🧿ЧААТАЙ УЛУСОЙ🧿"EŞREF RÜYA"/"СЪНЯТ НА ЕШРЕФ"🧿Проекти, партньори и приятели🧿Тема-32

  • 24 309
  • 736
# 405
Нези
Да,спонтанният телефонен разговор беше наистина хубав.Подкрепям за тази сцена.

Скрит текст:
Вървял Камино през 2018 ,не знам защо в главата ми останало 2019,но сега като си погледнах снимките от датите на печатите излезе 2018 г. година,тръгнахме септември,за да не е много жега.Тръгнахме аз и кумовета на майка ми и баща ми и двамата 65+ години,бяхме отделили 20 дена,защото те не бяха в най-добрата форма и също така си бяха и на доста години,поканата за Камино дойде от тях,защото знам испански и английски на доста прилично ниво,когато ме поканиха се позамислих,но приех.Само да вметна ,че в момента в който влязохме в Галисия от испанският ми език нямаше много полза Smiley нищо не им разбирах.Със самолета до летището,с метрото до гарата,скоростният влак до Леон и там си взехме креденсиалите и на следващият ден щяхме да започнем Камино.Леон се пада някъде в средата,обмисляхме вариант да тръгнем от началната точка,но придружителите ми нямаше да издържат да минат 900 км пеша и компромисен вариант- средата.Още на първата вечер,при настаняването в хостела ,кумата на майка ми и баща ми падна по едни стълби и си счупи ръката,от там такси и право в болницата,ортопедичната в Леон е извън града,висене,снимки,гипсиране,изкарахме първата си нощ в Испания в спешното.Интересен щрих- не признаха застраховката ,която си бяхме направили,но признаха бг здравна карта,нещо което се издава тук на пенсионери.Приключихме в спешното,като лекарите категорично и забраниха да лети,тоест ако искаше да прекъсне Камино преди да е започнало,трябваше да се приберем с рейс,излизаме от спешното,прибираме се в хостела посред нощ и на следващият ден решаваме въпреки счупената ръка да тръгнем.И поехме по Пътя.Доста равнинно,доста напечено от слънцето- с две думи не е приятна разходка,особено когато вървиш покрай магистрали или ниви,първоначалният ни план беше да вървим докато се изморим и да спрем в някое алберге,но плана заради счупената ръка се промени.Започнах да звъня от алберге на алберге и да запазвам места,в държавните не можеш да запазваш места,само в частните и молих да ми запазят място на ниско легло,защото дамата е със счупена ръка.Винаги много отзивчиви,много любезни,винаги сме имали място за пренощуване.За да не носи раница кумата на майка ми започнахме да ползваме танспорт за багажа,Но транспорта взима раници от държавните албергета,така че в което и населено място да сме,където и да съм запазила места ние задължително трябваше да намерим и държавното за да си вземем раницата и след това да я пратим по следващата отсечка.За да пращаш багажа обаче трябва да знаеш до къде ще стигнеш на следващият ден.Албергетата са изпъстрени с толкова весели и забавни случки,Понеже получават пари на легло ,стаите са наблъскани с легла до краен предел,случвало ми се е буквално на 20 см от мен ,на съседно легло да спи напълно непознат мъж,който трябваше да прескоча за да сляза от леглото и да отида до тоалетната.Матраците скърцат,хор от хъркане,някой стават в 4 и тръгват и докато се оправят те будят - идилия,имаше и такива албергета,по-старите в които си в отделна стая и там са 3 легла,но имаше и огромни зали със легла едно до друго.Там се научаваш да "шиеш" мазоли,че иначе не можеш да мръднеш,а нямаш право да останеш в албергето ,освен ако не си болен.Имаше такъв случай в Асторга ,там имаше 2 дами останали 3 дена в албергето по медицински причини.Галисия ще я запомня със невероятната смрад на крави и километри посеви,там е селскостопански район,там на 2 пъти се озовахме насред стадо от няколко десетки крави,как не ни смазаха - идея нямам,някой ни пазеше тогава.Хората ги подкарват,не ни виждат и изведнъж се оказахме заобиколени,няма мърдане наникъде,беше приключение.В Галисия навсякъде има разлепени плакати да гоните кучета ако тръгнат след вас,явно доста кучета придружават пилигримите и се загубват.От Сария натам- последните 100 километра е някаква пълна лудница,нали за да получиш свидетелство трябва да си минал 100 км от Камино и много вървят само тези 100 км. Тази част от Пътя ми е най-комерсиална имаше дори и автобуси,които превозваха хора от печат на печат и после директно в Сантяго Smile Вече поуморени и ние стигнахме Сантяго,взехме си свидетелството ,че сме пилигрими и отидохме на месата в катедралата,там се четат имената на всички онези,които днес са си взели свидетелствата и винаги ще помня думите на този ,който водеше месата - "Когато извървите Камино вие се прибирате в домовете си и оставяте раниците си на земята,а защо продължавате да носите раниците на миналото си" .Въпреки свидетелството нямах усещането,че съм завършила Пътя и продължихме към нулевата точка,нулевият километър на брега на океана.Там на фара във Финистере моят Път приключи.Още когато тръгнах от БГ знаех,че ако искаш да приключиш с нещо,да отвориш вратите пред себе си,като стигнеш 0-вата точка трябва да изгориш нещо,което си носил на Камино,стигнахме там,над океана,едни скали и навсякъде надписи,че е забранено паленето на огън,слизайки надолу по скалите видяхме едни италианци,които обаче бяха запалили огън ,но много отговорно се грижеха за него,да не направи беля,аз метнах в този огън чантичката за кръста,с която минах Камино и изведнъж се спусна мъгла,океана изчезна,бели вълма навсякъде ,не можеш да видиш и на метър пред себе си.Благодарих на мъглата ,че скри от охраната огъня,изчакахме всичко да изгори,изгасихме много внимателно огъня с италианците и си тръгнахме,нямаше и 10 минути след това мъглата се вдигна.Точно тогава усетих такава лекота.За мен Пътя приключи при 0-вият километър. От дистанцията на времето това помня,вероятно ако загледам снимки ще си припомня и много други неща






Виж целия пост
# 406
Бофче, направо настръхнах, докато четох. Страхотно преживяване. Сигурно не може да се опише и напълно с думи.


За да не е спам, ще кажа, че и тази сцена много харесвам. Sweat Smile
Виж целия пост
# 407
Бофче, Нези,
Благодаря Ви,
Виж целия пост
# 408
Много са интересни и двете актриси, като външност. Надявам се и да са добри. Wink
До сега винаги съм била съгласна с избора на партньорка на Чаатай, с изключение на
тази актриса от 3 сезон на Protektor.

(извинeте, но не и запомних името)
и може би сега...(Eşref Rüya)
Ще чакаме с нетърпение да разберем коя ще е следващата и какъв ще е сюжета.
bof4eto, много ти благодаря! Hug
Впечатлих се от възрастта на твоите придружители! Браво! Особено пък със счупена ръка, представям си колко е било трудно!
Това с шиенето на мазоли всеки го разказва.
Направо не мога да си го представя!
Хубаво е, че си успяла да си вземеш твоето усещане, дори и накрая! Hug
Хриси, да, Чачо беше страхотен тогава.
Но ми хареса как и каза,че никой не го напуска, без негово разрешение. И, че не и отвори вратата на колата. Wink
Виж целия пост
# 409
И двете актриси да красиви,но аз клоня към младичката със завъртяното име Smiley
Дано след като го снимат,бързо да го излъчат.Това е първият филм,а Чачо е подписал договор за 2,което означава ,че още един ще ни чака.Вероятно след втория сезон на Ешреф.

Хриси
Да,трудно е да се опише с думи,а и нямам дарбата на Нези.

Нези По Камино е толкова пъстро,всякакви възрасти и националности.Нямаш повод за страх.Ако го усетиш тръгвай,испанците са много гостоприемна и услужлива нация,по пътя на Камино много хора изкарват пред домовете си щайги с плодове,бутилки с вода за пилигримите.На почит са пилигримите и се радват на уважение от всички. ♥ Благодаря ти,че ми припомни.♥
Виж целия пост
# 410
bof4eto, засега все още е в мечтите ми.
 Може би, някой ден, кой знае...
Помните ли конкурса, за който сложих линк за гласуване преди време?

Най-добрата телевизионна сериална двойка на пролетта, Ешерф и Нисан, победители на Пролетния фестивал чрез гласуване!

Бихме искали да ви благодарим много за участието и подкрепата ви в нашето събитие, което организирахме за четвърти път тази година.

При жените е спечелила Демет Йоздемир, а при мъжете- Бурак Дениз.
Виж целия пост
# 411
Аз съм ги гледала и двете. И двете ги харесвам.
Определено Елчин е по-опитна, но и Хавса ми харесва.
Бих дала предпочитания в зависимост от историята, въпреки, че и двете харесвам.
Елчин е с голяма фен база, която май е по-скоро от сериала им с Баръш и съм забелязала, че фенките са по-ревниви към Баръш, отколкото към Елчин. Със сигурност не съм забелязала да са като Деметените, за които по-добра от тяхната няма! Да ви кажа след Деметра, всичко ще ми е супер!
Виж целия пост
# 412
Бофче, настръхнах, че пуснах и една сълза на финала. Не се подценявай. Много хубаво си го разказала.

Тези две дами не ги познавам. Нямам претенции коя ще бъде. Аз май от онази Мелек в Icerde не бях доволна. Не че не я харесах толкова, колкото ми беше излишна. Кукла, която само се фръцка. И ми бледнееше пред него.

Аз подозирам, че се е навил на този проект, защото ще има някакво по-сериозно участие. Може брант му да участва примерно, да продуцира, режисира, да участва в сценария. Не знам. Може да е нещо много абстрактно и различно, което да иска да направи и да не е за пари изобщо. Не си представям да си жертва почивката, за да получи пари.
Виж целия пост
# 413
Бофче, РЕСПЕКТ!!!

В момента се провеждат интервюта с няколко актьори, които ще се включат във втория сезон на сериала „Сънят на Ешреф“, като се очаква новите имена да бъдат обявени съвсем скоро със началото на официалната подготовка за следващия сезон.
 Eşref Rüya🔥🔥🔥🔥🔥🔥



Виж целия пост
# 414
Жаки, сега, като показа Якуп баба, се сетих нещо. Дали ще има нови постери за втори сезон?
Ето, него вече няма да го има.
Виж целия пост
# 415
Здравейте, момичета!
Нямате стигане!
Вчера обещах да пиша за Нисан, малко след като писах  си загубих телефона и лични неща.
Най-накрая всичко си намерих, голям стрес преживях. Радвам се, че Господ винаги ме среща с правилните хора.

Любима сцена между Ешреф и Нисан ми е когато Ешреф с гръм и трясък влезна а си беше тръгнал и целуна Нисан.
Доказа й, че я обича, затова ми хареса сцената.
Между другото всяка сцена свързана с Aşk ми хареса.
Виж целия пост
# 416
Жаки, Гери Благодаря ви HeartpulseHeartpulseHeartpulse

Аз се замислих върху теорията,че ще има нов лош,който ще погне Сираците.Е то хубаво,ама Кадир е трагедия,той няма как да се справи.За убийство се лежи много години,няма да е достоверно ако изкарат Ешреф след няколко месеца-година да спасява Сираците ,защото Кадир е ос@ал всичко.Или ще го изкарат,когато онзи вечеге ги е завзел и ще трябва да си ги връща... нямам търпение да видя как ще го измислят и много силно се надявам,снимките на Чаатай да не се проточат и Ешреф да започнат навреме,да не се налага да го чакат,макар ,че вероятно има начин - ще снимат сцени без него,докато се появи.

Аз лично се надявам нахвърленото в първи сезон,да ни го доразвият във втори. Ще видим.
Виж целия пост
# 417
bof4eto, и аз се надявам на това.
Предполагам, че всичко е съобразено едно с друго и има предварително уговорени срокове.
Разбира се, винаги нещо може да се обърка.Rolling Eyes
На мен наистина ми е интересно как ще съчетае двете визии. Защото, ще трябва за кратко време да се преобрази отново като Ешреф.
И нещо интересно, което Gabi разказа.

 Хафсанур е фенка на Чаатай още от времето на Меджезир.  На 2 май 2014 г., когато е само на 14 години, тя е писала в Twitter:

Батко Чаатай, обичам те много!“
 По това време Чаатай играе ролята на Яман в „Меджезир“. Според Gabi би било голяма радост, ако Хафсанур играе заедно с Чаатай, ако все още го харесва.
Нали? Удивително е да харесваш актьор през юношеството си и години по-късно да работиш със същия актьор, когото някога си аплодирал.
Hafsanur Sancaktutan е родена на 20 март 2000 г. в Истанбул, Турция. Тя е актриса, известна с ролите си в „Son Yaz“ (2021), „Gülperi“ (2018), „Ask Aglatir“ (2019), „Darmaduman“ (2022), „Ya Cok Seversen“ (2023), „Siyah Kalp“ (2024-2025) и др.
И Elçin Sangu  е изключително талантлива. Ще видим с коя актриса Чаатай Улусой ще играе, все още няма нищо официално.

Ели, добре, че си попаднала на добри хора и всичко е наред!
Виж целия пост
# 418
Хей така, вечерно...
Любима сцена ...от Меджезира


https://www.instagram.com/reel/DLpzI-4p17w/?igsh=dnl0a25idXoyb2Zt

Ели, 🍀
Радвам се за добрата развръзка Simple Smile
Виж целия пост
# 419
Ели, браво за намирането!
Нези, най-вероятно ще има нови плакати.

Един филм се снима бързо, около 3 до 4 седмици, така че няма да му попречи на Чачо за сериала.
Много актьори снимат филми между сезоните....примери много! Като се има предвид стегнацията около турската дизи индустрия, актьорите гледат да не пропускат предложения, защото днес има, а за утре не се знае. Няма сигурност, че Ешрефа ще изкара цял сезон. Затова няма нищо странно, че Чачо е приел. Дано е хубав проект, че турците не се славят със забележителни филми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия