ама нищо. С такъв дивак и най позитивни родител ще сгъне... така де, помощта си е помощ!