Любители на котки - Тема 206

  • 34 330
  • 764
# 315
Изгубих ви напоследък аз. Я да ви питам как се справяте с миризмата на котешката тоалетна. От ка чам. Много смърди. Затворена, с филтър, 2 пъти на ден чистя пиш и ако, двете котки я ползват, нямам място за втора. Ползвам соева подложка и пръскам с ароматизатор уж ензимен, ала бала, и пак цялата баня смърди на урина и не се трае. Някъде бъркам.
Виж целия пост
# 316
Последният месец имах същият проблем. Смърди ужасно.
След всяко посещение на котката съответно ситуацията е още по-зле и бягам да обирам.

Реших да махна и измия легенчето им. Най-обикновенна непокрита. Отдолу е повдигната на решетка, за да не се задържат боклюци.

В момента, в който сложих тази, която бях ползвала веднъж или два пъти и ароматът просто изчезна.
Което ме навежда на мисълта, че колкото и редовно да почиствам и сменям след котета, "ароматът" просто е проникнал, попил в тази пластмаса.

Изхвърлих старата. И сега всичко си е наред. Пак обикновенна непокрита, просто чисто нова.
Виж целия пост
# 317
Здравейте, търси си бебе сиамско коте. Имахме котарак, който минала година почина, стар беше. Децата мн трудно свикнаха с мисълта, ощее го търсят.
Ако има някой, ще сее радвам да се свържете с мен. Не е нужно да е чистокръвен.
Виж целия пост
# 318
Последният месец имах същият проблем. Смърди ужасно.
След всяко посещение на котката съответно ситуацията е още по-зле и бягам да обирам.

Реших да махна и измия легенчето им. Най-обикновенна непокрита. Отдолу е повдигната на решетка, за да не се задържат боклюци.

В момента, в който сложих тази, която бях ползвала веднъж или два пъти и ароматът просто изчезна.
Което ме навежда на мисълта, че колкото и редовно да почиствам и сменям след котета, "ароматът" просто е проникнал, попил в тази пластмаса.

Изхвърлих старата. И сега всичко си е наред. Пак обикновенна непокрита, просто чисто нова.

Моята е на няма и 4 месеца. Самата смес мирише ужасно, може би не успявам да обера цялата урина с лопатката и остават все пак малки парченца. Защото то соевите парченца са мн мънички.
Виж целия пост
# 319
Кажете нещо срещу мравки, което не е вредно за тях. Купичките им са до вратата, тя почти винаги лятото е отворена и мравките налазват храната им. Ръся сол, канела но няма ефект.
Виж целия пост
# 320
Преди време супер дълго време се борих с тия мравки с всякакви био методи, сол сода, канела, не знам си какво. Накрая ми писна и напръсках с райд мястото на балкона откъдето влизат и по пътечките им и край. Забравих за тоя проблем.
Виж целия пост
# 321
Изгубих ви напоследък аз. Я да ви питам как се справяте с миризмата на котешката тоалетна. От ка чам. Много смърди. Затворена, с филтър, 2 пъти на ден чистя пиш и ако, двете котки я ползват, нямам място за втора. Ползвам соева подложка и пръскам с ароматизатор уж ензимен, ала бала, и пак цялата баня смърди на урина и не се трае. Някъде бъркам.

Моята е на няма и 4 месеца. Самата смес мирише ужасно, може би не успявам да обера цялата урина с лопатката и остават все пак малки парченца. Защото то соевите парченца са мн мънички.

Проблемът е в постелката - соеви, царевични и подобни варианти попиват добре и са удобни за изхвърляне, но задържат миризми. Особено в жегите това се усеща още повече.

Ако имате възможност, пробвайте да я замените с дебел слой бентонит. Да, запрашава повече, не прави толкова стегнати топки и почистването не е най-удобното, но когато слоят е достатъчно дебел - миризмата намалява значително.

Ако все пак държите на соевия пълнеж, сменяйте го изцяло на всеки 2–3 седмици – не само топките и подаръците с лопатка, а цялата тоалетна. Иначе остатъци от урина бавно се натрупват и започва да мирише, колкото и да чистите.
Виж целия пост
# 322
Доста соев съм купила аз...ама реално го сменям на 2-3 седмици и то още на втория ден почва да смърди. Бела е доста...ъм...продуктивна котка и чистя с лопатка по 2 пъти на ден и смрад, та смрад.

Ще взема по-фина лопатка също. Толкова пък да мразя да мирише гадно и направо лошо ми става от тоя аромат сега в жегите.
Виж целия пост
# 323
Тогава пробвайте да сменяте постелката изцяло на по-кратък интервал – примерно на седмица или седмица и половина.
Виж целия пост
# 324
Каква марка соева тоалетна използвате? Опитайте да смените, преди време и аз бях уцелила една "диня" на Стефо, ако не се лъжа, която се умирисваше. С всякакви други марки и аромати не сме имали проблеми.
Виж целия пост
# 325
Аз мога да препоръчам weelitter активен въглен. Другите аромати също са окей, но тази с желязна. Случи се инцидентно да не се почисти повече от три дни (не ме съдете) - грам аромат нямаше вкъщи и то според човек, който няма животно.
Допълвам - ползвам затворена тоалетна, без филтър и без вратичка.
Виж целия пост
# 326
Виж целия пост
# 327
Точно weelitter ползвам, взех на едро 6 пакета, та имам за 100 години напред. И с активен въглен същата работа. Тази май е натурална. Ами ще пробвам всичко, кавко да правя
Виж целия пост
# 328
И аз като MrsPenguinButt ползва същата тоалетна, постелка и без филтър. Не е имало миризма вкъщи. Много съм доволна, но съм само с една котка, може да има значение. Много си харесвам затворената тоалетна.
Виж целия пост
# 329
Да, с една котка нямаше никакъв проблем дори да не се чисти с дни! Обаче Бела освен, че ака много, тя и пишка много и ако не се чисти 2 пъти на ден....е нещо страшно. А и самото ѝ ако е все още не така сухо, както на Лъки, и си смърди и то. Абе смрадлива история.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия