Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 942
  • 739
# 420
Любка, с първата бременност пих, очаквам и с тази да ми изпишат, понеже вече съм по-стара. 😂 Въобще не се притеснявайте, прееклампсията и еклампсията са нещо страшно и единственият лек е раждането, не си рискувайте здравето и това на десето. За справка, родих ден след термин без индукция здраво бебе и нямах кръвозагуба - обикновено жените от това ги е страх.
За летенето със самолет - прочетете на сайта на конкретната авиолиния най-добре.
Благодаря ,че споделихте и за подкрепата ,да от кръвоизливи ме е страх...,а като цяло някакъв режим откъм храна спазвахте ли,примерно замяна на белия хляб с типов или ограничаване от сладко и като цяло по вредните храни ,аз се опитвам да ги отбягвам..но малко ми е трудно особено със сладкото
Виж целия пост
# 421
Ами, стараех се да се храня здравословно и да не ям за двама - реално Ви трябват около 300 допълнителни калории мисля, при това в трети триместър. Ядях от всичко, но умерено.
Виж целия пост
# 422
Здравейте ,дали има някоя от вас, която е с висок риск от прееклампсия и приема акард 150мг.?Ако може да сподели мнение и това как се чувства от приема му.
Аз бях с риск 1:80 и пиех Аспирин 100 обаче ,понеже бях и на Фраксипарин и лекарите ги беше страх да не ме преразредят.
Не съм усетила някаква разлика след приема му.
Моя риск от 37 г.с е 1:14
А преди 37 1:44
Виж целия пост
# 423
Това е стабилен риск, пийте си аспирина и всичко ще бъде наред. На мен ми го предписаха след първата ФМ, когато рискът преди 37 гс беше 1:137, а след 37 гс - 1:34.
Виж целия пост
# 424
Това е стабилен риск, пийте си аспирина и всичко ще бъде наред. На мен ми го предписаха след първата ФМ, когато рискът преди 37 гс бебе 1:137, а след 37 гс - 1:34.
Разбирам че риска е доста висок,да задължително го започвам от тази вечер ,благодаря ,дано всичко бъде наред и при вас ,лека бременност
Виж целия пост
# 425
Ето за сравнение първата таблица е от първата фетална, а втората таблица е от втората фетална морфология след 10 седмици акард. Само за уточнение background risk years - на първата фетална бях на 34, а на втората вече на 35 години и въпреки всичко коригираният риск е по-нисък
Виж целия пост
# 426
Ето за сравнение първата таблица е от първата фетална, а втората таблица е от втората фетална морфология след 10 седмици акард. Само за уточнение background risk years - на първата фетална бях на 34, а на втората вече на 35 години и въпреки всичко коригираният риск е по-нисък
Благодаря ,да наистина резултатите са добри !Дано не стигаме прееклампсия 🙏
Виж целия пост
# 427
Бременна съм в 24 седмица и моя риск за прееклампсия е същи доста висок. Пия акард 150 мг от 14 седмица и на втората фетална морфология се преизчисли на малко по-нисък, но си остава висок след 37 г.с.
Засега нямам странични реакции от акард. Като прочетох листовката бях на ръба да се откажа да го пия, но реших, че прееклампсията е по-страшна.
Виж целия пост
# 428
Бременна съм в 24 седмица и моя риск за прееклампсия е същи доста висок. Пия акард 150 мг от 14 седмица и на втората фетална морфология се преизчисли на малко по-нисък, но си остава висок след 37 г.с.
Засега нямам странични реакции от акард. Като прочетох листовката бях на ръба да се откажа да го пия, но реших, че прееклампсията е по-страшна.
И при мен това е грешката ,че чета листовката и после започва едно внушаване..но да със сигурност прееклампсията е по-страшна..Успех и дано всичко е наред за напред
Виж целия пост
# 429
Като казахте прееклампсия, моя приятелка ми се оплака, че има такъв риск и са й забранили да лети със самолет.
Ако нямам такъв проблем до кой месец мога да летя?

Трябва да питате лекаря. Има много повече рискове освен прееклампсия. По принцип при нормална бременност може да се лети по всяко време, но в третия триместър не бих, особено след 33-34 гс. На мен например ми изтекоха водите в 36+5 и добре, че бях на 10 минути от болницата. Иначе в 10 и 12 гс летях със самолет с 12 часов полет. Лекарят ми каза на два часа да ставам и да се раздвижвам, защото бременността, летенето и продължителното обездвижване са все рискове за тромби, та поне единият от тях да намаля
Виж целия пост
# 430
Здравейте, на мен риска ми е 1:112 и казаха ме е нисък и дори ми спряха акарда което ме притеснява. При вас за преди 37 гс колко е за да го считат за висок
Виж целия пост
# 431
При мен е 1:197, също така ми казаха, че е нисък риск. Май всичко над 1:100 се приема нисък.

Здравейте, на мен риска ми е 1:112 и казаха ме е нисък и дори ми спряха акарда което ме притеснява. При вас за преди 37 гс колко е за да го считат за висок
Виж целия пост
# 432
Според мен приятелката ти със забрана за летене е правила изследването за вродени тробофилии и е имала някоя от високорисковите мутации (вероятно Фактор 2) и от там е дошъл и риска и забрана.

lyubka , според мен не е зле да следиш стриктно кръвното си и ако има някакво движение да направиш консултация с кардиолог.


При мен 1:80 беше риска преди 37 г.с
Виж целия пост
# 433
Здравейте, на мен риска ми е 1:112 и казаха ме е нисък и дори ми спряха акарда което ме притеснява. При вас за преди 37 гс колко е за да го считат за висок
При мен е 44
Виж целия пост
# 434
Момичета, малко страничен въпрос, но какво ядете?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия