Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 159
  • 1 784
# 180
Здравейте момичета!Изчетох доста теми, но така и не открих отговор на моя въпрос Rolling Eyes Значи при профилактичен преглед доктора ми каза че имам бяло петно на шийката, после използва определението "раничка". В листа е написал ПСЕВДОЕРОЗИО :някой сблъсквал ли се е с това?резултатите ми от цитото са ПАП2. Не ми назначи никакво лечение, само профилактика след  12м. Това не е ли много дълъг период от време?Страх ме е да не се развие нещо страшно Cry

трябва да наzначи скорошен преглед и да определи от каква инфекция се е получило това иzменение на клетките (биопсия правиха при мен). Ако не е от ХПВ, а от локална инфекция (при мен беше така) се наzначава преглед на всеки 3 месеца и се следи ПАП теста. Ако се подобри се раzреждат контролите на 6м. Успех.
Виж целия пост
# 181
sissa84, погледни тук и тук и тук.
Стискам палци всичко да е наред при теб!
Виж целия пост
# 182
.. В листа е написал ПСЕВДОЕРОЗИО :някой сблъсквал ли се е с това?резултатите ми от цитото са ПАП2.

Някъде четох, че псеврдоерозиото не е патологично изменение, получава се при млади жени във фертилна възраст, не се обгаря, след раждане се скривало от само себе си.
Виж целия пост
# 183
Здравейте пак момичета!Аз да се похваля че ми мина конизацията.Не беше толкова страшно наистина ама след спиналната упойка умирам от главоболие.Сега чакам резултати и май ми е още по страшно. Дано да е наред всичко че резултата от биопсията е карцином ин ситу и това ме плаши. Тези 2 седмици ще ми се видят цяла вечност.  Sad
   До скоро момичета  Simple Smile
Виж целия пост
# 184
Здравейте пак момичета!Аз да се похваля че ми мина конизацията.Не беше толкова страшно наистина ама след спиналната упойка умирам от главоболие.Сега чакам резултати и май ми е още по страшно. Дано да е наред всичко че резултата от биопсията е карцином ин ситу и това ме плаши. Тези 2 седмици ще ми се видят цяла вечност.  Sad
   До скоро момичета  Simple Smile

Здравей iveto_
Радвам се, че всичко е минало добре  bouquet
Най-неприятното разбира се е чакането на хистологията.От сърце се надявам да не се наложи да се взимат по сериозни мерки и всичко да остане зад гурба ти, но дори и да не е така пак има алтернатива.
Кураж Hug
Виж целия пост
# 185
http://www.hpvgard.org/?page=10 ето един сайт с повече информация, извинявам се ако е пускан.

Момичета, до 01 юли в Ботевград ще е на разположение ехограф(предоставен от Българска асоциация на онкоболните в рамките на Националната кампания за превенция срещу рака) за безплатни профилактични прегледи за рак на гърдата. Те ще се извършват в рентгеновата лаборатория на д-р Ненко Дяков. Прегледи ще се извършват във вторник от 16 до 18 часа и в четвъртък от 13 до 15 часа по предварително направен списък. Телефоните за записване ще добавя по-късно. Ехографът е пътуващ, ще ви уведомявам за местоположението му своевременно. Не пропускайте преглед при мамолог и на ехограф!
Виж целия пост
# 186
мюриель, благодаря за инфото.
Ще следя темата!
Виж целия пост
# 187
Телефоните, на които можете да си запазите час за безплатен преглед на ехографа в Ботевград са:  0723/ 8351 вътр. 222 и 0723/ 66377 вътр. 222
Виж целия пост
# 188
Момичета, някой знае ли дали телефонът на доц. Попова, даден на стр. 1 е актуален? Звъня да си запиша час за преглед от петък досега почти непрекъснато и никой не ми вдига. Ще съм много благодарна ако някой има актуална информация.
Виж целия пост
# 189
Момичета, някой знае ли дали телефонът на доц. Попова, даден на стр. 1 е актуален? Звъня да си запиша час за преглед от петък досега почти непрекъснато и никой не ми вдига. Ще съм много благодарна ако някой има актуална информация.
По-добре пусни питане в "Здравен справочник". Другият вариант е да намериш тел. на Пета градска (нали там работеше доц. Попова) и от там да ти кажат кой е в нейния кабинет.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 190
Момичета, някой знае ли дали телефонът на доц. Попова, даден на стр. 1 е актуален? Звъня да си запиша час за преглед от петък досега почти непрекъснато и никой не ми вдига. Ще съм много благодарна ако някой има актуална информация.


Точно заради 8 месечното разтакаване на д-т Попова аз стигнах до карцином ин ситу.От всички известни ми специалисти ТОЧНО нея не ти препоръчвам.
На други (като на Танина) например е помогнола по някакъв начин, ама най-лесно е да се каже пълна или частична хистеректомия, НО на мен не ми помогна.
Само изказвам впечатленията си и никой не ангажирам с тях
Иска ми се всеки да отиде при възможно най-добрия специалист  bouquet
Виж целия пост
# 191
Така или иначе се оказа, че тя в момента е в отпуск.
Емоли, а ти кой лекар би ми препоръчала? Извинявай, сигурно си го писала някъде, но нямам много време да търся.
Виж целия пост
# 192
Така или иначе се оказа, че тя в момента е в отпуск.
Емоли, а ти кой лекар би ми препоръчала? Извинявай, сигурно си го писала някъде, но нямам много време да търся.
       
           Мериа бих ти препоръчала д-р Божидар Славчев от Майчин дом без разбира се да си налагам мнението но аз съм много доволна от него.Ако искаш ще ти дам координати  Simple Smile
           Днес си научих резултата и от хистологията след конизацията и слава богу нищо ми няма  Grinning
          Много здраве и късмет на всички!  Hug
Виж целия пост
# 193
Момичета, някой знае ли дали телефонът на доц. Попова, даден на стр. 1 е актуален? Звъня да си запиша час за преглед от петък досега почти непрекъснато и никой не ми вдига. Ще съм много благодарна ако някой има актуална информация.


Точно заради 8 месечното разтакаване на д-т Попова аз стигнах до карцином ин ситу.От всички известни ми специалисти ТОЧНО нея не ти препоръчвам.
На други (като на Танина) например е помогнола по някакъв начин, ама най-лесно е да се каже пълна или частична хистеректомия, НО на мен не ми помогна.
Само изказвам впечатленията си и никой не ангажирам с тях
Иска ми се всеки да отиде при възможно най-добрия специалист  bouquet
При доктор Попова и аз бях решила да се запиша като я видях на 1ва страница на тази тема и се бях ровила и в справочника, но звънях звънях звънях- никой не вдига. Или наистина не е актуален, но като пусна в гугъл за Попова и все този телефон излиза- няма друг. И се замислих, че аз ако още за първия преглед не мога да я открия с дни- какво ще става за напред? И тъй като и аз се лутах с такива "лесно откриваеми" и повече не се и замислих за нея!
Виж целия пост
# 194
Така или иначе се оказа, че тя в момента е в отпуск.
Емоли, а ти кой лекар би ми препоръчала? Извинявай, сигурно си го писала някъде, но нямам много време да търся.

Ходя при д-т Кърлов.Шеф е на онко-гинекологията в Раковата болница.Частния му кабинет е на ул."Милин камък"56.Приема само в четвъртък от 13:00 до 17:00 часа.Мобилния му телефон е 0887 782 660.
Много съвестен и блестящ специалист, съпричастен към проблемите на пациентите си.Обади му се и никой не е останал разочарован, който съм пратила при него.Взима бързи и адекватни решения и няма да отложи прегледа ти с повече от седмица.
Стискам палци и кураж Peace

iveto_ , честито за добрите резултати.Много се радвам за теб.Най-накрая си се успокоила  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия