"За" или "Против" въвеждането на еврото 💶

  • 294 857
  • 7 748
# 6 525
Поскъпването на купоните в ученическите столове се оказа единствено от превалутирането при курс 1.95583 и закръглянето до втората цифра след запетаята. Оказаха се 2 стотинки. Имаше днес обширна статия,както и реакция от страна на фирмата, издаваща купоните.
Ако това са визирали по тв, защото не гледам, но четох статии и коментари в интернет.
В училището на моите деца се оказа същото.
Виж целия пост
# 6 526
Недялко пак се е газирал във фейса. Качил табелка на книжарницата си  "работим с евро въпреки волята ни. Чакаме лева да се върне." Призовава всеки, който има бизнес и е за лева, да качи подобна табела. С две думи -"не се предавайте, лева ще се върне". Smiley
И аз искам всяка копейка да качи подобна табела, че да знам от къде да не купувам.
Виж целия пост
# 6 527
A аз задавам друг въпрос - ако еврото го премахнат, то ще паднат ли цените? При последващо въвеждане, когато сме готови, дали ще видим НОВ растеж на цените Simple Smile Реторични въпроси са, знам Simple Smile

Хехе, сетих се за едно емпирично правило, наблюдавано многократно:
Цените на доматите се повишават винаги когато поскъпне бензина, но никога не падат ако падне бензина.
Виж целия пост
# 6 528
Първо бих изтипосала Костя с това


После Рада Лайкова.
Виж целия пост
# 6 529
Има си поскъпване и то директно с връзка с еврото... Тъй например между Коледа и Нова година ни сурвакаха предварително, че гимнастиката на дъщеря ми от 100лв става 60 евро месечно. Да. Няма да е 50, но закръгля ето не е до 55 евро, а до 60, което си е кажи-речи 20%. Приемам го, не мрънкам, но го отчитам, че е баш във връзка с еврото... Не с нещо друго...иначе аз имам 170лв кеш, мъжът ми около 10... Ще ги разкараме с един по-основен пазар до края на месеца, нито ще се бутам по опашки, нито ще ги давам някъде, за да ми върнат евро само и само.. по естествен път ще стане...
Виж целия пост
# 6 530
Има си поскъпване и то директно с връзка с еврото... Тъй например между Коледа и Нова година ни сурвакаха предварително, че гимнастиката на дъщеря ми от 100лв става 60 евро месечно. Да. Няма да е 50, но закръгля ето не е до 55 евро, а до 60, което си е кажи-речи 20%. Приемам го, не мрънкам, но го отчитам, че е баш във връзка с еврото... Не с нещо друго...иначе аз имам 170лв кеш, мъжът ми около 10... Ще ги разкараме с един по-основен пазар до края на месеца, нито ще се бутам по опашки, нито ще ги давам някъде, за да ми върнат евро само и само.. по естествен път ще стане...
бих го свързала само с алчност и проста тарикатщина. Не виждам връзка с еврото никаква.
Виж целия пост
# 6 531
Сега казаха в новините, че купоните в у-щата са поскъпнали....

....Ще си има още много пари в брой обаче ще са евро. Приемете го пък се надявайте, че еврото ще изсветли сивото.

Аха!   ЕЖК  по новините, че според нея купона бил поскъпнал с 50ст.  Но къде по-авторитетно става с казаХА.  

Дай цитати кой се е надявал, че ще се изсветли сивото. Аз много добре помня какво писах и няма такова.
Виж целия пост
# 6 532

 Някой се е старал да улеснява
Виж целия пост
# 6 533
Много ясно, че се закръглява. Какви са тия центове.
Виж целия пост
# 6 534
Лъжа номер безброй от руzките аверчета.
Виж целия пост
# 6 535
Тази същата снимка не я ли пусна съфорумка в тази тема като нейна?!
Thinking

Редактирам се, от някакъв сайт била...
Виж целия пост
# 6 536
Я по-добре наистина направете тема за нашите бисери, да видим дали ще се изпише повече от една страница.

Досега от копейчиците видяхме:
- нервни сривове по повод еврото
- разпространяване на информация, че еврото е фалшиво
- че левът ще се върне
- търговци, които не искат да връщат евро, защото много си държат на лева
- астрологичен анализ на тема "не на еврото"
- псуване на служители по магазините
- проклинане на тези, които си обърнахме парите в евро
- водосвет на лева

Следващата стъпка сигурно е да почнат да правят вуду кукли на Урсула и да я бодат с карфици.
Виж целия пост
# 6 537
Ще ми отвориш работа Soney с цитати, но ще потърся някой ден.За сивата икономика и как политиците ни няма да могат да крадат, Имаше доста такива в началото на темата и не съм се обръщала персонално към никой.Обобщих. По памет мисля, че MariaHris (нещо подобно като нук) споделя такива надежди.Stefi2005, че ако приемем еврото ще гласува пак за герб.Лунната соната ще прежали шашми на северомакедонците с историята ни заради еврото. Мисля, че беше в политическата тема.Това между другото като стана дума за мнения.Не знам защо реши, че те апострофирам с цената на купона или го отдаваш по лични причини?Жената я показаха в новините на бтв.

Една от причините, поради която искам ЕЗ е, че всеки път към Европа ни отдалечава от архитектите на македонската нация, а именно руснаците. Най-голямото доказателство е как цялата група почитатели на руски конспиративни теории се е събрала в темата, за да оплаква лева. Та, ако ще си говорим за македония и шашми с историята, то дръж сметка на тези от изток, които изсипаха милиони в пропаганда срещу Шенген, еврозона, ЕС, НАТО, България и бол други, на която кълвете като шарани.
400 + страници в темата само за да се оборва дезинформация. Т'ва е положението.


П.П. Шенген разпадна ли се, както ти каза Орбан? Че ти помня подобен коментар отпреди няколко години.
Виж целия пост
# 6 538
Е, копейката ЦоМчо ако не излъже...
Виж целия пост
# 6 539
Не знам какво да кажат копейките: “Драган Джилас обяви, че след като се присъединили към  ЕС, българите са станали с 80 процента по-богати от сърбите, предава регионалната телевизия Ен1. Това предава кореспондентът на БТА в Белград Теодора Енчева.”

Иначе гледам новините - учениците гледат да изчистят събраните по празниците левове. Ма защо са им давали левове?!?!? Баби, лели. Едно врвме даваха долари, марки и после евро, тая година - левове!?!? Което ще им затрудни децата на практика
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия