Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 435
  • 4 962
# 2 640
Предполатам защото тук конкуренция не може да вирее. Картели, чадъри...продажни политици.
Виж трите мобилни оператора - пазят ги, има чадър над тях..не може да ги бутне, пипне никой.
Така и с ЕРП тата.
Привидно има конкуренция.
Де факто всички виждаме/знаем как стоят нещата...

И докато от круши или компот мога да се лиша /не че некупуването ми/ни ще намали цената/, то от ток как да се откажеш...
Виж целия пост
# 2 641
и като не можеш да си смениш ЕРП-то защо им е реклама на EVN по телевизията
Виж целия пост
# 2 642
Купонът ще е юли месец, когато и токът за домакинствата мине на борсови цени.
Виж целия пост
# 2 643
Днес за първи път видях истинска спекула. Палачинките до Съдебната палата 30 декември бяха по 8 лева , а сега са 11,73 евро -6 евро , което е 32 процента . Направо са си за сигнал
Виж целия пост
# 2 644
Това пък е пълно безобразие ! Кой ще даде такива пари за една палачинка....???
Виж целия пост
# 2 645
за 12 лв 20 палачинки поне ще направя с яйца, прясно мляко , че и с нутелата барабар. Щом има хора да ги купуват, може и 20 лв да стане тая глупава палачинка.
Виж целия пост
# 2 646
Всичко се вдига и няма как някой да крета с цени от преди година...
Виж целия пост
# 2 647
Ми не баш всичко се е вдигнало от ноември-декември до сега  като продукти , но има спекула. Всяка деноминация го предполага. И да , има бизнеси  се оливат с цените си е факт. Но докато има шарани ще има и рибари.
Виж целия пост
# 2 648
Не знам . 32 процента е много . Палачинките на пазара до нас са денонощни и са качени с 3-7 процента , не с 32 процента . И двата вида са вкусни , разликата е, че тези на съдебната палата издават бележки , а тези в квартала казват мерси и не издават , но все пак кварталните са 2,55 евро средно , а тези златните от събраната палата 2.5 пъти повече
Виж целия пост
# 2 649
Това пък е пълно безобразие ! Кой ще даде такива пари за една палачинка....???

Който дава по 15-20 евро за препържени яйца и им вика брънч.
Такива места нямат никакъв шанс да загинат, все ще има някой, който ще ги даде тия пари.
Виж целия пост
# 2 650
Не знам . 32 процента е много . Палачинките на пазара до нас са денонощни и са качени с 3-7 процента , не с 32 процента . И двата вида са вкусни , разликата е, че тези на съдебната палата издават бележки , а тези в квартала казват мерси и не издават , но все пак кварталните са 2,55 евро средно , а тези златните от събраната палата 2.5 пъти повече

Ами да, златото поскъпва. За да наваксат поскъпването му и за да обезпечат спестяванията си в злато, увеличават цената на палачинките. Нали и ти така правиш?
Виж целия пост
# 2 651
"Данните показват месечна инфлация от около 0,6-0,7% през януари, като при услугите – ресторанти, фризьорски салони и други – ръстът е по-осезаем (около 1,6%)"

"Годишната инфлация се забавя до около 3,5%, като причината е високата база от началото на миналата година, когато имаше сериозен ценови удар заради увеличения на ДДС и комунални услуги.

Ганев обясни и защо хората имат усещане за по-голямо поскъпване.

„Всеки има своя лична потребителска кошница. Най-много се усеща това, което купуваме ежедневно – храните и обяда навън. Ако токът не поскъпне, но обядът с колегите се вдигне, именно това ще ни направи впечатление.“


Просто имате/ме усещане за поскъпване. Такова няма. По-ниска инфлация на хартия не е имало от години.
Виж целия пост
# 2 652
И корупция нямаше. Имаше само усещане за корупция. Сега същото с инфлацията. Нагласяват си процентите според интереса.
Виж целия пост
# 2 653
Затова и хората да си гледат интереса и изобщо да не ги слушат. Статистиката е като счетоводството, всичко се наглася както пожелае клиента.
Виж целия пост
# 2 654
"Данните показват месечна инфлация от около 0,6-0,7% през януари, като при услугите – ресторанти, фризьорски салони и други – ръстът е по-осезаем (около 1,6%)"

"Годишната инфлация се забавя до около 3,5%, като причината е високата база от началото на миналата година, когато имаше сериозен ценови удар заради увеличения на ДДС и комунални услуги.

Ганев обясни и защо хората имат усещане за по-голямо поскъпване.

„Всеки има своя лична потребителска кошница. Най-много се усеща това, което купуваме ежедневно – храните и обяда навън. Ако токът не поскъпне, но обядът с колегите се вдигне, именно това ще ни направи впечатление.“


Просто имате/ме усещане за поскъпване. Такова няма. По-ниска инфлация на хартия не е имало от години.

Хаха..веселушко. JoyJoyJoy

Тъй тъй..объркали сме се, то и в темата през пост ни го повтарят, тоя шушляк и той същата песен пее....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия