Какво да преквалифицирам?

  • 4 597
  • 108
# 30
И аз не знаех, че ММ, наред с другите си квалификации, от няколко месеца е принуден да изпълнява ролята на проститутка и любовница на шефа Grinning Че явно и сводничи, защото той е лицето за контакт с агенциите за подбор, които се мъчат да намерят истински асистент.
Виж целия пост
# 31
Имате ли желание да работите в сферата на здравеопазването. В момента има ,,глад" на медицински работници - сестри, лаборанти.
Виж целия пост
# 32
За сестрите не са ли много ниски заплатите? За лаборанти, ако заплатите стигат да се издържа човек, не е никак лоша идея.
Освен личен асистент, можете да станете и личен шофьор, ако имате кат. В.
Също така бихте могли да се квалифицирате като кранист/багерист/шофьор на мотокар за месеци, а не за години.
В момента въпросът с типичните офисни длъжности е много въпросителен. Не е много сигурно и мениджърите, дали ще има кого да менажират. Дано не съм права, разбира се.
Виж целия пост
# 33
Да бе, от бакалавър по философия на кранистка Simple Smile))
Виж целия пост
# 34
Добре, за white-collar job, например, какви технически умения се изискват - като за първа работа. Някакви обещаващи технологии, които да изуча?
Виж целия пост
# 35
Плати си за кариерен тест. Виж какви професии ще ти предложат според твоите умения, знания и желания. Избери си специализация според това.
Ние не те познаваме. Не знаем какви интереси имаш. Имаш ли или не меки умения. Добра ли си в работата с хора. Имаш ли око за детайла или по-скоро те бива в голямата картина. Въпросът в какво да се преквалифицирам е като въпроса какво да готвя? Simple Smile Зависи! Какво имаш в хладилника? Какво обичаш да ядеш? Мъжа ти какво обича да яде? Имаш ли алергии, с какви продукти разполагаш, имаш ли голям бюджет и т.н.
Ако имаш повече пари има и кариерни консултанти. Те срещу заплащане ще ти обърнат специално внимание и може би ще намериш персонални идеи пришити към твоята личност.
Например Лили Георгиева се занимава точно с това. Пиши ѝ имейл

Лично аз познавам двама души завършили философия.
Жената работи като личен състав във фирма, в която работех. Мъжът работи в Макдоналдс в Германия.
Виж целия пост
# 36
Подкрепям ангажимент като личен асистент.
Обичайно е много интересна работа, а като бонус считам, че общуването с успешни хора е много сериозна школа и си е направо още един университет.
Освен това критериите са високи и се изискват много качества и познания в разлини сфери.
Виж целия пост
# 37
Подкрепям ангажимент като личен асистент.
Обичайно е много интересна работа, а като бонус считам, че общуването с успешни хора е много сериозна школа и си е направо още един университет.
Освен това критериите са високи и се изискват много качества и познания в разлини сфери.



Но какви са възможностите за кариерно развитие като асистент - не е ли dead end job?
Виж целия пост
# 38
Ох, бакалавър по Фиолофия си е равна на нула използване на диплома....казвам го със съжаление. Работа за учители също се намира трудно и най-накрая мита, "няма учители" лъсна. Всъщност има много повече кандидати от свободните места и всичко беше цирк на Такева.

Магистратура по Психология, отново води до почти същото...
Общо взето заложи на нещо тотално различно и в което си добра...
Виж целия пост
# 39
"Със степен "бакалавър" вече може да работиш в бакалия. А с "магистър"... по магистралите нещо?" Simple Smile
Виж целия пост
# 40
Разбирам, че не всички сме супер специалисти, но може да сме малко по-широко скроени от шеги тип казарма '79.
Виж целия пост
# 41
Подкрепям ангажимент като личен асистент.
Обичайно е много интересна работа, а като бонус считам, че общуването с успешни хора е много сериозна школа и си е направо още един университет.
Освен това критериите са високи и се изискват много качества и познания в разлини сфери.



Но какви са възможностите за кариерно развитие като асистент - не е ли dead end job?
Ако остнаете там завинаги, всяка позиция ще е такава. Такива мъртви души познавам, които обитават корпоративния свят за по една заплата, че нямам думи.
Зависи на кого сте личен асистент. Зависи какво искате да научите- това го приемете като стаж, като университет, като жива работа.
Кариерното развитие зависи от много други фактори, включително персонални.
Виж целия пост
# 42
Добре, за white-collar job, например, какви технически умения се изискват - като за първа работа. Някакви обещаващи технологии, които да изуча?


Ахаа, от тези тенически умнения ми прозря - искаш ИТ сферата, защото е добре платена.
Как си по математика? Как си с логическото мислене, ама не философското, а причинно-следствени връзки, вземане на решения на базата да голяма картина и декомпозирането на тази голяма картина на съвкупност от много малки парченца за пъзел.
Според мен - или изкарваш още един бакалавър по информатика/компютърно и софтуерно инженерство, инженерна специалност в ТУ и пак гаранции няма. Със Софт уни - ще е много, много трудно.
Проджект мениджър, в този момент в ИТ сферата - не е невъзможно, но при силно стагниралия пазар граничи с невъзможното.
Освен това, пазарът в момента е супер пренаситен с младши специалисти, такива завършили университет и няколко армии от хора, опитващи се да се преквалифицират заради високото заплащане. Конкуренцията е убийствена.

И понеже сега си мислиш - глей я па тая на каква ми се прави - казвам, че моментът не е подходящ за преквалификация. Такива завои се правят при икономически растеж, защото тогава всички компании растат, заплащането расте и т.н. В криза, в каквато се намираме в момента, компаниите търсят основно хора с опит, доказани знания и  умения, назначават ги само ако е крайно наложително  - резултатът - трудно някой ще ти даде шанс.
Виж целия пост
# 43
В момента има такива кадри на пазара, че да вземат 25 годишно момиче с философия за проджект-мениджър в ИТ сферата е абсурдно.
Никой няма да и погледне СВ-то даже.

Софт уни никой не го приема на сериозно. По-скоро форма на математика в СУ, или някакво инженерство, свързано с темата, плюс определен брой години опит, ако след завършването на математиката или АИ-то е останала някаква форма на лингвистични умения.
Виж целия пост
# 44
Аз завърших специалност от философския факултет и после магистратура "Управление на международни проекти" и никога не съм имала драма да си намеря работа. Защо не помислиш за нещо в сферата на управлението на проекти като курс, сертификат, образование? Има работа, не само в ИТ сектора, заплатите са прилични, може да започнеш като координатор и да станеш ПМ. Отделно, във философския факултет (поне някога) бяха специалности като психология, европеистика, публична администрация, предполагам, че може да разгледаш магистратурите и да видиш реализацията там. От моят опит, доста от колегите си намериха работа по магистратурата, поне преди 10 години имаше много глад за кадри. Другата масова магистратура беше "Управление на човешките ресурси" или "трудова психология" , поне моите познати, които я завършиха, бързо си намериха работа.
Ако те влече обработката и анализите на данни, знам, че Софийския, както и УНСС имат магистърски програми в тази насока - не знам в детайли какво учат, но мисля, че също би било полезно да разгледаш. Иначе, може и сама да понаучиш PowerBI, Tableau, Phyton, SQL, ексел.

Това е едно от най-добрите мнения.
Моля ти се не ставай маникюристка…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия