Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 65

  • 94 453
  • 719
# 450
Брауни
https://www.instagram.com/reel/DOHBIT6gTqs/?igsh=MTV5bzB2ZHgxYjlhaw==
Виж целия пост
# 451
Сач със заешко
Виж целия пост
# 452
Vilqna, дано бързо се оправи детенцето! Heart
Тази салата си приготвих за вечеря днес и честно казано друга храна не ми е нужна. 😍😋🍅🌿

Виж целия пост
# 453
Рибена чорба с калканова глава и хамсия.
Виж целия пост
# 454
Свински ребра с боб.

Пържен патладжан с мноооого сос 😀

Пак пълнени чушки.



Зреят и падат...

Първи опит за сладко от печени смокини
май го поппрепекох Thinking
Виж целия пост
# 455
Mama iasi, екстра си е сладкото!
Ето моето от вчера
 
И сушени
 
И хлябът, който още се пече
 
За обяд ще са яйца по панагюрски с домашни продукти, но не знам дали ще успея да снимам.
Виж целия пост
# 456
Виж целия пост
# 457
bilqna, твоето е по-хубаво Wink
Нали си "говорехме" за сушените смокини ... ами моите няма да ги вакуумирам - почти не останаха, само аз ги ям и си нося на работа Smile
Сега ако кажеш и нещо като рецепта за хляба Thinking
За да не е спам - "бобец" и салата.



Скрит текст:
"бобец" си остана от ония години, когато имаше столове за хранене. Та на работа беше "бобец", а у нас "боб". Дядо все се шегуваше.
Виж целия пост
# 458
Сготвих куп неща, но като забравям да снимам…, ето едно от най-хубавите ми хлебчета досега, с квас и бяло брашно:
Виж целия пост
# 459
Mikkey, благодаря за милите думи! Blush И твоите чинийки изглеждат винаги красиви и апетитни! Yum
Пак правих от министерските ти кюфтенца.

Адана кебап и зеленчуци на фурна.

Мусака от кайма и тиквички.

Свинешко, врат и кюфтенце.

Импровизация на турската супа с кайма по Мikkey. Сложих само малко фиде и повече зеленчуци, също стана много хубава.

Плескавица и зеленчуци с течна сметана и синьо сирене.

Пилешко и задушени зеленчуци ( патладжан, лук, чушки, домати).

Сьомгов бургер.
Виж целия пост
# 460
Браво на майсторките! Някои вече и до сладка го докараха. Heart Eyes
Моите ще ги правя към края на септември. Мисля, че тогава ще има най-много. Сега само за прясна консумация.

Още ми е лятно, затова отново сме на скариди саганаки.


Салата


Любимите пълнени патладжани със сирене и домати


И хачапури с кашкавал и яйце
Виж целия пост
# 461
Добър вечер!
Срам ме е, ще кажете, че само това ядем, но и аз приготвих онзи ден патладжана на Mikkey
 
 Тази година съм набрала над 15 кг смокини за сладко, отделно за сушене . Ще има и за оцет.

А сега, току-що сготвен постен фасулът на мъжа ми
 

mama iasi,  хлябът е по рецепта на Йоли - ирландски соден хляб. Намалила съм содата на 1 чл и го деля на две преди изпичане, за да не стават големи филиите.
Виж целия пост
# 462
Мусака в тенджера правих днес. Лесно и бързо се приготвя и е много вкусна гозба.😋🥔🍲☺️

Виж целия пост
# 463
Морковени мъфини - фотомодели. Мъжът ми трябваше да снима едни сладкарски бои.

Тази снимка си е моя, любителска.
Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 464
Привет, дами Simple Smile
Показвам си манджите от тези дни. Две супи - картофена

и пилешка  https://pep-4o.blogspot.com/2009/11/8-12.html

бобец,

пилешки крилца 3 лъжици https://pep-4o.blogspot.com/2014/11/3.html

 яхния от жълт боб с глиганско https://pep-4o.blogspot.com/2018/09/blog-post_14.html

печени пълнени чушки със сирене

и мариновани чорбаджийски пържени https://pep-4o.blogspot.com/2011/07/blog-post_20.html .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия