Бързи въпроси и отговори деца - 9

  • 22 907
  • 767
# 270
И у нас е като при Син Заек, все едно аз съм го писала, включително и за "заминаващите" си играчки. Абсолютно понякога усещам, че й харесва да я успокояваме и да обясняваме и още повече се стимулира да се тръшка, тогава прибягвам до броене и, ако остане без ефект, предупреждение за играчките. Обикновено това и е достатъчен стимул да се мобилизира и да се овладее.
Виж целия пост
# 271
Това си изборите действаше добре при големия, но при малкия забелязах, че не е така. Ако му дам избор, избира едното нещо и като му се даде то, започва да реве и да мрънка, че искал другото. Давам пример - в понеделник се прибираме след ясла и го питам сега ли да отидем до магазина или първо да минем през вкъщи. Отговаря - да минем през вкъщи. Стигаме до блока и започва да реве, че не сме отишли до магазина…Но съм му казала примерно, че в хола не се реве и ако иска да си реве и да се тръшка, може да го прави в спалнята сам, без да ми надува главата, та като го заведа в спалнята, в повечето случаи, до минута се е “наревал”. С яденето е същото, избира кус-кус за закуска и после реве за филия.
Виж целия пост
# 272
Мами ... помагайте, защото вече не се издържа. Малкият (1.5г) не спира да реве и да се тръшка за ВСЯКООО нещо. В голяма част от случайте дори не знам какво иска...
Реве при обличане, събличане, къпане, ядене, обуване, смяна на памперс и винаги щом не е неговата и не му се дава да прави бели. Изобщо в повече от половината време вкъщи са някакви истерии и драми. Навън е 40 градуса, но излизаме до обяд и вече умирам от срам по площадките. Все е в белите .... Все рови някъде, хвърля. Вече не знам какво да го правя. В нас с абсолютно нищо не се заиграва сам. Ако не си на 3см от него, реве.

Опитвам се да съм спокойна, не му крещя с малки изключения, естествено, защото не съм робот, но вече не издържам.. Не ми се буди на сутринта като знам какво ще бъде цял ден.😥😥😥
Вече дори не заспива вечер сам, а го приспиваме по сума време, което пак е придружено с рев ..

След 2 седмици тръгва на ясла и от една страна нямам търпение да ми отпочине главата от тези негови драми, но от друга не знам как ще му се отрази това, като го гледам сега...
При вас бебешкият пубертет явно е подранил. Като тръгне на ясла там ще сдържа емоциите и вкъщи няма да е по-различно положението. Хубавото на яслата е, че там има доста деца и съответно малко по малко детето ще свикне с тях и ще започне да се заиграва. Ще започне да учи нови неща (не винаги хубави) и съответно и държанието им се променя. Голямата ми дъщеря беше в ужасен период до към 4 годишна. После имахме една хубава година и сега се почват новите периоди Grinning Дребната е на почти 3г. и малко по-малко вече започва да се очовечва. Не мога да Ви дам кой знае какъв съвет освен в даден момент да се откъсвате от тая среда с него поне за 1-2 часа (ако имате възможност, разбира се). Те си преминават през техните периоди и така...
Иначе за реването ако не сте до него - напълно Ви разбирам. Малката ми дъщеря беше така и беше някакъв ужас. Не можех буквално до тоалетна да отида, защото е започвала да пищи. Слава богу след тръгване на ясла нещата се промениха доста в това отношение.
Виж целия пост
# 273
sweet_memory, все едно описвате нашето момченце! 😊 Разликата е само, че е на 2 г. и 5 м., но тръшканията започнаха около навършването на 2.
Не се заиграва сам-когато майка му е на близо, реве (т.е. мрънка досадно) без видима причина, и то, както казах,  най-често – при майка му. Види ли я, започва се Wink  Нямаме обяснение за това. До тоалетна не може да отиде.
С мен, баба му или дядо му е съвсем друг човек. Не знам защо е така, но… здраве да е.

И честно – не виждам нищо срамно в това. Дете е, какво толкова? Ако не се тръшка и не реве сега, кога?
Да ви е срам от детето заради емоциите му? Не бива. Това си е просто част от пътя.
Виж целия пост
# 274
Едва ли е чак срам, че детето се тръшка. Ако постоянно ви реват на главата за всяка глупост и вие ще искате да направите нещо - хем детето да се успокои, хем без драма, хем спокойствие за вас. Моят син до 3г се тръшкаше за ВСИЧКО! Беше просто нетърпим и понякога ревеше с часове... С  порастването и подобряването на разбирането и говора, узряване на нервна система и т.н. се поуспокои. Пак се тръшка,  но за спорта, да стане на неговата, но нищо общо с преди. А това, че с различни хора детето е се държи различно също е нормално, просто знае къде минава номера и си струва да драматизира.

Към авторката: яслата едва ли ще е грандиозна промяна в поведението, защото както са ви писали, там следва правила, а на вас се глези. Но пък ако види, че номерата не минават и може да се кротне, трябва да се пробва. А и вие ще сте без него цял ден и ще можете да изтраете малко драма. Запишете детето на някакъв спорт, при моят син много помогна. И след яслата, ако има нужда на площадката или с тротинетка/колело, за да каталяса и намали драмите на минимум.
Виж целия пост
# 275
Дъщеря ми е на 4, вчера вдигна от нищото температура, днес педиатъра даде направление за кръв, црп и урина - някъде между 11:30 и 12 на обяд ги направихме в Рамус, а сега е 16 и още няма резултати - да се притеснявам ли? Нормално ли е да се бавят толкова? Дали е знак, че има някакъв проблем?
Виж целия пост
# 276
Спокойно, напълно нормално е да има забавяне,  особено ако сте пуснали изследванията около обяд.

 Обикновено в лабораториите като Рамус резултатите излизат до края на деня, но следобедните часове често са натоварени и понякога нещата се проточват с час-два.

Забавянето не е знак за проблем, а по-скоро техническо или организационно.

 Ако до вечерта все още няма нищо, може просто да се обадите и да попитате учтиво – понякога системата не праща известие.

Стискам палци  и вярвам, че всичко ще е наред и ще мине леко! Има доста вируси в момента, съдейки от малкия и децата около него. 🌿
Виж целия пост
# 277
И при моето дете бебешкият пубертет започна далеч преди две. След като мина три, тоест малко след като се адаптира и в градината (тръгна на 2.9 г), нещата започнаха да се поуспокояват. Продължава да се тръшка, но вече е доста по-осъзната и поне можем да разберем защо го прави. Даваме ѝ известна свобода, предвид че вече доста неща иска да прави сама и като че ли това помага засега. Разбира се под контрола на възрастен. Но определено помощта ни да канализира чувствата и емоциите си дава резултат. Но и се старая винаги да говоря, обяснявам, да съм разбираща, но в същото време да налагам правила и норми на поведение. Правя го още откакто детето започна да се изправя и придвижва само. Като цяло гледам да намеря баланса между свобода и дисциплина. Това много помага.
Виж целия пост
# 278
bibonss, точно поради тази причина избягвам Рамус, резултатите излизат много бавно в сравнение с другите лаборатории.
Обаждала съм се и на националния им телефон, обясняват че в рамките на деня значи до полунощ.
Веднъж не ги бяха качили и на следващия ден, след ново обаждане реагираха бързо. Забавянето не е имало връзка с притеснителни резултати. Неприятно е обаче, когато става въпрос за дете. Бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 279
Привет
Споделете моля,как се справяте,когато детето не слуша.
Септември става на 3,от 2 месеца на сам е станал ужасен.
Преди когато бяхме на площадката слушаше,а сега изпада в истерия за чужди играчки,започна да бута деца.
Това не е моето дете!
Не ходи на ясла,освен по площадките няма къде другаде да се учи на подобни неща.
Хайде да лягаш,реване
Хайде да се къпеш,реване
Хайде да ядеш,реване
За всичко е реване,не издържам психически, в момента съм и със счупена ръка и положението е нетърпимо
Започвам да си изпускам нервите и му се карам, когато за 10 път съм повторила едно и също, после ми е гадно че съм му викала.
Не знам как да се справя и не искам да му крещя,моля дайте съвети как да се справя с този постоянен отказ и това ревАне.
Преди час трябваше да му се скарам за дс легне да спи най-после ,сега ми е тъпо че му се карах. Вчера хидих на контролен преглед,той каза че му се пишка,но искал на вън на дървото не в тоалетна.
Изведох го и не искаше да пишка я тревата, започна да пищи,искаше да се изпишка пред болницата и просто да е на неговото не каквото аз съм казала
Виж целия пост
# 280
Търпение, обяснения и здрави нерви. И най-вече поставяне на ясни граници и неотстъпване от тях, въпреки ревът и пищенето.
Виж целия пост
# 281
Здравей,
Не си сама – много деца около 3 години минават през такъв период, вкл. и нашето момче.

Това е етап, в който те тестват граници и изразяват воля. Помага, ако даваш избор („Искаш ли първо да се изкъпеш или първо да четем?“) и предупреждаваш предварително за промените („Остават 5 минути игра“).

 Опитай да превръщаш задачите в игра и да пазиш спокойствие,  макар да е трудно, съдейки по нас, това помага най-много.

Ти се справяш повече, отколкото мислиш!
Виж целия пост
# 282
Ох ,пробвам винаги първо с добро ,но накрая се налага да стана строга за да направи въпросното нещо
Виж целия пост
# 283
И моята е почти на 3г, ноември чакаме бебе, направо е нетърпима.
Тя обаче винаги е била инат и своенравна, никога не е била спокойна и кротка.
Пресен пример от преди 15 Мин, оправям я за яслата, вече ще обуваме обувките, реши, че искала рокля, а не блуза и панталон...

 Казвам не, утре ще сложим рокля, няма време сега да те преобличам, не, та не, почна да мрънка, да си сваля сама блузата... Само и само баща и да не закъснее , извадих една рокля, сложихме я, и се почна с не искам панталон отдолу, не искам чорапи..... А това са изисквания от градината ...
Ей, не знам, в такива моменти какво търпение му трябва на човек ...
Истината е, че не във всяка ситуация имаме времето , психиката и възможността да проявим нужното търпение, така че не се притеснявай , на всеки се случва да си изпусне нервите. Освен това мама освен на гушка и да обича, трябва и да е строга когато е необходимо, иначе ти се качват на главата.
Аз лично започнах консултации с детски психолог, най-вече за да улесня процеса и за нея и за нас при появата на бебето, защото това е доста деликатен момент, хубаво е човек да е подготвен и за знае как да реагира адекватно.
Виж целия пост
# 284


На какво може да се дължи този обрив при дъщеря ми (1г.4м), има го от тази сутрин?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия