Раздяла или изневяра

  • 33 329
  • 773
# 120
Значи твърде много си се издънил пред тази жена, за да те презира и да не те желае.
Виж целия пост
# 121
Само  една съфорумка отбеляза, че авторът няма самочувствие. Авторе, мен поне това ме втрещи. Ти не се цениш, омаловажаваш се, самокритикуваш се повече от необходимото. Струва ми се, че си с ниска самооценка. Апропо, една презираща жена с пасивната/ тихата си агресия наистина може да смачка мъжа. И говоря не за майка ти, а именно за съпругата, с която сте заедно явно 15+ години.

Авторе, винаги ли си бил с ниска самооценка или тя се влоши в брака? Да не е класическия случай, в които са ти напипали слабите места и те задушават все повече и повече? И жальовната майка (свекървата), виждайки как синът и затъва, да се опитва да помага, "манипулирайки" те?

Ако има нещо вярно в това, ти си в опасно токсична връзка. Готина любовница, ако може да си намериш, би била временен отдушник. Но при такава ниска самооценка... може би първо трябва да се освободиш емоционално от презиращия пасивен агресор. И тогава, на чисто, да потърсиш по-искрена/ нетоксична партньорка.

Имаш ли други роднини и приятели, на които можеш да се довериш? Поговори с такива хора, могат да помогнат да се ориентираш, да стъпиш по-здраво на краката си..

Има много неща, които съм направил в работата си, с които наистина се гордея, но фактът, че не успях да създам здраво семейство, ме смачква тотално. Това е провал, който виси за цял живот. Твоето обяснение звучи много удобно за мен, но аз винаги търся вината първо в себе си, а не в другите. Може би винаги съм страдал от ниско самочувствие и за това не е виновна жена ми. В коментарите по-горе някои казаха, че имам комплекси. Да, имам комплекси, но човек свиква да живее с тях. Пред приятелите сме сплотено семейство. Не занм как да им кажа, че нещата съвсем не са наред.

Досещаш се, че аз нямам намерения да ти предлагам удобни оправдания, а просто се опитвам да дам гледна точка и да помогна. Успехът в работата може да се тълкува като компенсация за ниската самооценка и трудните отношения с другия пол ("нямам опит", "жена ми може би ме презира", "майка ми ме манипулира").

Жените могат да бъдат респектирани от работата ти, но само частично. Ако не уважаваш себе си, ако се самообвиняваш, може да станеш лесна мишена на която и да е жена, която с времето добре да усети слабите ти места и да стъпи върху тях както се стъпва с крак върху шия. Ако това е вярно, вие с жена ти сте много различни и просто не си пасвате. Ти си инвестирал в работата си, но в личния си живот нямаш самочувствие и може да си се поддал на пасивна агресия, поради което да си досмачкан по време на брака.

Ако това ти звучи вярно, ти наистина си в много токсична връзка. Имаш ли основателно подозрения, че са ти сложили и рога или в това отношение си по-широко скроен? Как би приел, ако разбереш, че жена ти кръшка или е кръшкала през годините? Така, както описваш отношенията, това би било доста логично и закономерно. Ти самият кръшкал ли си и? Не звучиш като да си го правил?

Защо не поговорите с жена ти за това какво действително ви възбужда - и единия, и другия - в секса? Защо не разчупите табутата, не нарушите ледената комуникация?

Независимо от всичко това, изглежда ти трябва да поработиш доста върху самооценката си. Без нея - най-много проститутка, която, разбира се, ще се интересува само от парите ти, по график.

Да, разбирам, че искаш да ми помогнеш, и го оценявам. Не мога да бъда сигурен дали ми е изневерила. Аз не съм човек, който следи изкъсо жена си. Мисля, че по-скоро не е. Ако разбера, че ми е изневерила, ще подам молба за развод, тъй като това ще прелее чашата. Аз не съм и изневерявал, но често съм си мислел да го направя.

Разговори за секс? Много сме далече от това, но е добра идея. Не можеш да си представиш какво е да чувстваш и с кожата си, че жена ти не те желае.

Мога да си представя, и аз съм 50+ Simple Smile Но, не зам дали малко не драматизираш повече, отколкото е нужно. Аз се успокоявам, когато усетя с кожата върху пръстите или друга част от тялото определена влажност в част от тялото на партньорката. Иначе ако е само с кожата, ще трябва да се е поизпотила, а да се хвърля пот само от желание - вижда ми се преждевременно Simple Smile)

Да, разговори за секс, защо не? Защо не влезеш под душа, докато се къпе, напр. Ето, тук има съвети да и обърнеш внимание, да я поухажваш малко. Ми поухажвай я на голо, какво лошо има... Шегувам се... Не е добре да се самовглъбяваш, самообвиняваш и т.н. Вдигни самочувствието... и самолета...
Виж целия пост
# 122
Разведи се. На жена ти ще й олекне, от такъв мрънкач и сухар.
Не смеел бил да я "покани" в леглото. Ми стой си на сухо, тогава. Тя как да те желае, като ти не й обръщаш внимание. Щото за теб се избиват.
Виж целия пост
# 123
А всъщност защо заглавието е такова. "Раздяла или изневяра". Сякаш нищо друго не може да се случи. "Свобода или смърт" Трябва да си отговорите, секс ли желаете или жена си. По принцип ли търсите любов или я искате с нея. Това е много важно.
Виж целия пост
# 124
по скоро: Драма или двойна драма, а сега е спокойствие и тегоба.
Виж целия пост
# 125
Абе ще си кара така, то се е видяло. Няма смелост даже да говори с жена си, какво остава да се раздели с нея, пък да се оправя сам, а пък друга жена да намери - абсурд.
Фантазира си някакви неща...
Виж целия пост
# 126
А всъщност защо заглавието е такова. "Раздяла или изневяра". Сякаш нищо друго не може да се случи. "Свобода или смърт" Трябва да си отговорите, секс ли желаете или жена си. По принцип ли търсите любов или я искате с нея. Това е много важно.

Защото автора иска и търси секс. Ако искаше да е с жена му,темата можеше да бъде "Как да запаля искрата с жена ми отново",но уви. Защо жена му го ненавижда си знае само той,за това сега се чуди какви са му шансовете да намери жена,предвид възрастта му за секс и дали да се разведе.
Виж целия пост
# 127
Само  една съфорумка отбеляза, че авторът няма самочувствие. Авторе, мен поне това ме втрещи. Ти не се цениш, омаловажаваш се, самокритикуваш се повече от необходимото. Струва ми се, че си с ниска самооценка.
...

Имаш ли други роднини и приятели, на които можеш да се довериш?

Има много неща, които съм направил в работата си, с които наистина се гордея, но фактът, че не успях да създам здраво семейство, ме смачква тотално. Това е провал, който виси за цял живот. Твоето обяснение звучи много удобно за мен, но аз винаги търся вината първо в себе си, а не в другите. Може би винаги съм страдал от ниско самочувствие и за това не е виновна жена ми. В коментарите по-горе някои казаха, че имам комплекси. Да, имам комплекси, но човек свиква да живее с тях. Пред приятелите сме сплотено семейство. Не занм как да им кажа, че нещата съвсем не са наред.

Ти самият кръшкал ли си и? Не звучиш като да си го правил?

Защо не поговорите с жена ти за това какво действително ви възбужда - и единия, и другия - в секса? Защо не разчупите табутата, не нарушите ледената комуникация?

Независимо от всичко това, изглежда ти трябва да поработиш доста върху самооценката си.

Да, разбирам, че искаш да ми помогнеш, и го оценявам. Не мога да бъда сигурен дали ми е изневерила. Аз не съм човек, който следи изкъсо жена си. Мисля, че по-скоро не е. Ако разбера, че ми е изневерила, ще подам молба за развод, тъй като това ще прелее чашата. Аз не съм и изневерявал, но често съм си мислел да го направя.

Разговори за секс? Много сме далече от това, но е добра идея. Не можеш да си представиш какво е да чувстваш и с кожата си, че жена ти не те желае.

За първи път чувам мъж, на 50+, който е "много далеч от разговори за секс", и то със собствената си жена. Излиза, че и с никой друг не е разговарял на тази тема.
Освен тук с нас във форума. 🤔

Не го вярвам. Децата още в детската градина вече се досещат и разговарят.
Авторът, предполагам, крие нещо за сексуалната си наклонност/идентичност/увлечения/фантазии.
Не е изключено да имат общ бизнес с майка си. Привидно семейството е създадено, децата.. свекървата е доволна, пред другите са идеално семейство.
За презрението от жена му причината е някъде там, както и 2-те спални, не смее да я покани в леглото..

Затова я нарече "неподходящата жена" и отказа да даде детайли, защото тя, по думите му, "виси тук във форума".

Има доста несъответствия в разказа, поне за мен. И не вярвам изобщо да е в "лапите" на токсична жена.
Виж целия пост
# 128
Приятел ....години твоите. Ситуация подобна .....пробва с любовница, не стана. Пробва с раздяла , не стана.
Купи си колело и преоткри себе си. Сега си кара колелото , пие си виното, жена му някак си погледна с други очи на него,  живеят в мир и любов.

Акъл не давам.......ама зарежи това как те гледа тя......пробвай да погледнеш себе си.
Виж целия пост
# 129
Глей са, няма значение кое, кво, що, при повечето е така, и мъже, и жени, двойки...

Обаче, ако ти като мъж не си деен, абе натискай я тая жена, говори й мръсно, провокирай я, събуждай й тая сексуалност, налазвай, гали, пощипвай, мачкай, търкай, някой трябва да ги казва ли тези неща!? JoyRolling Eyes

Като свикне с "апетита", тогава ще си иска и сама.

Да "покани" жена си?! Laughing

Бате, не знам как издържаш с жена у вас, и при положение, че уж си все още сексуално активен, да не я онождаш...какво "канене"... Joy

По-голямата част от жените не са толкова сексуални, колкото му се иска на един сексуален мъж.

Ако ти не си вършиш работата, сам си си виновен, просто е.

Ако вече ти я вършиш, тя отказва, дърпа се, "не сега", "глава ме боли", изключвайки мимолетни неразположености конкретно веднага, или е в цикъл, или грипозна нещо, добре, но иначе чак тогава може да решиш да я сменяш, и да знаеш, че в нея е вината, не се чувстваш вече добре с нея и т.н...

Неосвободеното сексуално напрежение води до заболявания на нервната система, и не само...

1-2 пъти през живота си съм имал такива случаи, и от тогава съм си казал "йок"!

Василиса ще ме умори, хаха. Smile
Топ са й коментарите на самопредлагаща се конструктивна точна критикарка. Sweat Smile

Айде, че ме чака трапеза в 13.00 и ще се чукам...с яйца. Mr. Green
Виж целия пост
# 130
Обаче, ако ти като мъж не си деен, абе натискай я тая жена, говори й мръсно, провокирай я, събуждай й тая сексуалност, налазвай, гали, пощипвай, мачкай, търкай, някой трябва да ги казва ли тези неща!? JoyRolling Eyes

Това е много добра идея ако иска жена му първа да подаде молбата за развод. Thinking
Виж целия пост
# 131
Ох, поредният с криза на средната възраст.

Дай си време, жена ти сама ще те напусне.
Виж целия пост
# 132
Кой го знае къв е льоьо, дето не смее жена си да "покани" в семейното ложе, ама очаква акъл от бг мамата дали да се разведе.
Виж целия пост
# 133
Да свикнела каза Joy
Алооо Ревокър, тия хора са над 20 години заедно. Тепърва ако ще ми свиква...  Пак не се усещаш като пишеш тъпотии.
Виж целия пост
# 134
Приятел ....години твоите. Ситуация подобна .....пробва с любовница, не стана. Пробва с раздяла , не стана.
Купи си колело и преоткри себе си. Сега си кара колелото , пие си виното, жена му някак си погледна с други очи на него,  живеят в мир и любов.

Акъл не давам.......ама зарежи това как те гледа тя......пробвай да погледнеш себе си.

Леле, човече, ти ако си купиш мотор направо ще избиеш рибата !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия