Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 2 520
Нека "специалистите" тук да коментират конкретна цена на конкретен продукт.
Предложението ми е масло "Президент" 250 гр
 -цена във Великобритания 3.55 паунда=4.06 евро
-цена в България 6.83 паунда=7.82 евро
Нека да не се отнасяте към транспортните разходи, като основна причина за бруталната ценова разлика.
Виж целия пост
# 2 521
Пазарът във Великобритания е много по голям, внасят се оргомни количества. В България се внася малко, тоест дават им по висока доставна цена, има си транспорт, данъци и като сложим и спекулка, крайната цена идва точно.
Виж целия пост
# 2 522
То във Великобритания нямат транспорт, данъци, митническа обработка, пък и заплатите на служителите, които доставят, съхраняват и продават това масло сигурно са по-ниски от българските.
А, да, и за тока на хладилниците няма компенсации от държавата.
Виж целия пост
# 2 523
Пазарът във Великобритания е много по голям, внасят се оргомни количества. В България се внася малко, тоест дават им по висока доставна цена, има си транспорт, данъци и като сложим и спекулка, крайната цена идва точно.

А Нидерландия, Белгия? И там ли е голям пазарът? И до там пак е нужен транспорт.
Виж целия пост
# 2 524
Да, цинично е това изказване.
Точно работилите по соца се осигуряваха на светло и всичко си внасяха. Какви пликчета какви 5 лева...
Соца си отиде през 1989та година. В годините на прехода който не се е осигурявал на пълния си доход(много хора), няма нужда сега да реве, че пенсията му е ниска.
Пенсията по принцип е за преживяване, не е за луксозен живот.

Сега си мисля, за всички плочкаджии които прибират хиляди евро в кеш, след години как ще реват че са на минимална пенсия...

Майка ми беше учител. Винаги се е осиуявалана на пълния си доход. Една година преди пенсионирането директорката на единственото училище в района ѝ каза, че или ще я съкрати, или ще я пенсионира предсрочно, ранно пенсиониране, защото няма достатъчно ученици. Съгласи се майка ми на ранно пенсиониране, имаше достатъчно стаж, и в момента пенсията ѝ е 2 пъти по-ниска от тази на учителите със същия стаж, които се пенсионираха година по-късно, защото  имаше промени както в образуването на пенсиите, така и в учителското заплащане.
Виж целия пост
# 2 525
То хубаво голям пазар и по-ниска доставна цена, ама от 4.06 до 7.82 евро , не ми се смята с точност ама къмто 90% са си това. Нещо сметките не излизат накрая. Все пак транспортът е в рамките на Европа, не е като до южна Африка ?!?
Виж целия пост
# 2 526
Скрит текст:
Да, цинично е това изказване.
Точно работилите по соца се осигуряваха на светло и всичко си внасяха. Какви пликчета какви 5 лева...
Соца си отиде през 1989та година. В годините на прехода който не се е осигурявал на пълния си доход(много хора), няма нужда сега да реве, че пенсията му е ниска.
Пенсията по принцип е за преживяване, не е за луксозен живот.

Сега си мисля, за всички плочкаджии които прибират хиляди евро в кеш, след години как ще реват че са на минимална пенсия...

Майка ми беше учител. Винаги се е осиуявалана на пълния си доход. Една година преди пенсионирането директорката на единственото училище в района ѝ каза, че или ще я съкрати, или ще я пенсионира предсрочно, ранно пенсиониране, защото няма достатъчно ученици. Съгласи се майка ми на ранно пенсиониране, имаше достатъчно стаж, и в момента пенсията ѝ е 2 пъти по-ниска от тази на учителите със същия стаж, които се пенсионираха година по-късно, защото  имаше промени както в образуването на пенсиите, така и в учителското заплащане.
Майка ти се е прецакала, как да го кажа по друг начин. Имала е шанс да вземе съкращение и да търси друга работа, за да си направи стажа.
Баба ми например, като счетоводител прецени да работи 2 години над пенсия, защото си беше изчислила, че ще взима по малко от дядо ми (той взимаше тавана). Сега, дали и се е работило когато наборките и се разхождаха в парка е друг въпрос. Поне в България се пенсинораха млади до едно време. Майка ти е имала много свободно време, това не го ли отчита като полза.
Виж целия пост
# 2 527
Да, цинично е това изказване.
Точно работилите по соца се осигуряваха на светло и всичко си внасяха. Какви пликчета какви 5 лева...
Соца си отиде през 1989та година. В годините на прехода който не се е осигурявал на пълния си доход(много хора), няма нужда сега да реве, че пенсията му е ниска.
Пенсията по принцип е за преживяване, не е за луксозен живот.

Сега си мисля, за всички плочкаджии които прибират хиляди евро в кеш, след години как ще реват че са на минимална пенсия...
Плочкаджиите не ги мислете, те може и пенсия да не търсят, накупиха имоти и тука и в Гърция, имат да продават докато са живи и на децата им да остане.
Виж целия пост
# 2 528
Лъки, много ги разбираш нещата, м?

Учителите са различна категория труд и работенето другаде през тази една година за която говори Кукумицинка надали е щяло да промени размера на пенсията.
Виж целия пост
# 2 529
Да, да, много свободно време имаше. С ТЕЛК, в населено място с висока безработица с едно единствено училище, болна и пред пенсия веднага щяха да а вземат другаде. Работата ѝ в училището беше подходяща за заболяването ѝ, тъй като не беше физически натоварва ща, а само психически. Отделно и това за категорията е много съществено и влияе много на размера на пенсията.
Виж целия пост
# 2 530
Соца си отиде през 1989та година. В годините на прехода който не се е осигурявал на пълния си доход(много хора), няма нужда сега да реве, че пенсията му е ниска.

както вече изтъкнах - не си наясно, но приказваш уверено.
по новата формула за пресмятане, осигурителните вноски, направени преди 01.01.2000 г. не участват в изчисляването на индивидуалния коефициент.

тоест - ако ще да си се осигурявала на 5 пъти пълния ти доход в годините на прехода (1989-2000 г) - все тая!

няма тъмно, няма светло, няма МРЗ, няма максимален доход...

чия е вината?
Виж целия пост
# 2 531
Не в важно колко ти е голяма пенсията, по-важно е колко години ще я ползваш. Има хора, взеха големи пенсии и ги ползваха по 2-3 месеца, други с малки си ги ползват над 20 години.
Виж целия пост
# 2 532
Лъки, много ги разбираш нещата, м?

Учителите са различна категория труд и работенето другаде през тази една година за която говори Кукумицинка надали е щяло да промени размера на пенсията.
Не, не ги разбирам много. Просто разсъждавам, и смятам че на всеки здрав човек съдбата му е в неговите ръце.

Не в важно колко ти е голяма пенсията, по-важно е колко години ще я ползваш. Има хора, взеха големи пенсии и ги ползваха по 2-3 месеца, други с малки си ги ползват над 20 години.
С това съм напълно съгласна.
Виж целия пост
# 2 533
И да вметна само, че ниските пенсии получават по-малко увеличение и актуализации, като реална сума, от по-високите, и разликите стават все по-големи.

Няма какво да се правим на луди. Никой не говори за лукс, но маса хора разчитат точно и само на пенсиите си да преживяват, така че има значение и какъв размер са.
Виж целия пост
# 2 534
Аз не мога да разбера как така човек, работил основно при соца и пенсионирал се малко след това, е могъл да предвиди към датата на пенсионирането са каква формула ще има за изчисляване на пенсия, че да се изкарва виновен?
Не само  цинично, но извинявам се - направо дебилско ми звучи подобно изказване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия