Страсти – ясли и градини в София, кампания 2025/2026 - Тема 2

  • 32 871
  • 767
# 105
Не всичко започва и свършва с кандидатстването за ясла.
Детето при раждане взема адреса на майката, а от втора група и за прием в първи клас се гледа неговата уседналост.

Благодаря ви много за отговорите! Ако разбирам добре, за училище се гледа адреса на детето (който ще е с моя, ако не го сменя до тогава), но за ясла и ДГ можем да кандидатстваме с адреса на таткото?
Виж целия пост
# 106
Ами сменете го сега ако ще го сменяте, защото и там има уседналост, а то времето си лети.
Виж целия пост
# 107
Ами сменете го сега ако ще го сменяте, защото и там има уседналост, а то времето си лети.

Да, така е, май ще сменя постоянният ми адрес. Но ако наистина има вариант при раждане да избера адреса на бащата като неговия, няма ли да е същото? Просто за ясла и ДГ ще кандидатства с този на бащата, а за училище така и така ще си е на адреса на бащата ако е вписан той при раждане, нали така?
Виж целия пост
# 108
Sea.sea виж наредбата от кога влизаше в сила, дали беше от новата учебна година? Че вече не помня кога го приеха.
Виж целия пост
# 109
Уж четох, че още с обнародването е влязла в сила, т.е от 27.12.2024 г.
Виж целия пост
# 110
За училище с постоянен или настоящ се попада в 1ва група, че нещо се обърках вече кога, какво, с кой адрес. По постоянен сме на друго място в София, по настоящ сме си в района, в който ще кандидатстваме.
Виж целия пост
# 111
Постоянен и настоящ адрес са равнопоставени при кандидатстването за първи клас - т.е. с настоящ адрес от над 3 години на дадено място ще сте първа група в училището, към което е разпределен вашият настоящ адрес. Щом постоянен и настоящ адрес при вас са различни, с постоянен адрес от над 3 г. на другото място ще сте първа група също и в училището, към което е разпределен постоянният адрес. Имайте предвид, че се гледат адресите на самото дете, а не на родителите.
Виж целия пост
# 112
Постоянен и настоящ адрес са равнопоставени при кандидатстването за първи клас - т.е. с настоящ адрес от над 3 години на дадено място ще сте първа група в училището, към което е разпределен вашият настоящ адрес. Щом постоянен и настоящ адрес при вас са различни, с постоянен адрес от над 3 г. на другото място ще сте първа група също и в училището, към което е разпределен постоянният адрес. Имайте предвид, че се гледат адресите на самото дете, а не на родителите.

Благодаря, всичко ще е наред в такъв случай.
Виж целия пост
# 113
Здравейте, вярвям, че е обсъждано но за да кандидатстваме в друг район настоящ адрес ли се сменя на единия родител и колко по-рано от датата за кандидатстване? Губим ли точки по този начин?
Виж целия пост
# 114
Здравейте, вярвям, че е обсъждано но за да кандидатстваме в друг район настоящ адрес ли се сменя на единия родител и колко по-рано от датата за кандидатстване? Губим ли точки по този начин?
За каква възрастова група ви е питането относно кандидатстване в друг район? Искате изцяло да смените района на кандидатстване или едновременно да кандидатствате в два района?
Виж целия пост
# 115
Здравейте, вярвям, че е обсъждано но за да кандидатстваме в друг район настоящ адрес ли се сменя на единия родител и колко по-рано от датата за кандидатстване? Губим ли точки по този начин?
За каква възрастова група ви е питането относно кандидатстване в друг район? Искате изцяло да смените района на кандидатстване или едновременно да кандидатствате в два района?

Набор 2024 яслена група. Откриват нови градини в друг район, а в нашия няма места.
Виж целия пост
# 116
В яслена възраст детето все още кандидатства с адресите на родителите си. Т.е. достатъчно е някой от родителите да смени настоящия си или постоянния си адрес, така че да попада в желания район и детето ще може веднага след смяната да кандидатства в новия район, без да губи точки - ще има толкова точки за новия район, колкото е имало и за стария.
Виж целия пост
# 117
Здравейте, за първи път подавам документи за компенсации за периода май-юни.
Веднъж получих в кореспонденцията, че имам одобрена сума
____________________________________________________________________________________________
 и преди няколко дни отново получих съобщение, че заявлението е одобрено и да подам искане



В сайта нямам активен бутон, трябва ли да правя още нещо?
Виж целия пост
# 118
Здравейте, понеже сега чакаме да видим в кои ясли/ДГ ще обявят като свободни част от местата за хронични заболявания  и СОП, ми възникна един въпрос. В нашия район към момента има свободни 11 места за хронични заболявания, но все още никое от тях не е обявено за прием по общ ред. Та, ако в дадена ясла/градина в момента в списък Чакащи има кандидатствало дете с хронично зоболяване по второ или по-ниско желание, това означава ли въобще да не се надяваме това място да се пусне като свободно по общ ред? Там където детето е по първо желание засега със сигурност влиза, защото и там има 1 свободно място и засега е единствен кандидат. Въобще, сегашните чакащи оказват ли влияние на това колко места ще бъдат пуснати по общ ред? Blush
Виж целия пост
# 119
Не, то може и да чакат 20 деца, но като няма капацитет и места няма как да стане това.
Другото, което съм чувала е, че градините (не всички, разбира се) пускат места за хронично болни или соп ама нямат нито базата нито специалистите (колко е вярно обаче това не зная).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия