Камъни в жлъчката - тема 11

  • 8 608
  • 194
# 150
Здравейте и от мен… През 2017 ми откриха гастрит, правиха ми гастроскопия и казаха, ме е хроничен. През годините съм гледал да се ограничавам от най-вредните неща, но няколко пъти в годината получавах по-сериозни болки предимно вечер или през нощта. Повръщах и в повечето случаи ми минаваше, но през последните години кризите ми станаха по-продължителни. Октомври миналата година отидох на преглед при гастроентеролог и той ми откри 2 камъка по около 1.5-1,8 мм в жлъчката и ми обясни за операцията но ми каза, че мога да пробвам да живея така като се ограничавам и не ям жълтъци, зеле, патладжан и тн. редовните заподозрени както знаете. От тогава на няколко пъти ме боля стомаха (областта около жлъчката) и имах криза, която продължи 4 часа и с повръщане и Спазмалгон накрая успях да овладея. Но последната ми криза от преди няколко дни продължи от 2 часа през нощта чак до 9-10 сутринта, когато вече бях минал през спешното, бяха ме приели в хирургия и ми бяха сложили система…Минах скенер и видеозон, камъните са 5, като 2–та са си толкова големи, колкото бяха преди няколко месеца, а 3-те нови за които сега научавам са с по-малък размер. Предлагат ми операция и ми казват, че е добре да я направя за да избегна усложнения свързани с панкреаса, но аз се притеснявам много за последствията от тази операция. Прочетох доста мнения тук и се натъкнах на хора, които продължават да имат кризи и след тази операция. Майка ми също беше минала през това и понякога имаше болки в стомаха и беше сравнително често с разстройство. Имам назначена операция за другия месец, но не съм сигурен какво да правя. На 36 години съм.
Виж целия пост
# 151
Какво се позволява да се яде и вие с какво се хранехте първите дни след операцията?
Виж целия пост
# 152
Слагали ли са ви катетър при лапароскопската операция?
Виж целия пост
# 153
Аз имах само дренаж и система.
Виж целия пост
# 154
Здравейте и от мен… През 2017 ми откриха гастрит, правиха ми гастроскопия и казаха, ме е хроничен. През годините съм гледал да се ограничавам от най-вредните неща, но няколко пъти в годината получавах по-сериозни болки предимно вечер или през нощта. Повръщах и в повечето случаи ми минаваше, но през последните години кризите ми станаха по-продължителни. Октомври миналата година отидох на преглед при гастроентеролог и той ми откри 2 камъка по около 1.5-1,8 мм в жлъчката и ми обясни за операцията но ми каза, че мога да пробвам да живея така като се ограничавам и не ям жълтъци, зеле, патладжан и тн. редовните заподозрени както знаете. От тогава на няколко пъти ме боля стомаха (областта около жлъчката) и имах криза, която продължи 4 часа и с повръщане и Спазмалгон накрая успях да овладея. Но последната ми криза от преди няколко дни продължи от 2 часа през нощта чак до 9-10 сутринта, когато вече бях минал през спешното, бяха ме приели в хирургия и ми бяха сложили система…Минах скенер и видеозон, камъните са 5, като 2–та са си толкова големи, колкото бяха преди няколко месеца, а 3-те нови за които сега научавам са с по-малък размер. Предлагат ми операция и ми казват, че е добре да я направя за да избегна усложнения свързани с панкреаса, но аз се притеснявам много за последствията от тази операция. Прочетох доста мнения тук и се натъкнах на хора, които продължават да имат кризи и след тази операция. Майка ми също беше минала през това и понякога имаше болки в стомаха и беше сравнително често с разстройство. Имам назначена операция за другия месец, но не съм сигурен какво да правя. На 36 години съм.
Същото и при мене само че ми казаха след 2 - 3 месеца за да избегна усложнения ми препоръчаха операция сега търся къде ще е по добре да я правя. Петя коментари всякакви...
Виж целия пост
# 155
Здравейте и от мен… През 2017 ми откриха гастрит, правиха ми гастроскопия и казаха, ме е хроничен. През годините съм гледал да се ограничавам от най-вредните неща, но няколко пъти в годината получавах по-сериозни болки предимно вечер или през нощта. Повръщах и в повечето случаи ми минаваше, но през последните години кризите ми станаха по-продължителни. Октомври миналата година отидох на преглед при гастроентеролог и той ми откри 2 камъка по около 1.5-1,8 мм в жлъчката и ми обясни за операцията но ми каза, че мога да пробвам да живея така като се ограничавам и не ям жълтъци, зеле, патладжан и тн. редовните заподозрени както знаете. От тогава на няколко пъти ме боля стомаха (областта около жлъчката) и имах криза, която продължи 4 часа и с повръщане и Спазмалгон накрая успях да овладея. Но последната ми криза от преди няколко дни продължи от 2 часа през нощта чак до 9-10 сутринта, когато вече бях минал през спешното, бяха ме приели в хирургия и ми бяха сложили система…Минах скенер и видеозон, камъните са 5, като 2–та са си толкова големи, колкото бяха преди няколко месеца, а 3-те нови за които сега научавам са с по-малък размер. Предлагат ми операция и ми казват, че е добре да я направя за да избегна усложнения свързани с панкреаса, но аз се притеснявам много за последствията от тази операция. Прочетох доста мнения тук и се натъкнах на хора, които продължават да имат кризи и след тази операция. Майка ми също беше минала през това и понякога имаше болки в стомаха и беше сравнително често с разстройство. Имам назначена операция за другия месец, но не съм сигурен какво да правя. На 36 години съм.
Същото и при мене само че ми казаха след 2 - 3 месеца за да избегна усложнения ми препоръчаха операция сега търся къде ще е по добре да я правя. Петя коментари всякакви...

Вие откъде сте? От колко време имате кризи и колко често ги получавате? Аз мисля да потърся още едно мнение от гастроентеролог и ще взема крайно решение… проблемът наистина няма да изчезне от самосебе си, аз по-скоро се чудя дали не мога да го контролирам с правилно хранене изкъсо.
Виж целия пост
# 156
Здравейте и от мен… През 2017 ми откриха гастрит, правиха ми гастроскопия и казаха, ме е хроничен. През годините съм гледал да се ограничавам от най-вредните неща, но няколко пъти в годината получавах по-сериозни болки предимно вечер или през нощта. Повръщах и в повечето случаи ми минаваше, но през последните години кризите ми станаха по-продължителни. Октомври миналата година отидох на преглед при гастроентеролог и той ми откри 2 камъка по около 1.5-1,8 мм в жлъчката и ми обясни за операцията но ми каза, че мога да пробвам да живея така като се ограничавам и не ям жълтъци, зеле, патладжан и тн. редовните заподозрени както знаете. От тогава на няколко пъти ме боля стомаха (областта около жлъчката) и имах криза, която продължи 4 часа и с повръщане и Спазмалгон накрая успях да овладея. Но последната ми криза от преди няколко дни продължи от 2 часа през нощта чак до 9-10 сутринта, когато вече бях минал през спешното, бяха ме приели в хирургия и ми бяха сложили система…Минах скенер и видеозон, камъните са 5, като 2–та са си толкова големи, колкото бяха преди няколко месеца, а 3-те нови за които сега научавам са с по-малък размер. Предлагат ми операция и ми казват, че е добре да я направя за да избегна усложнения свързани с панкреаса, но аз се притеснявам много за последствията от тази операция. Прочетох доста мнения тук и се натъкнах на хора, които продължават да имат кризи и след тази операция. Майка ми също беше минала през това и понякога имаше болки в стомаха и беше сравнително често с разстройство. Имам назначена операция за другия месец, но не съм сигурен какво да правя. На 36 години съм.
Същото и при мене само че ми казаха след 2 - 3 месеца за да избегна усложнения ми препоръчаха операция сега търся къде ще е по добре да я правя. Петя коментари всякакви...

Вие откъде сте? От колко време имате кризи и колко често ги получавате? Аз мисля да потърся още едно мнение от гастроентеролог и ще взема крайно решение… проблемът наистина няма да изчезне от самосебе си, аз по-скоро се чудя дали не мога да го контролирам с правилно хранене изкъсо.
[/quote
Кризи съм имала само в началото сега нямам,само някои път като прекаля с храненето имам киселени . Но и аз така мисля камъните няма да се махнат. Трябва да се оперират. Сега търся добри хирурзи..
Виж целия пост
# 157
Какво образно изследване ви правиха преди операцията за премахване на жлъчка?
Разбирам,че най-удачно е ЯМР,за да се разгледа детайлно и състоянието на каналите.
Виж целия пост
# 158
Нито скенер,нито ЯРМ ми е правено,ехограф само.Имайте предвид,че след лапароскопията ще имате клипси и след това не може да Ви бъде правен ЯРМ до края на живота Ви,колкото и да е наложително.
Виж целия пост
# 159
Нито скенер,нито ЯРМ ми е правено,ехограф само.Имайте предвид,че след лапароскопията ще имате клипси и след това не може да Ви бъде правен ЯРМ до края на живота Ви,колкото и да е наложително.

Това сериозно ли е, аз имам операция, но доколкото съм чела, има значение вида на клипса? Ямр е изключително сериозно изследване, как ще се ограничаваме до края на живота?
Виж целия пост
# 160
Нито скенер,нито ЯРМ ми е правено,ехограф само.Имайте предвид,че след лапароскопията ще имате клипси и след това не може да Ви бъде правен ЯРМ до края на живота Ви,колкото и да е наложително.
Моите клипси ги махнаха на 1вия преглед след операцията. За някакви други вътре ли говорите? Никой не ми е казвал такова нещо.
Виж целия пост
# 161
Това е било преди. Съвременните клипси са от титаний или други материали, които не реагират на магнетизъм. Възможно е да доведат до леко "размиване на картината", но няма опасност за пациента.
Виж целия пост
# 162
И аз не знам за подобно нещо, моля някой,който знае да поясни,какви са тези клипси, защо са сложени и т.н....
Виж целия пост
# 163
Какви са тези клипси би трябвало да пише в епикризата ви и да ви е обяснено от лекаря, който ги е поставил. Тук как може някой да разгадае?
Виж целия пост
# 164
Не съм хирург, но, доколкото знам, когато жлъчката се отстрани, вече жлъчният сок няма къде да се събира. Жлъчните пътища се защипват с въпросният клипс, там където е била жлъчката и така жлъчният сок вече директно се "излива" в тънките черва. Така се предотвратява изтичане на жлъчен сок в коремната кухина.
Извинявам се за лаишкото обяснение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия