Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 942
  • 739
# 450
Направете ги безалкохолни коктейлите. От алкохола се дебелее...Wink

Една забавна ситуация: в петък се видяхме с една двойка, цлизки приятели, мъжът видя, че пия "коктейл" и искаше да пробва, за да види дали ву хареса и да си поръча и той. Предварително бях проверила дали има алкохолна алтернатива. Поръча моя коктейл на сервитьора - първия път се намесих, втория път не го видях и си пи и той безалкохолен коктейл, че даже не разбра🤣🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 451
Аз не мисля, че от време на време по 100-150 мл вино ще навреди. Имам много познати които си го позволяваха и имат здрави деца.
Виж целия пост
# 452
Аз също съм от тези, които много внимават какво ядат. Дори наскоро се видяхме с приятели (още никой освен аз и мъжа ми не знае, че съм бременна) и ходихме специално да ядем бургери, но аз си взех порция месо с картофки поради съдържанието на зеленчуци и сосове в бургера. Но така или иначе спортувам и се храня здравословно от тинейджър, вече 10 години и ям навън изключително рядко. Относно листерията и разните там бактерии, дори не консумирам сирене просто ей така на салати, а само минало термична обработка например в буркани яйца или пък принцеси с яйце и сирене. Има кашкавали (например на марката Белиса), на които на етикета изрично пише, че е приготвен със сурово мляко, така че и това че няма как да попаднеш на не пастьоризирано млечни не е много вярно. Много по-голям е шанса да се хване листерия или токсоплазмоза от храна, отколкото от животно. В пълнозърнестия хляб няма нищо лошо, не знам защо всички казват, че го избягват все едно е дявола.
За алкохола - няма безопасно количество алкохол по време на бременност! Лично аз подготвям тялото си за забременяване много преди дори да започнем опити и не пия алкохол вече години.
Виж целия пост
# 453
Аз не мисля, че от време на време по 100-150 мл вино ще навреди. Имам много познати които си го позволяваха и имат здрави деца.
Падам 😂😂😂
И сигурно по (колкото цигари е пушила познатата) на ден не вреди, нали?
Несериозна работа са такива коментари през 2025 година.
Виж целия пост
# 454
За хляба, някой бягаме като дявол от тамян, защото ни се вдига КЗ от него.
Виж целия пост
# 455
И около мен са пушили, пили по 1 чаша... Аз това не го разбирам. Щом искаш дете, си наясно, че поемаш сериозен ангажимент преди да се е появило още. Не съм чула да е жизненоважно пушенето и употребата на алкохол. Според мен "безопасно количество" е странен термин за тези неща.
Някой наркоман, с извинение, ще каже, че има безопасно количество наркотик по тази логика.
И пак подчертавам - говоря като човек, който си беше пушач и си пийваше (в разумни количества, разбира се). Не съм правила предварителна подготовка, бяхме си казали:"ако стане и когато стане". Обаче, като видях втора черта, си казах "край".
 Не е никак трудно, когато знаеш защо го правиш.
Виж целия пост
# 456
Аз също първите 3-4 месеца от бременността свалих 6кг, а после каквото качих го оставих повечето в болницата. Още там свалих към 13кг и първата седмица вкъщи се върнах до почти началните кг преди да забременея. При кърменето сега обаче качих към 2-3кг, въпреки че не ям повече, а дори хапвам по-малко поради липса на апетит.
Аз също имам позната, която и през двете си бременностти пиеше по чаша вино почти всяка вечер, включително и когато кърми. И двете й деца са абсолютно здрави и нямат никакви проблеми. Аз алкохол не съм пила месеци преди да почнем опити, най-много някое Съмърсби миналото лято, цигари никога не съм пушила, та няма какво да ми липсва. Липсваше ми кафето, защото през първите месеци въобще не пиех, а последните месеци на бременността пиех много малко, тъй като имах киселини и от него. А преди това бях на по 2-3 силни кафета на ден.
Виж целия пост
# 457
Реално обаче не знаете колко здрави са тези деца, защото могат да се появят проблеми и по-късно в живота. Няма много научни изследвания по темата, защото кой нормален човек би давал алкохол и цигари на бременни, за да види какви са възможните щети? При всички положения безопасни количества алкохол няма и пушенето също вреди, дори и ако сте пасивен пушач - това за възрастен човек, какво остава за ембрион или неродено дете.
Както написа Дарби по-горе -  Не е никак трудно [да се откажеш], когато знаеш защо го правиш.
Виж целия пост
# 458
Момичета, на вас може да ви е лесно, на мен може да ми е трудно. Оня ден мм си отвори една бира и ми идваше да го удуша, защото аз не трябва да пия.
Безалкохолен коктейл е сок с много захар и нищо, не знам кой не би усетил, че няма вътре основна съставка. Аз самата съм наясно, че не е ок да се консумира, но няма да си кривя душата, че ми липсва.
Виж целия пост
# 459
Иха, колко странно ми е всичкото това за алкохола и страха от напълняването. Извинявам се, не е лично, изхождам от позиция на жена която си е мечтала да има дете. Но, Вие носите отговорност за това бебе и то няма вина за нечия безхаберност и липса на информираност. Хубаво е да мислите малко повече за него, особено какво трябва да избягвате поне, има много информация навсякъде из виртуалното пространство, четенето не е животозастрашаващо.

Не мисля, че някъде работят с непастьоризирано мляко. Чак толкова ли се ограничавате?

Най-много ми липсва алкохола. В живота си 9 месеца не съм имала без да пийна нещо, освен като дете, де. Много ми е мъчно, че сме на празници утре на имен ден, после на друг празник и пак. И едно вино да не мога да пийна. Не мога постоянно да мисля какво ям, суши, сурово месо не бих яла. Обаче и не мога да се втелясвам непрекъснато.

Пие ми се айран, всеки ден пия по половин-един литър и някак много ми утолява жаждата.
Депресирах се нещо, че ще напълнея, не съм слаба и сега. Ям готвено вкъщи или в ресторанта в работата на обяд, но много малко, защото не искам да кача килограми.

Кога започва гаденето и повръщането?
Виж целия пост
# 460
Не може ли мъжът ти да е солидарен и да не пие пред теб, щом те дразни? Все пак това е и неговото дете.

Момичета, на вас може да ви е лесно, на мен може да ми е трудно. Оня ден мм си отвори една бира и ми идваше да го удуша, защото аз не трябва да пия.
Безалкохолен коктейл е сок с много захар и нищо, не знам кой не би усетил, че няма вътре основна съставка. Аз самата съм наясно, че не е ок да се консумира, но няма да си кривя душата, че ми липсва.
Виж целия пост
# 461
Иха, колко странно ми е всичкото това за алкохола и страха от напълняването. Извинявам се, не е лично, изхождам от позиция на жена която си е мечтала да има дете. Но, Вие носите отговорност за това бебе и то няма вина за нечия безхаберност и липса на информираност. Хубаво е да мислите малко повече за него, особено какво трябва да избягвате поне, има много информация навсякъде из виртуалното пространство, четенето не е животозастрашаващо.
Скрит текст:
Не мисля, че някъде работят с непастьоризирано мляко. Чак толкова ли се ограничавате?

Най-много ми липсва алкохола. В живота си 9 месеца не съм имала без да пийна нещо, освен като дете, де. Много ми е мъчно, че сме на празници утре на имен ден, после на друг празник и пак. И едно вино да не мога да пийна. Не мога постоянно да мисля какво ям, суши, сурово месо не бих яла. Обаче и не мога да се втелясвам непрекъснато.

Пие ми се айран, всеки ден пия по половин-един литър и някак много ми утолява жаждата.
Депресирах се нещо, че ще напълнея, не съм слаба и сега. Ям готвено вкъщи или в ресторанта в работата на обяд, но много малко, защото не искам да кача килограми.

Кога започва гаденето и повръщането?

В предишен пост написах, че съм с инсулинова резистентност и не съм в норма с теглото си в момента. Щеше да е хубаво ако бях успяла да отслабна повечко преди да забрменея, защото теглото пряко влияе, когато си с ИР.
Разбира се, че се притеснявам, имам риск от гестационен диабет, дали е за подценяване? Имам приятелка, която в 9 месец въртеше велоергометър и беше на режим, защото качи много кг и се сдоби с гестационен диабет. Трябва ли да стигам и аз до там, или по-добре да помисля от сега.
Много е грубо да ми обяснявате как четенето не е животозастрашаващо, когато очевидно на 32 години все някъде съм прочела, че не се пуши и не се пие като си бременна. Нито съм написала, че пия, пиша, че ми липсва. Не съм перфектна, човек съм и не е грях да признаеш, че нещо ти се прави, а да е забранено. Някои жени с нередовен цикъл може и във втори месец да разберат, че са бременни, ако не е планирано през това време, докато не знаят.. може и да са пили, пушили, яли какво ли не.. да ги убием с камъни ли?
Виж целия пост
# 462
Съвсем нормално е да ви липсват неща, които сте консумирали преди бременността, било то цигари, алкохол или някаква храна, която сега не се препоръчва. Никой не съди това. Съвсем друг въпрос е когато тези препоръки не се спазват и после се самоуспокояваме, че на комшийката детето нищо му нямало, а тя си пиела редовно цяла бременност. Коментара ми е подбуден от изказванията на annonymous 18 и genome , ако не е станало ясно. Както каза Seaglass, няма как да знаете колко наистина са здрави тези деца и дали и в бъдеще няма да им се появи някакъв здравословен проблем. Но сякаш на някои хора не им се мисли толкова дългосрочно. Риска не е оправдан в моите очи, кой каквото ще да казва.
Виж целия пост
# 463
Коментара ми е подбуден от изказванията на annonymous 18 и genome , ако не е станало ясно.

И моят така. Simple Smile hechicera_, аз, ако съм на теб, просто ще кажа на мъжа си да не пие пред мен. Мъжа ми, например, не пуши около мен. Отива в съседния апартамент, който е също наш Satisfied Но вчера му казах, че е добре да спре цигарите, защото ми става лошо от аромата... Абе изобщо... няма угодия Sweat Smile
За коктейла - беше джин тоник с безалкохолен джин, много сполучлив, няма шанс да се направи разлика. Sweat Smile Не съм фенка на сладките напитки
Виж целия пост
# 464
Коментара ми е подбуден от изказванията на annonymous 18 и genome , ако не е станало ясно.

И моят така. Simple Smile hechicera_, аз, ако съм на теб, просто ще кажа на мъжа си да не пие пред мен. Мъжа ми, например, не пуши около мен. Отива в съседния апартамент, който е също наш Satisfied Но вчера му казах, че е добре да спре цигарите, защото ми става лошо от аромата... Абе изобщо... няма угодия Sweat Smile
За коктейла - беше джин тоник с безалкохолен джин, много сполучлив, няма шанс да се направи разлика. Sweat Smile Не съм фенка на сладките напитки
Някъде бях видяла безалкохолен джин и с един приятел се смеехме кой ли го купува? На каквото се смееш, после това те застига! 😁😁😁
 Май имаше и безалкохолно вино, не съм пробвала, но ще видя.
Разбирам те, за цигарите може да ти мирише неприятно и да го усещаш. Аз за сега не усеща засилено обоняние, но знам, че не при всички е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия