Ноемврийски бебета 2024 - тема 4

  • 10 456
  • 288
# 240
Ние сме с пантофи на КиК вкъщи, въпреки че сме с подово отопление, но аз съм си зиморничава и само я мисля да не ѝ е студено.
Няколко пъти вече слагаме гащички вместо памперс, че така се подсече наскоро, и решихме докато съм вкъщи да е по гащи. И боса. Миенето след напишкване се оказа лесно. Може би защото нямаме килими, не знам. Обаче се обнадеждих, че като тръгнем да сваляме памперса, няма да е голям проблем с чистенето, както си мислех. А тя си ака в гърнето от няколко месеца вече, така че такива инциденти дори не очаквам.
Виж целия пост
# 241
Здравейте момичета, включвам се с едно питане. Понеже малката не си търси кърма и я отбих преди няколко дни. Тук идва проблема, не иска да пие вода. Притеснявам се, че не приема достатъчно количество течности, пълни си памперсите. Пробвах всякакви видове шишета, чаши. Може да се излъже за кратко, но като разбере, че е вода и всичко приключва. Имате ли някакви съвети с какво да пробвам Confused
Виж целия пост
# 242
Здравейте момичета, включвам се с едно питане. Понеже малката не си търси кърма и я отбих преди няколко дни. Тук идва проблема, не иска да пие вода. Притеснявам се, че не приема достатъчно количество течности, пълни си памперсите. Пробвах всякакви видове шишета, чаши. Може да се излъже за кратко, но като разбере, че е вода и всичко приключва. Имате ли някакви съвети с какво да пробвам Confused

Защо не опиташ с чай, подходящ за бебета? Шипка, лайка, липа… поне да има някакъв вкус, може да се излъже да пие. Да опитате да смените бутилката, може да не ѝ харесва? Тя досега пиеше ли вода като я кърмеше? Предполагам, че аз ако съм пробвала всичко друго и съм отчаяна, бих сложила и малко захар. Друг вариант са домашни сокчета. Може вода с вкус на плод да ѝ направиш у дома.
Виж целия пост
# 243
Отворена чашка?
Виж целия пост
# 244
Здравейте момичета, включвам се с едно питане. Понеже малката не си търси кърма и я отбих преди няколко дни. Тук идва проблема, не иска да пие вода. Притеснявам се, че не приема достатъчно количество течности, пълни си памперсите. Пробвах всякакви видове шишета, чаши. Може да се излъже за кратко, но като разбере, че е вода и всичко приключва. Имате ли някакви съвети с какво да пробвам Confused

Защо не опиташ с чай, подходящ за бебета? Шипка, лайка, липа… поне да има някакъв вкус, може да се излъже да пие. Да опитате да смените бутилката, може да не ѝ харесва? Тя досега пиеше ли вода като я кърмеше? Предполагам, че аз ако съм пробвала всичко друго и съм отчаяна, бих сложила и малко захар. Друг вариант са домашни сокчета. Може вода с вкус на плод да ѝ направиш у дома.

От всичко изброено само вариантите с чай и захар не съм пробвала. Когато беше малка докъм 7-8 месец приемаше вода, даже си пиеше от сламка, но изведнъж спря.

Зимк, с отворената чаша същата греда.
Виж целия пост
# 245
Значи, аз имах/имам все още същия проблем, само че при нас винаги е било така. Филип от началото отказва вода.

Баща му му измисли цаката - айрян без сол или смути с кисело мляко и банан; смути от компот и т.н. Стават преди мен и баща му му дава към 100 мл. НЯКАКВА течност.

Иначе, да те успокоя - за първи път Филип пи вода толкова жадно като корабокрушенец на рождения ми ден на 13.11 като ни хвана и тримата един стомашно-чревен вирус и ни изкара хастарите навън. Та, тогава детето повръщаше и имаше брутално разстройство и започна да пие вода. Ама много вода, разбираш ли. И чак се караше като не му давахме още.

Иначе досега сме пробвали всичко налично на пазара като шишета и чаши, даже онова шише-лъжичка - не и не. Просто ще дойде моментът. Бебетата са съвършени и знаят кога и от какво имат нужда. Сега, като се оправи след вируса почна старата песен на нов глас и едвам по 3-4 глътки пие. Но, яко не търси вода, детето, то най-вероятно получава достатъчно с храната.

Друго е, че наш Филип още в 6-ти месец отказа бибата и шишето и това направи нещата още по-трудни. С преходна чаша беше някак неестествено тогава, но той и без това и нея отказа. Та едиснтвено от обикновена стъклена прозрачна чаша пие вода, ако пие. Това, явно, от нас е видял и копира.

Това от мен и моите неволи.

[/b]
Здравейте момичета, включвам се с едно питане. Понеже малката не си търси кърма и я отбих преди няколко дни. Тук идва проблема, не иска да пие вода. Притеснявам се, че не приема достатъчно количество течности, пълни си памперсите. Пробвах всякакви видове шишета, чаши. Може да се излъже за кратко, но като разбере, че е вода и всичко приключва. Имате ли някакви съвети с какво да пробвам Confused
Виж целия пост
# 246
И ние го "лъжем" с човешка стъклена да отпие, като види от нас. Само това минава защото му харесва звукът от зъбите докато я хапе. Пробвах всичко, шише, шише с човка,със сламка, магическа неразливна. Не. Като усети вода в събира в устата и плюе. Чай дадох някакви бебешки за имунитет, там направо беше отвращение.

Здравейте момичета, включвам се с едно питане. Понеже малката не си търси кърма и я отбих преди няколко дни. Тук идва проблема, не иска да пие вода. Притеснявам се, че не приема достатъчно количество течности, пълни си памперсите. Пробвах всякакви видове шишета, чаши. Може да се излъже за кратко, но като разбере, че е вода и всичко приключва. Имате ли някакви съвети с какво да пробвам Confused
Виж целия пост
# 247
Включвам се да кажа, че Филип пие домашен компот от дюли - при това по 3-4 пъти на ден по 60 мл, а снощи - цели 80!!!!

Има надежда! Горе главата!
Виж целия пост
# 248
Здравейте, Честита Нова Година!
Има ли някоя от вас, която вече е спряла адаптираното мляко и вече не го дава на детето  ?
Виж целия пост
# 249
Честита нова година, живи и здрави да бъдат всички дечица и техните семейства!

Аз не давам АМ откакто стана на годинка, тоест вече повече от два месеца.
Виж целия пост
# 250
Честита Нова година! Аз също не давам кърма откакто стана на година. Onirique, при вас кога е вечерята, когато няма АМ ?

Как сте иначе момичета, какво правят дечицата, как се забавлявате ? Малката иска само да ходи и обикаля, често залита от бързане и все някой трябва да е след нея, игри трудно и привличат вниманието, ако откраднем 10 мин се чувстваме все едно сме спечелили от лотарията
Виж целия пост
# 251
Привет, момичета!
Честита нова година!
На нашия Филип направихме прощъпулник на 20.12.2025. Проходи обаче още на 20.10.2025. Радвам се, че успяхме, все пак, да го направим преди абитуриентската. 😃🤙

Иначе ни побърква - тряска се по цял ден някъде по главата, не спира да тича и се чувстваме като късметлии, ако някак прикараме някой да го гледа макар и за час.

Аз спрях да го кърмя окончателно … снощи.😃

Апропо, през май чакам второ бебе (момиче). Таман се оправих след първия си бърнаут и ето вторият чука на вратата. 🤭🙌
Виж целия пост
# 252
Каква хубава новина, честито, Врабченце!
Възхищавам се на жени като теб, аз с едно едва се справям. 😃
Виж целия пост
# 253
Честито Врабченце! Аз като родих бях сигурна, че не искам второ, но сега като гледам как расте, тайничко започвам да си мисля, че е хубаво да не е самичка 😄
Виж целия пост
# 254
Честита Нова Година и от нас, нека да е здрава, мирна и щастлива за всички ни, да растат дечицата и много да ни радват! И честито Врабченце! Simple Smile
Прощъпулник още не сме напарвили, въпреки че вече си ходи относително стабилно. Мисля сега след празниците до към средата  на месеца да направим.
Иначе в студеното време последните дни сме повече вкъщи и вече всичко започва да му омръзва. Играчките почти не ги поглежда, прерови вече по няколко пъти всички шкафове, които са отключени, и вече си мисля, че и той самият се чуди какво да прави...  Навън не иска да седи толкова в количката, по- интересно е да си обикаля и да събира разни неща от земята и да рови в тревата. Също много се радва на люлките и на пързалките.
Мляко давам само кисело (и прясно в палачинки или кремчета).
Иска ми се вече да махна бибероните- използва ги само преди да заспи и през нощта когато се пробужда. Но ми се струва "мисията невъзможна". Някой, който е успял, дали може да сподели съвет или идеи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия