Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 2 595
В какъв смисъл всички са ревяли за новата валута? Поскъпване не очакваха само най-големите защитници на влизането ни в ЕЗ сега. Според мен това е най-неподходящият момент, но нали се отдалечихме от Путин. Wink

 А при тези, които са близко до Путин как е положението? Поевтиняват ли стоките?
Пълно е с клипове в тубата как самите руснаци вият като сибирски вълци  от цените по магазините.
Виж целия пост
# 2 596
Нищо няма да поевтинее, докато хората купуват като луди. Сега се зареждат и презареждат за война.
Виж целия пост
# 2 597
Нищо няма да поевтинее, докато хората купуват като луди. Сега се зареждат и презареждат за война.

Факт. Понякога се смайвам какви количества храна И алкохол се пазаруват.
Виж целия пост
# 2 598
Скъпо, скъпо, но в Лидл количките са с връх.
Виж целия пост
# 2 599
Ами зареждат се за война хората, само, че не си правят сметката, че при спиране на тока, всичко що е по фризери и хладилници ще отиде на боклука и по време на война е по-добре да имаш пари, отколкото тоалетна хартия и храна.
Виж целия пост
# 2 600
Цитат
Всички ревяха за новата валута тук, сега мрънкат, че било поскъпнало това и онова. Не е като специалисти и неспециалисти да не предупреждаваха.
В какъв смисъл всички са ревяли за новата валута? Поскъпване не очакваха само най-големите защитници на влизането ни в ЕЗ сега. Според мен това е най-неподходящият момент, но нали се отдалечихме от Путин. Wink
На пазара  зелените салати от две за два лв., станаха две за две евро.

Малки корекции.
- Не е да не сме очаквали, а казвахме, че няма основателна причина за това, понеже сме в борд и нищо реално няма да се промени.
- Ръстът на цените е по неоснователни причини - при толкова доминираща вяра в обществото, че цените ще скочат, защо пък най-алчните да не се пробват? И те се пробваха и мина, тогава и други, после трети бяха принудени... Общо взето сами си го направихме без обективна причина, а заради човешката природа.
- Относно момента - мислите ли, че ако бяхме приели еврото след година, или пет, или десет щеше да е различно?
- Относно салатите и други плодове и зеленчуци - нека все пак да не забравяме сезонността на тези неща. Техните цени винаги варират силно през годината. И не, че отричам засилване на ръста, но не е само еврото причина. По-точно изобщо не е еврото, а човешката алчност - да пробвам и ако мине. А то минава.
Аз не мисля. Тогава защо да не е сега и веднъж завинаги да забравим риска от сриване на борда? И това с Путин също е аргумент за сега - все пак СЕГА има война, СЕГА Русия води най-активна хибридна война, СЕГА очакваме русофил да спечели изборите... Та съвсем си беше време.  А за цените - кой каквото сам си направи, друг не може да му го направи.
Виж целия пост
# 2 601
Путин Русия.. нищо не казваш за самонастанилия се у нас Тръмп...
Виж целия пост
# 2 602
Аз имам много котки, следователно купувах много чували с котешка тоалетна от Кауфланд. Кажи-речи, аз правя голям оборот всяка седмица. Един ден, реших да сменя бентонита с пелети, които се оказаха за мен доста по-икономично и практично от гледна точка на логистиката решение. Около 4 месеца вече не купувам бентонит от Кауфланд. Вчера случайно погледнах, че чувалите от 8 лв. са паднали на 6,50 лв. Сега правя оборот основно на ДМ, които ми доставят безплатно всичко до вратата.
Виж целия пост
# 2 603
Путин Русия.. нищо не казваш за самонастанилия се у нас Тръмп...

Тръмп няма общо с еврото и не се е самонастанил никъде за сега. То и Путин не е, ама финансира русофилски партии, посланичката работи за разединение и подкрепя руската пета колона, Русия изявява претенции по наши вътрешни въпроси... Да видим ако Радев вземе властта какво може да стане.
Иначе ако отидеш в темата за американските избори ще видиш колко много казвам за Тръмп. Просто там му е мястото. И вярвай ми, хич не пиша ласкателно.
Виж целия пост
# 2 604
За първи път чувам и разбирам, че хората се запасявали с продукти за война!?
Нито аз, нито близки, приятели или колеги правим такова неща, или поне аз не съм чула.
А това се повтаря в темата вече няколко пъти, говорим за високи цени, пише се за война.
Моля да не създавате истерии и да плашите ненужно, има си теми за тази работа.
Виж целия пост
# 2 605
Точно заради американски самолети на софийското летище хората се презареждат с продукти.

Не мислиш ли, че малко преигравате? Кой се запасява с продукти, още повече защото една вечер за няколко часа летището било затворено. И защото евентуален конфликт ще е в Иран. Иначе сигурно има и такива, то и да посрещат извънземните се събират тълпи...
Виж целия пост
# 2 606
Има си хора за всичко. Аз обяснявам на майка ми, че за такива случаи няма да и трябват продукти, а пари за да може да отиде другаде и че да има нещо, то ще е в големите градове, наше село няма кой да го бомбандира. Ама хората купуват като невидели, съответно и цените се покачват.
Виж целия пост
# 2 607
Има си хора за всичко. Аз обяснявам на майка ми, че за такива случаи няма да и трябват продукти, а пари за да може да отиде другаде и че да има нещо, то ще е в големите градове, наше село няма кой да го бомбандира. Ама хората купуват като невидели, съответно и цените се покачват.
Много моля отново да престанеш с този спам за война, бомбандирани градове и т.н. Има си тема, ако се притесняваш или си в истерия пишейки в тази тема не виждам какво постигаш освен да си търсиш съмишленици да създавате паника и да подхранвате собствените си страхове.
Виж целия пост
# 2 608
Глупости на търкалета.
Цените се вдигат заради спекула, търгаши, липса на държава.
Не щото хората купували.
Виж целия пост
# 2 609
Глупости на търкалета.
Цените се вдигат заради спекула, търгаши, липса на държава.
Не щото хората купували.

Тук става дума за "здрависване" - едната ръка е спекулата (както казваш ти, макар да не е коректно), а другата ръка е купуването. И ръкостискане не може да се получи (цените не могат да се вдигнат) само с една ръка, ако другата не участва.  Така наричаните от теб спекуланти пробват дали ще мине и ако мине вдигат цени. Ама ако не мине няма да вдигат. А държавата няма какво да направи. Тоест има - да спре с проинфлационната си политика, ама надали. Иначе да контролира цени хем не може, хем не е хубаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия