Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 4 230
В Турция са безплатни и си вземаш колкото искаш, всеки артикул може да си го сложиш в отделна торбичка
Виж целия пост
# 4 231
Торбичките в някои вериги са и по- скъпи, в някои вериги таксуват и прозрачните торбички от зоната за плодове и зеленчуци, на касовата бележка маркират и "фира", ако за нещо могат да измислят таксуване, то го таксуват дори да е 2 евроцента.
Вчера за цигари от 3,17€ ми маркирали 3,80€. Няма повишение на цената точно на тези цигари в момента. Цената в лева е 6,20, пише го отдолу на кутията. Обратно в магазина, да върна кутията. Продавачката ме заля с кофа п. мия, наслушах се на какво ли не- цените всеки ден се променяли, променили и тази цена, щяла съм да ходя да търся магазин, където е по- евтино и какво ли не. Сякаш е нейна работа какво ще правя. По българска традиция имаше и подмазвач в магазина, който започна да ме убеждава, че цените растели всеки ден и вероятно и тези цигари са станали по- скъпи, без да знае, че тези цигари засега са точно на 3,17€. Взех обратно парите си и отидох в друг магазин, откъдето ги купих за 3,17€, без да търся по- ниска цена. Просто това е цената в момента.

Във въпросния магазин някой е въвел по- висока цена на акцизна стока с фиксирана цена. В това смутно време продавачката агресивно се оправдава с растящите цени и продължава да продава на завишена цена. Това в дълбоката провинция. Ако е в София или друг голям град, веднага ще бъде подаден сигнал за необосновано завишена цена на акцизна стока.
И моля, защитниците на търговците да не ги бранят с измислени аргументи, че цената на тези цигари вероятно е променена! Не, не е променена на етапа. Засега. Може и да я променят след месец, два, три, но засега е 3,17€ или 6,20 лв. Понеже съм пушач и съм се нагледала на повишаване на цените, проследявала съм практиките на повишение на цените и съм 99% убедена, че, ако повишат цената на тази стока, от 3,17€ ще стане 3,30€ или 3,40€, но няма да скочи от раз на 3,80€.
Виж целия пост
# 4 232
В Т-маркет торбите са 0,25€,тънките 3 цента.
Най-редовно ми таксуват тънките,а аз или ползвам мои,или без тях са продуктите 😠
Казват,че автоматично касовия апарат ги таксувал щом са плодове или зеленчуци 😃
Виж целия пост
# 4 233
DNT177, не разбрах какво пречи да подадете сигнал за цената на цигарите
Виж целия пост
# 4 234
Пречи това, че е провинцията няма реален контрол над търговците. Те са някакъв "защитен вид". Всеки търговец си има някаква гореща връзка с човек от проверяваща институция. Напълно безпредметно упражнение да подавам сигнал.
Виж целия пост
# 4 235
В Турция са безплатни и си вземаш колкото искаш, всеки артикул може да си го сложиш в отделна торбичка

Турция не е в ЕС.
Заплащането на торбички е по европейска директива за да се намали употребата на пластмаса. Кутийките също са в тази графа.

Учудващо е, че ми се налага да обяснявам това.
Явно пластмасата все още се търси въпреки цената и алтернативите.
Виж целия пост
# 4 236
Как ще купи човек стока в насипно състояние без торбичка или кутия? Как ще си внесе своя кутия или торбичка? Най- напред ще скочи охранителната фирма. После обяснения на каса, че торбичката или кутията не е от магазина и какво ли не.
Виж целия пост
# 4 237
В Турция са безплатни и си вземаш колкото искаш, всеки артикул може да си го сложиш в отделна торбичка

Турция не е в ЕС.
Заплащането на торбички е по европейска директива за да се намали употребата на пластмаса. Кутийките също са в тази графа.

Учудващо е, че ми се налага да обяснявам това.
Явно пластмасата все още се търси въпреки цената и алтернативите.
В Турция пликовете по щандове са безплатни ( както и тук), но от година-две
 чантите се заплащат в 90% от магазините. Цената е символична. Предлагат  много симпатични разградими варианти за многократна употреба.
Виж целия пост
# 4 238
Точно найлоновите с името на магазина са безплатни. И защо трябва да приемаме всичко от ЕС, ама нали и торбичките правят печалба.
Виж целия пост
# 4 239
Пречи това, че е провинцията няма реален контрол над търговците. Те са някакъв "защитен вид". Всеки търговец си има някаква гореща връзка с човек от проверяваща институция. Напълно безпредметно упражнение да подавам сигнал.
Ама вие опитвали ли сте да подадете официален сигнал или само се оплаквате тук? Защото при подаден писмен сигнал са длъжни и ще ви отговорят какво е констатирала проверката
Виж целия пост
# 4 240
Ще ви отговорят, че са направили проверка и не са открити нарушения.
Виж целия пост
# 4 241
За съжаление това е масовката. Само оплакване, без никакво действие. Радвам се, че моето семейство и хората около мен сме много будни и активни и сигнализираме за всякакви нередности. Връщаме стоки в магазина с констатирано лошо състояние при отваряне, връщаме лоша храна по ресторанти, пускаме сигнали за неадекватни шофьори, купони в късните часове, пусната бормашина и резачка в 15.00 часа и за каквото се сетите.
При това поведение на продавачката, със сигурност няма да й се размине сигнал от моя страна.
Виж целия пост
# 4 242
Ще ви отговорят, че са направили проверка и не са открити нарушения.
Това звездите ли ти го говорят?! Защото при подаване на сигнал може да се приложи снимка с цената от касовата бележка. А ако не дават касова....става още по- интересно
Виж целия пост
# 4 243
Брандираните торби даже са евтини. Масово продължават да се използват вместо многократни текстилни.
Виж целия пост
# 4 244
Не са евтини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия