Попътен вятър, 12 клас - 2024/2025!

  • 61 660
  • 736
# 690
Вече писах за това тук - при проверката за миналата година излиза ,че местата са одобрени на 4-ти юли . Кога са качени на сайта на СУ - това вече не знам -
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovate … bnata_2024_2025_g

От 04.07.2024. е РМС, с което се одобрява план-приемът по университети и направления, но детайлната разбивка по отделни специалности в рамките на направленията в сайта излезе месец след това. В СУ - чак на 09.08.2024. (т. нар. "разгърнат план"). Би било добре кандидат-студентите да имат тази информация по-рано, още когато кандидатстват.
Тази година засега се движат малко по-рано - РМС мина на 10 юни. Ще видим...
Виж целия пост
# 691
Ако някой търси наборка за съквартирантка в София за общежитие за СУ-на линия сме.Yum
Виж целия пост
# 692
Не си спомням точно кога излязоха местата в СУ, но когато младежът подаваше докуманти онлайн си ги имаше за съответната специалност. Сред като попълни желанията си срещу всяко имаше колко са местата и колко човека са пред него по бал.
Виж целия пост
# 693
Искаш да кажеш че постоянно се актуализира платформата и изчислява колко са подалите към момента и бройките преди теб? Мислех че едва като затворят системата се виждат тия неща.Или дори след класирането
Виж целия пост
# 694
Ако някой търси наборка за съквартирантка в София за общежитие за СУ-на линия сме.Yum

В СУ едно време не беше избор съквартирантството, променили ли са се нещата?
Виж целия пост
# 695
Благодаря за отговорите. Разгледах бройките в СУ за миналата година, отчаях се. Нищо, да сме живи и здрави.
Виж целия пост
# 696
Искаш да кажеш че постоянно се актуализира платформата и изчислява колко са подалите към момента и бройките преди теб? Мислех че едва като затворят системата се виждат тия неща.Или дори след класирането
               Не помня точно кога внукът миналата година подаде документи, но след 1-2 дни излезе бал срещу всяка специалност и колко кандидата има преди него. Не съм сигурна дали системата е била затворена. При класирането е ясно, че точно можеш да видиш какви са ти шансовете за второ, ако не си приет.
Виж целия пост
# 697
Колко човека има преди тебе излиза чак при класирането.
Виж целия пост
# 698
Колко човека има преди тебе излиза чак при класирането.
И аз така го помня отпреди 2г.
Виж целия пост
# 699
Дъщеря ми изкара 5.93 на ДЗИ по БЕЛ, но е категорична, че ако не я приемат Право редовно в СУ (формира бал 23.75) или поне Българска филология, ще пробва същото в НБУ, не иска други специалности. Аз не съм съгласна, но освен да стискам палци, друго не ми остава.
Виж целия пост
# 700
Колко човека има преди тебе излиза чак при класирането.
И аз така го помня отпреди 2г.
Така е - това е на сина ми от миналата година

Gina L- стискай палци и се надявай....
Както виждаш  моето писа само 2 позиции- Психология в СУ. Така че при теб шанса е по- голям 🤞🙏
Виж целия пост
# 701
Момичета, излезе ли някъде статистика на резултатите по училища? При Данибон има само за отделни училища.
Виж целия пост
# 702
Да,при Дидева я има.

https://dideva.alle.bg/p/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0 … %D0%B8-2024-2025/
Виж целия пост
# 703
Може ли някой да ме светне за правилна стратегия при подреждане на специалностите относно държавна и платена поръчка. В смисъл, примерно посочваме 3-4 специалности редовна поръчка. След това същите посочваме ли ги платена поръчка или изчакваме някакви допълнителни приеми и подаване отново на документи. Визирам УНСС.
Виж целия пост
# 704
Няма правилна стратегия. Има ваши желания и зависи колко силно искате да влезете в определена специалност. Ние редихме по следния начин - 1. Специалност редовно, 2.същата специалност редовно платено 3. друга желана специалност по същия начин - редовно, платено и т.н. Редувахме редовно, платено защото младежът искаше определни специалност, а не да учи каквото и да е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия