КГБ = Клуб на Готините Баби - 235

  • 24 945
  • 734
# 210
Къдрокоске, нормално е да се объркаш в началото, но като се видим на живо един-два пъти, ще ни опознаеш и ще можеш ясно да разбираш написаното.
При мен най-важното е, че дойдоха майсторите и оправиха канала. На майтап ги попитах дали има екстра почистване след тях и единия се притесни и взе да бърше пода на банята с кърпите, които бях оставила около сифона.
Вики е при мен, чакам го утре и ММ да се прибере от командировка.
Майка ми е обслужена и за моя радост сестра ми тази вечер късно пристига и ще е до неделя в София, така че в петък ще ме отмени. Поне ще спестя половин ден и ще мога да поработя спокойно.
Броя дните до пътуването ни. Дано и до тогава да имаме добри новини за изследванията на ММ.
Виж целия пост
# 211
Изписаха счупения Пл., вече е в къщи и реанимира след болницата. С 2та вида патерици не може да пази равновесие. Едвам го спасих от падане докато чакахме племенника да ни вземе. Обяснено му е, че ако потроши още нещо ще го завещая на Софиямед. Купихме витамини и кръворазреждащо Ксарлето/или подобно се пише/. В нашия Ремедиум има проходилки, утре сутринта ще купя една. Аз продължавам да не мога да говоря и допълнително прегракнах. Всички от племето като го чуха искат и с мене да говорят. Аман! Протестирам и отивам да си пия  виното. Поне след него не кашлям.
Пипи, хич не го мисли - не си виновна за случката ми. Щом аз не съм знаела, как другите хора да го знаят?
Тетка, няма да се занимаваме с т.н. трудова злополука. Биг Боса е коректен, няма смисъл да му навличаме проверки и да пълним гушата на държавата. Те се знаят и ще работят заедно и след време.
Виж целия пост
# 212
Минах да ви нагледам пак. Аз направих редовната разходка , вечерях и след малко ще се прикреватя.
Тану , Нами и Яжка се обадиха. Спокойна съм добре са. На Пипи аварията е отстранена , Дидия е починала , Боряна копала , а бе мога да лягам.
Лека нощ! Sparkling Heart до никъде и повече от повече.
Виж целия пост
# 213
Къдрокоске, и от мен добре дошла!
Изчела съм всичко, което сте споделили. Няма да коментирам, но виртуално  ви прегръщам!
 Пожелавам ви лека нощ!
Виж целия пост
# 214
Къдеокоске,
Аз като влезнах в групата преди няма месец четох, четох и в главата пълна каша. Пишат по много тези баби, пишат подробно. Брех ... Страшна работа.
И какво направих.
Направих една таблица. Първа колона име, втора колона от кой град, трета дали работи, четвърта внуци/внучки, пета за всичко останало.
Обаче познай. До никъде не попълних информация. Че то трябва да зарежа служебната работа и да стана писател:-)
Но вече бях на една среща. Запознах се очи в очи с част от дамите. С една от тях и по телефона се чухме. С друга предстои.
И така.
Малко по малко Simple Smile

Шапка свалям на всички, които се грижат за родителите си.
За грижите за децата.
За внуците.
За разходките с кучета.
Пак ще напиша - бъдете все така активни и да уважават действията ви.

До сега се бях придиванила загледана в един сериал. След малко ще се приготвям за леглото.

Спокойна нощ и сладки сънища!
Виж целия пост
# 215
Да ви кажа честно-не ми се пише,не ми се говори,не ми се мисли.Този път времето ми дойде малко,защото загубих дни за Златоград и ГД.После видях голям зор с жътвата.Тану,по тел ги издирвах,докато ги намеря по-свободни,но поне 30мин им губя..От няколко години им досаждам така,а някои дори скоро ги видях лично.
  Сега ви прочетох,но няма да коментирам,защото нищо не запомних.
  Хубава вечер,момичета!
Виж целия пост
# 216
Айша, да погледнем случката и от добрата страна - след толкова изследвания, най-сетне знаеш от какво си алергична....
Ранела, не се тормози с таблиците. Завеждаш връзки с обществеността в нашата къщичка е Фло. Тя има информация до 9-то коляно. Винаги е подготвена за рождени и именни дни. Така, че като ти е необходима информация - искай помощ от другарчето Фло.
Аз успях преди да се стъмни да обера 1/3 от лавандулата. Ама излезах и късно, че преди това пчелите са царе там и ме е страх да не ме нажилят. Затова пък ме нахапаха едни мушици ли са, комари ли са, незнам. Ето резултата: /Айша да не гледа, че може да се разкашля само от снимките Imp/









Виж целия пост
# 217
Боже, каква красота. Представям си как ухае. Какво я правите тази лавандула?
Виж целия пост
# 218
Кашлюк, кашлюк....
Според една от сестрите на Пл. имало нещо във въздуха, няккави аномалии и тия дни не трябвало да се берат билки и подобни. Нещо били маносани, дразнели кожата на берачите. Ама какво точно и тя не разбрала.
Иначе който има плодове и зеленчуци да си бере и яде на воля. Те не били заразени от лошите.
Виж целия пост
# 219
2 юли - Международен ден на кучето!
Пожелавам на опашатковците здраве, любов и грижа от стопаните им!
Много вкусни кокали и лакомства!
А на собствениците на кучета пожелавам взаимно разбирателство с верните им приятели, търпение и приятни моменти в общуването с тях! 💖
Интернет
От толкова писане сме пропуснали празника. По-добре късно,  отколкото по късно.
 Аз изрязах малко лавандула , изсуших и пъхнах в гардероби, скрита в плат.
 Помагала срещу молци съм чула. Иначе напитки няма да правя , компоти - също, не вървят,  ако ревне някой  , има стари да  спре да реве, няма да му казвам ,че са миналогодишни. то няма и от какво ,  едни афъзки - едри джанки, почнаха да зреят, чистят се вече. Но никой не пипна сока от тях, нито компота тази зима.
 Сина още го няма , писа на тръгване в 18.30 от морето. Само дето бързах да шетам да е готово. И знаех че до обяд ще копая малко  ,на почивки, но да мърда , то ситно копане и бавно..
 Да си призная, мечтаех си да оставим градината да почива тази година, на угар дето казват ,да фрезова редовно, да рохне почвата , да  обръща и семената да никнат и намали плевели,  ама  ще е  в друг живот.
 Чакам си.
Виж целия пост
# 220
Прочетох на кой какво му се е случило днес - радвам се, че при всички е ОК положението. Слава Богу и у нас - също. Малките са на море в Гърция - писаха, че има пожар на съседен полуостров, виждали го от прозорците, но било далече от тях. Добре че не съм прочела - щях да изкукам докато се обадят.
Цял ден се ядосваме с Виваком - телевизията прекъсва непрекъснато, по стария договор са начислили безпричинно един месец. Утре ще ходим да се разправяме - не обичам това.
Борянка, пази се - това от теб зависи. По този повод се боря със свеки - да не се рови в градината, за да не се чувстваме и ние задължени да й я поддържаме, както на нея й се иска.
Ранелла, и аз така си имам една табличка и си вкарвам в нея непрекъснато информация. Макар че имам няколко годишно прекъсване в писането тук, има нови момичета и не ги познавах. Имам си и един колаж със снимки, които си надписах с имената и никнейм, за да не се излагам на срещата в Златоград Simple Smile Ще ни опознаеш, не се притеснявай!
Пипи, чак у нас ухае на лавандула Simple Smile

Спокойна нощ момичета и спете сладко и непробудно!
Виж целия пост
# 221
..... , Дидия е починала , Боряна копала , а бе мога да лягам.
                 Тони, не съм починала, жива съм си още!  Yum ОТпочинала е  процес на възстановяване на физическата и психическата енергия след активна дейност. То може да включва различни форми, като сън, релаксация или занимания, които позволяват на индивидите да се освободят от стреса и умората.
                 Айша, не разбрах точно от какво ти е алергията, но за загубения глас мога да дам съвет. Ако нямаш алергия към евкалипт купи си от аптеката евкалиптово масло. Няколко капки на захарче и го държиш в устата си докато се разтопи. Когато пътувах в Карелия на плаванията с деца една сутрин гласът ми изчезна и дори не можех да шептя, а съм с тийнейджъри и познай как трябваше да контактувам с тях. На първото пристанище , на което спряхме отидох в аптеката и успях да обясна какъв ми е проблема. Къде с думи, къде с жестове, но ме разбраха и ми дадоха евкалиптово масло за 2 копейки 50 млл. Казаха на захарче, ама къде да го намеря това захарче 90- та година и то в Карелия. Та се наложи да си капвам директно на езика. Малко кофти е , но се търпи. Вечерта вече пеех с дечурлигата и всички мислеха, че съм се преструвала за да ги стресна. Докато децата ми бяха малки постоянно имах в къщи, защото помага и при болно гърло.
               Спокойна и прохладна нощ!
Виж целия пост
# 222
Къдрокоска, основно подарявам. Иначе правя сироп от лавандула или като я изсуша и я изроня, слагам в торбички. Става чудесен ароматизатор, но пак основно подарявам. Голяма красота е толкова много лавандула в двора, но е много трудно докато я обера, трябва да се почиства и от плевели и да се полива, а най трудното е изронването и.
Макавели, да пращам ли по куриер? Не се майтапя.
Виж целия пост
# 223
Я да наваксам малко с писането.
Вижте какви пластилинчовци  сътвори внучката ми днес. Кутийката от шоколадово яйце е за мащаб.


Сладки сънища!
Виж целия пост
# 224
Дидиа, не знаех за евкалиптовото масло - по колко капки се капят? За болно гърло ползвам бонбони с евкалипт и балсам при хрема.
Пипи, благодаря за предложението - искам да си гледам жива лавандула, но не стоя постоянно на село, за да се грижа за нея.
Тану, дай на детето захарно тесто - ще сътвори прекрасни фигурки за украса на мъфини и торти Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия