За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 509
  • 753
# 750
Не съм готвила никога бакла на зърна, но съм яла като малка,а днес купих 1 кг. Като боба ли се готви и моля за изпитана рецепта. Не знам колко време се вари, а мисля да я готвя в мултикукъра.
Виж целия пост
# 751
Но там рецептата не беше същата или аз не я намерих. Беше със сухи смокини.
Виж целия пост
# 752
Скрит текст:
Но там рецептата не беше същата или аз не я намерих. Беше със сухи смокини.

Да, на втория линк е със сухи смокини.

Скрит текст:
Не съм готвила никога бакла на зърна, но съм яла като малка,а днес купих 1 кг. Като боба ли се готви и моля за изпитана рецепта. Не знам колко време се вари, а мисля да я готвя в мултикукъра.

Ориентир ще ти бъде омекването на зърната. Точно време за варене трудно може да се каже - нагревателен уред, тенджера и т.н.
Тази рецепта е с млада бакла, но става и със зърна. Само да са добре сварени.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_13.html
Виж целия пост
# 753
Да се преместим тук, моля Simple Smile
https://m.bg-mamma.com/?topic=1804044
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия