Та и при мен след перито, нищо от традиционните стратегии не помогна, докато не качих протеина на поне 1.6гр/кг и не орязах Вх до макс 50гр/ден. Мазнините ги оставих умерени до високи, както паднат в рамките на калориите. Като стигнах до заветните ми 62кг направих reverse dieting бавно, че исках да ям повече, като допълнителните калории бяха все от протеин и постепенно паднаха още 1.5кг и бая см главно от корем и талия. Без естроген трудно се случват нещата. Освен това колкото повече мазнини губех/отслабвах, толкова повече ми се влошаваха другите симптоми на пери обаче. Абсолютно логично, защото мазнините образуват и секретират естрон, който е вид естроген, но не със същите качества на естрадиол (от яйчниците) Той се свързва само частично с рецепторите и освен това промотира отлагането на висцерални мазнини, а не подкожни. Но тялото всячески се опитва да компенсира загубения естрадиол от яйчниците, затова е и типично това напълняване в коремната област при пери и менопауза.
)
по начин, характерен за тази ширина...
Или тук- така, там- онака? Препоръчани теми