Дългото чакане след трансфер – тема 118

  • 29 367
  • 742
# 480
Si_mo_na: И ние до голяма степен приемахме добавките от книгата 'Всичко започва с яйцето' ама нещо сякаш не ни се отразиха добре ли какво стана и аз не знам. От жегите ли беше - при моят човек вместо да има подобрение, морфологията беше паднала, а преди това я държахме на едно ниво.
ДНК фрагментация сме правили и знаем, че имаме леко завишена, затова и бяхме избрали селекция (МАКС).
Към хистероскопия съм се насочила да коментираме с Чапанова, ако ни дадат да се прехвърлим към нея да направим една, че Персенска беше казала, че имала съмнение за полип и сега докато някой не склони да направим, няма да ми се махне от главата това.
И аз бях на Елонва и не знам дали реално тя не беше виновна за лошият резултат при мен (над 10 антрални фоликула, АМХ 1.86 - Само 3 изкарани яйцеклетки, като само 1 от тях беше годна за оплождане.)

Bubolina*86: Докато не видиш теста не го мисли. Хубаво да си прекарате на почивката и утре да се похвалиш, ако ли пък не следващият път да ни е успешен на всичките (а момичетата, които чакат резултат след направен вече трансфер - много успех и сега да се случи). Изследванията на Геника поне Фемофлор много ми беше помогнало преди 2 години да си изчистя гадни бактерии и аз, така че силно ги препоръчвам.
Виж целия пост
# 481
Здравейте , момичета! Аз съм след ЗЕТ на две пет-дневни ембриончета. Досега имам две инсеминации и това ми е вторият трансфер. Дотук два пъти биохимични бременности. Сега чакането ми се струва още по-дълго, а страхът ми е още по-голям, че всичко ще се повтори. За съжаление, правя процедурите в държава, в която PID е забранено да се прави. А всичко друго, мисля че вече сме направили. След пуснат микробиом се оказа, че почти нямам лактобацили, при което направихме и вътрематочно обливане. И просто исках да попитам, има ли някой със сходна ситуация или при когото проблемът са били тези пусти лактобацили. Надявам се наистина оттам да са дошли моите неуспехи.
Виж целия пост
# 482
Здравейте момичета, искам да попитам тези от вас които са имали положителен тест след няколко отрицателни опита дали са усещали нещо различно ? Не като симптоми а по-скоро интуиция, вяра. Усещахте ли си, че този път е различен и че е станало или се чувствахте както миналите пъти, преди да разберете за положителния резултат.
Виж целия пост
# 483
Здравейте, момичета! Минах първи свеж трансфер на 5-дневно ембрионче. На 10-ти ден след трансфер си пуснах кръвен тест и ЧХГ излезе 35, след това на 12-ти ден - 60, на 16-ти ден - 100. Ясно е, че не нараства правилно, но според вас какво се случва. Знам, че доста от вас имат опит с биохимични и извънматочни бременности. Какво да очаквам? Предстои ми преглед след няколко дни, но се чудя изобщо може ли да се види нещо на ехограф с толкова малко ЧХГ. В момента се водя в 5 г.с. + 6. Имам и кафяво зацапване от 5 дни, докторът ми спря кръворазреждащите. В момента съм само на прогестерон. Много е мъчително това чакане и много ме притеснява да не е извънматочна.
Виж целия пост
# 484
Lulu28 Без да претендирам, че това, което ще напиша е правилното, споделям моите впечатления. Твоята ситуация ми прилича повече на мисед, отколкото извънматочна. Имаш ли болки, ниско долу, прорязващи или постоянни? - това е признак на извънматочна бременност. Освен това ЧХГ при теб се покачва плавно, но недостатъчно. При извънматочна има пикове и спадове. Кафеникавото течение е в следствие на това, че организма се опитва да изхвърли материите в матката. Не подценявай ситуацията, може и да е извънматочна! Ако се появи болка, веднага в спешното!
Виж целия пост
# 485
Lulu28 Без да претендирам, че това, което ще напиша е правилното, споделям моите впечатления. Твоята ситуация ми прилича повече на мисед, отколкото извънматочна. Имаш ли болки, ниско долу, прорязващи или постоянни? - това е признак на извънматочна бременност. Освен това ЧХГ при теб се покачва плавно, но недостатъчно. При извънматочна има пикове и спадове. Кафеникавото течение е в следствие на това, че организма се опитва да изхвърли материите в матката. Не подценявай ситуацията, може и да е извънматочна! Ако се появи болка, веднага в спешното!

Нямам никакви болки за момента. Може ли малко повече информация за мисед? Изобщо не съм запозната. Лошо ли е? Налага ли се операция или организмът сам ще се освободи и след колко време при мисед ще спадне ЧХГ? За биохимична и извънматочна четох доста, но за мисед нищо не знам.
Виж целия пост
# 486
Lulu Когато има настъпила бременност има два варианта - развива се или не се развива. Ако не се развива, организма има изграден алгоритъм как да се “самоизчисти” и посредством кръвотечение изпразва матката от формираните материи - това се нарича на медицински комплетен аборт( завършен), когато обаче този механизъм не сработи( поради различни причини) това се нарича месед аборт или инкомплетен( незавършен) В тези случаи може да се наложи медикаментозна терапия, кюретаж, вакум за да се изчисти матката. Чхг може да нараства в ниски граници още доста време - ЧХГ се отделя от хориалните въси в обвивката на ембриона, там където се прикрепя за матката. Дори и емриона да не се развива, при една жива хориална въса ЧХГ се отделя, то не е показател за нормално протичаща бременност, а само за налична такава, когато е в ниски нива, както и когато е в прекомерно високи нива. Във вашия случай вероятно и лекаря не подозира извънматочна бременност, щом поведението му е изчакващо и предлага да се продължи с прогестерона. Но и голяма надежда няма за нормално развитие, просто не подценявайте ситуацията и ако се появи дори и малка болка се свържете с лекаря и посетете спешна помощ. С извънматочна бременност ситуацията може да стане драматична доста бързо!
Виж целия пост
# 487
Не съм имала мисед и други аборти, но съм имала две извънматочни бременности и абсолютно нищо не ме е боляло нито първия път нито втория.
При първата извънматочна бременност ЧХГ се покачи до 800 и се видя плоден сак с пулсации в тръбата, втория път не се видя на ехограф, но ЧХГ започна да пада, започна леко кървене, а след това и цикъл. Мислихме, че се е махнало, но при лапароскопско изследване се видя, че отново е извънматочна.
Така загубих двете си тръби.
Дано не е това при вас и всичко да е наред 🙏
Виж целия пост
# 488
Лулу, аз имам 3 биохимични. При мен стойностите на 8 и 10 ден бяха добре, но към 12-ти започват да падат, бяха ниски. Но е възможно и биохимична с по-високи стойности. Въпросът е да пада ЧХГ, а не да се качва или да расте неравномерно. Не знам защо доктора не ти е спрял прогестерона при положение, че вижда че има неправилно ЧХГ. На 16-ти ден се очакват стойности над 1000 дори, а твоето е 100. Имай предвид, че прогестерона задържа насила бременността и тялото не може да се изчисти само. То се чисти, когато и прогестерона пада и е нисък, така само го спирате. Иначе е добре че е тръгнало кървене, но си следи ЧХГ. Ако продължи да расте така слабо, веднага на друг доктор. И му кажи за прогестерона. При извънматочна е дори рисково да се приема прогестерон!!!!
Виж целия пост
# 489
.
Виж целия пост
# 490
Здравейте,на 10ти ден от трансфера на 5ти ден ембрионче, пуснах кръвен тест със стойности 60.45,по съвет на акушерката ще пусна и на 14ти ден.Може ли ,да ми кажете ,ако сте били в такава ситуация, да се радвам ли вече 🥺някак малко ми се струва,но знам ли?? (Акушерката настоява за 14ти ден тест,заради Ovitrelle инжекцията,която си поставих на 7ми ден)🙏🩵🩷
Виж целия пост
# 491
Здравейте,на 10ти ден от трансфера на 5ти ден ембрионче, пуснах кръвен тест със стойности 60.45,по съвет на акушерката ще пусна и на 14ти ден.Може ли ,да ми кажете ,ако сте били в такава ситуация, да се радвам ли вече 🥺някак малко ми се струва,но знам ли?? (Акушерката настоява за 14ти ден тест,заради Ovitrelle инжекцията,която си поставих на 7ми ден)🙏🩵🩷

Пенка, Овитрел се изчиства между 7-10 дни от поставянето му, така че в момента не може да се каже дали стойността е от него или от бременност. Но да, за 10-ти ден се искат стойности около 90-100 или повече. Със сигурност Овитрел се е отразил. Изчакайте до 14-ти ден.
Виж целия пост
# 492
Здравейте,на 10ти ден от трансфера на 5ти ден ембрионче, пуснах кръвен тест със стойности 60.45,по съвет на акушерката ще пусна и на 14ти ден.Може ли ,да ми кажете ,ако сте били в такава ситуация, да се радвам ли вече 🥺някак малко ми се струва,но знам ли?? (Акушерката настоява за 14ти ден тест,заради Ovitrelle инжекцията,която си поставих на 7ми ден)🙏🩵🩷
Колко дни са минали от Овитрел? Възможно е да е от него този резултат.. За съжаление ако има бременност се очакват по-високи стойности за този етап, но историята помни всякакви случаи. Пожелавам всичко най-добро да Ви се случи! 🙏
Виж целия пост
# 493
Здравейте! 4 ден след ЗЕТ на едно петдневно ембрионче чхг е 1.79 дали е много рано ?
Виж целия пост
# 494
4-ти ден, вие сериозно ли???? Естествено че е рано, имплантация настъпва 4-5 ден след трансфер, дори и по-късно. А за да се синтезира ЧХГ в кръвта, най-рано на 7-8 ден след трансфер. Не знам защо си го причинявате това. Особено пък ако има и Овитрел или други ЧХГ препарати е безсмислено да се пуска кръвен преди 10-ти ден, ако няма може и на 8-ми. Живейте си живота и не се панирайте доброволно. На ПЪРВА СТРАНИЦА на темата пише всичко за чакането след трансфер и кога се пускат тестове, кога настъпва имплантация, ама то...кой да чете
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия