Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 13

  • 66 102
  • 711
# 705
Подкрепям мнението на Лейди Касиопея. Френският в 12-то само в 8 клас се учи интензивно, след това дори нямаха един предмет на езика. По-добре си е езикова гимназия, ако се търси добро научаване на език (бих добавила различен от ангийски, защото днешните деца английският го учат лесно и бързо).
Виж целия пост
# 706
Въпросът е ,че френската в Пловдив нещо не се смята за с добра среда. В същото време познати с деца там казват ,че са доволни. Но дали го казват просто така или наистина не е с такава слава вече не мога да знам. Всичко е толкова относително и тази тъпа грешка ,която е направила просто ме вади извън кожата ми. Желанието на детето е да отиде в София и ако зависи от нея и в най-забитото ще е само да не е тук. А даже е учила 3 години във френско училище и има понятие от езика ,но предпочита английски и руски.
Ако детето ми може да се класира за някое елитно езиково училище в Пловдив, не бих го пратила в изброените от Вас училища, само за да е в София. Ако избора е между ЕГ в Пловдив и ЕГ в София, тогава да, но иначе не.
Виж целия пост
# 707
От училищата, които сте изброили, може би 30то е най за предпочитане.
Виж целия пост
# 708
В 23то не се учи френски, а само италиански и  английски. Ако дъщеря Ви иска да учи италиански, там може да й хареса. Мястото ще й хареса, кварталът е хубав. За дисциплината, даже мисля,.че прекаляват. Аз лично не съм почитател на култа към дисциплината. Иначе, според мен училището подобрява резултатите си в последните години. Доста деца се явяват на матура по Предприемачество и по География в 12 клас.
Виж целия пост
# 709
Въпросът е ,че френската в Пловдив нещо не се смята за с добра среда. В същото време познати с деца там казват ,че са доволни. Но дали го казват просто така или наистина не е с такава слава вече не мога да знам. Всичко е толкова относително и тази тъпа грешка ,която е направила просто ме вади извън кожата ми. Желанието на детето е да отиде в София и ако зависи от нея и в най-забитото ще е само да не е тук. А даже е учила 3 години във френско училище и има понятие от езика ,но предпочита английски и руски.
Ако детето ми може да се класира за някое елитно езиково училище в Пловдив, не бих го пратила в изброените от Вас училища, само за да е в София. Ако избора е между ЕГ в Пловдив и ЕГ в София, тогава да, но иначе не.
Погледнете и 133-то. Там е с руски и френски. Нивото на френския е доста добро. За руския не мога да кажа.
Виж целия пост
# 710
Много видок бал за нас.... Е,поне да видя нещо положително- дъщерята днес обяснявана една нейна приятелка американка в белгийско училище как се чертаят височина, медианата, ъглополовяща и обяснява ъгли !!! За това е бил тоя напъни в 7 клас!!!

Въпросът е ,че френската в Пловдив нещо не се смята за с добра среда. В същото време познати с деца там казват ,че са доволни. Но дали го казват просто така или наистина не е с такава слава вече не мога да знам. Всичко е толкова относително и тази тъпа грешка ,която е направила просто ме вади извън кожата ми. Желанието на детето е да отиде в София и ако зависи от нея и в най-забитото ще е само да не е тук. А даже е учила 3 години във френско училище и има понятие от езика ,но предпочита английски и руски.
Ако детето ми може да се класира за някое елитно езиково училище в Пловдив, не бих го пратила в изброените от Вас училища, само за да е в София. Ако избора е между ЕГ в Пловдив и ЕГ в София, тогава да, но иначе не.
Погледнете и 133-то. Там е с руски и френски. Нивото на френския е доста добро. За руския не мога да кажа.
Виж целия пост
# 711
Аз съм мениджър Човешки ресурси в компания, която приема дуални ученици от Макгахан за професии логистик и спедитор (миналата година беше обща паралелка спедитор-логистик, но тази са ги разделили).
Отзивите ми са 50:50. Ако детето е мотивирано може много да вземе от подобен род обучение. Имаме страхотни примери - едно от завършилите момчета в момента е вече редовен спедитор внос въздушен транспорт и се справя супер. Завърши с 5.50 ДЗИ БЕЛ и 6.00 от дипломна защита.
За съжаление сме имали и ученици, които се чудим как да ги опазим от тях самите. За двама не съм сигурна дали въобще успяха да вземат ДЗИ БЕЛ и да се дипломират.
Тази година попаднах на група надъхани момчета и се разбрахме с шефа да вземем и четиримата при все, че бяхме заявили само двама.
Ако се формира такава група някак си се дърпат напред, но масата въобще не знаят защо ходят на училище, нито имат желание да се възползват от шансовете да започнат редовна работа.
В крайна сметка фирмите една по една започват да се отказват, защото подборът в 7 клас е крайно несполучлив меко казано, да не кажа, че е отрицателен.

Много благодаря за подробния отзив, желанието за тази дуална паралелка е на детето и прави планове от рано да трупа знания и стаж .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия