Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 437
  • 4 962
# 3 480
Има хора, които се осигуряват на минимална работна заплата и получават останалото в плик. Това също въздейства на статистиката.
Виж целия пост
# 3 481
За осигуровките...Тези, с които говоря и сме част от Джей Зи 😆(популярни вече и така) казват - няма да давам пари на ск@п@н@т@ държава за тия пенсии! Искам си парите в плик, под масата и т.н. всички варианти. Аз ще си преценя какво да правя с тях, как ще ги харча, къде да ги инвестирам, че да има смисъл от тях. Но на държавата да ги дам - никога! Те само крадат...
С тази продължителност на живота и увеличаваща се възраст за пенсиониране...къде ти пенсия.
Това е болшинството от мнения, както и на приятели Милениали когато се обсъжда такова нещо. И това няма да се промени за съжаление, даже и да им кажеш, че с тези пари в момента се плащат пенсиите на бабите и дядовците им примерно. Винаги главният довод е - крадат ги! И тази сива икономика ще става все по-сива.
Вчера или онзи ден се появи инфо, че така "обичаните" от нас македонци намаляват ДДС-то на горивата от 18 на 10%. Тук "специалистите" веднага побързаха да кажат, че ние не можем и не трябва да предприемаме такива мерки, защото горивото щяло да изчезне от бензиноколонките по подобие на гръцките острови.
Междувременно като румънци и гърци зареждат при нас, това е още една причина цените на горивата да остават високи и да пълзят нагоре според мен. Гърци и румънци взимат повече пари, защо пък да сваляме евентуално, при тях цените на литър са по-високи, тук обаче им е изгодно.
Ние няма да въведем и ограничение за количество зареждано от чужденци. Въобще никакви мерки няма да има.
Виж целия пост
# 3 482
Ее като кажете тия пликове..ще си помисли човек, че масовката хора взимат под масата хиляди левове.

В почти всяка малка фирма, до 10 човека персонал, служителите получават заплатите си по този начин. Много рядко някой съвестен работодател наема служител и плаща заплати по банков път. Ако имат до 10 служителя, не са задължени заплатите да минават през банка. И познай!
Магазинчета, кинкалерийки, баничарнички, кафенца, кабинети на лекари, зъболекари, ветеринари, салони за красота, масажисти, маникюристи - всичко е така! Масово е! Особено по провинцията - там и проверки нямат. И проверяващият е брат на жена ми.
Осигуровки над 1000 евро в София, смятай че никой не дава. Останалото е в плик.
Разходи се из квартала си, около парка и да знаеш, че всяко кафенце, магазинче за плодове, сладоледи, пластмасарии, химическо чистене и всичко, всичко, което видиш, е така.
Виж целия пост
# 3 483
В малкия бизнес няма изкарване на достатъчно пари и затова е така. Отделно, има цели времеви периоди, в които няма работа, или нещо там едвам капе, а разходите си вървят. Такава ни е действителността, за съжаление…
Виж целия пост
# 3 484
Ее като кажете тия пликове..ще си помисли човек, че масовката хора взимат под масата хиляди левове.

В почти всяка малка фирма, до 10 човека персонал, служителите получават заплатите си по този начин. Много рядко някой съвестен работодател наема служител и плаща заплати по банков път. Ако имат до 10 служителя, не са задължени заплатите да минават през банка. И познай!
Магазинчета, кинкалерийки, баничарнички, кафенца, кабинети на лекари, зъболекари, ветеринари, салони за красота, масажисти, маникюристи - всичко е така! Масово е! Особено по провинцията - там и проверки нямат. И проверяващият е брат на жена ми.
Осигуровки над 1000 евро в София, смятай че никой не дава. Останалото е в плик.
Разходи се из квартала си, около парка и да знаеш, че всяко кафенце, магазинче за плодове, сладоледи, пластмасарии, химическо чистене и всичко, всичко, което видиш, е така.

Това ми е ясно и всички знаем, че е така от 30+ години. Имах предвид, че масовката хора, най вече в провинцията, въпреки, че взимат и пари под масата, доходите не са им високи.
Виж целия пост
# 3 485
И как с не високите доходи всяко семейство е с минимум две коли, повечето са нови?
Виж целия пост
# 3 486
Не са нови повечето. Повечето са втора ръка. Рядко са нови-нови от магазин.
Виж целия пост
# 3 487
Не е вярно, повечето са нови, а втората употреба са под 10 годишни.
Виж целия пост
# 3 488
Фирма с около 150 човека, може и повече да са, вземт минимална +авансово плик. Това, че е при малки фирми  не е вярно.
 На сина, на дъщерята колите са на 10 и съответно на 12 години, на мъжа е на 20...В нашия вход от 28 апартамента има само една нива кола, но той е архитект...Толкоз за новите коли и пликове...Богата работа...
Виж целия пост
# 3 489
Колата сама по себе си е признак на добро материално състояние. Знам, че в България се опитваме да я изкараме, че ни е зачислена по рождение, но не е.
Виж целия пост
# 3 490
Колата сама по себе си е признак на добро материално състояние. Знам, че в България се опитваме да я изкараме, че ни е зачислена по рождение, но не е.
В днешно време е необходимост. Виж Велинград, Дубай, Малдиви приемаме, че е признак за добро благосъстояние
Виж целия пост
# 3 491
Като гледам автопарка наоколо... ами, повечето коли са на 10+ години, даже повечето и 20+. По-нови карат хора, които са ги взели на лизинг и обикновено се водят служебни.
Чисто нови и скъпи коли се купуват само с нетрудови доходи, да не кажа и силно нетрудови. Както искате го разбирайте.
Ама то пък цялата нация не може да е от политици, мутри, мутреси, вип проститутки, наркодилъри, зърно-, петролни и т.н. олигарси и прочие пиявици, залепени за еврофондовете, колкото и на някои да не им се вярва.
Даже дребните бизнесмени и работещите за себе си не си позволяват да харчат за кух имидж. Е, поне по-умните от тях.
Виж целия пост
# 3 492
Тази година купихме чисто нова от магазина, с заем не на лизинг. Така преценихме че ще е по-добре.Изпатихме със стари. Последно когато мъжът ми закара в сервиз старата ремонтирали купена втора ръка кола с цена колкото нашата е нова.
Виж целия пост
# 3 493
Чисто нови и скъпи коли се купуват само с нетрудови доходи, да не кажа и силно нетрудови. Както искате го разбирайте.
Ама то пък цялата нация не може да е от политици, мутри, мутреси, вип проститутки, наркодилъри, зърно-, петролни и т.н. олигарси и прочие пиявици, залепени за еврофондовете, колкото и на някои да не им се вярва.
Даже дребните бизнесмени и работещите за себе си не си позволяват да харчат за кух имидж. Е, поне по-умните от тях.

Пак обобщения...  Новите коли се купуват официално и с декларирани доходи. Няма как да са все с нетрудови.
Да се купува на лизинг пък е разумно решение, освен ако човек наистина може да си позволи да задели толкова пари. И нищо лошо няма.
А харчене за кух имидж е да си купиш висок клас кола, но среден клас си е нормално за човек с приличен стандарт.
Виж целия пост
# 3 494
Пропусна „автопарка наоколо“. Говоря за извън София.
Е, и извън Хасково, разбира се, където така и не мога да разбера комунизма ли са построили, или вилнее див капитализъм. Но определено се живее по-добре от София, доколкото може да се вярва на bubolina73.
Силно се съмнявам обаче шивачките от фирмата им да са на същото мнение. Simple Smile
Но ако я четеш, масово шивачките се осигуряват на минимална (по тяхно желание) и взимат под масата пликовете с пачки, с които си купуват чисто нови коли и мажат черен хайвер на препечените филийки, докато се пекат на Малдивите. Ово е стандарт!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия