Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 453
  • 4 962
# 4 275
Ще ме прощавате, ама да давам 80 цента за хартиена торба, а ония тъпанари да стрелят и бомбандират, а да ми говорят за Зелена сделка....Айде няма нужда. Колкото и да рециклира Европа, Китай замърсява с бясно темпо. Пък нека искат ние да сме Еко
Виж целия пост
# 4 276
Зелената сделка е на Европейския съюз. "Тъпанарите", които се бомбардират, не са в ЕС.
Иначе и едно време беше трудно шопската салата да ти е хубава и евтина през април. Всъщност беше трудно въобще да я има, защото нямаше развит внос и оранжерийно отглеждане.
Виж целия пост
# 4 277
Нали изяснихме тая дъвка със сезонността.
Не е от сезонността.
Виж целия пост
# 4 278
Вие може и да сте я изяснили, ама природата не е напълно и още се опитва да се напасне към нашето изясняване. И към настоящите цени на горива, ток и вода.
Виж целия пост
# 4 279
Хаха..природата преднага година как се беше "изяснила" ?
Несериозно е просто...
Виж целия пост
# 4 280
При нас от днес хляба и закуските, всички хлебозаводи, фурни и пекарни вдигат еднакво, направо си е картел.
Виж целия пост
# 4 281
Вчера в центъра в едно бързо хранене един бургер 12 евро, порция пържени картофи - 3 евро. Да си ги ядат.
Хляб може да се прави в домашна машина, някои закуски също. Хем ще са без боклуци в тях. Иначе една кифла с мармалад в подлеза към метрото е 1.74 евро. Оляха се.
Виж целия пост
# 4 282
Всичко е Избор - не купуваме боклуци, подобряваме здравето.
Според телевизора - 800евро трябват за минимална издръжка на един човек ....


Виж целия пост
# 4 283
То защото много знае човек какво купува.
Контролът в нашата мила родина е толкова занижен, че...
Виж целия пост
# 4 284
Не купува опаковки.Купува цели храни, да ги вижда.
Не вярвам на родния контрол.
Виж целия пост
# 4 285
Добрият вид също не означава качествен и "чист" продукт.
Вече нито въздух, нито почви са без отрови, че да е 100% био.
Много села нямат ВиК, а са на ями, всичкият този "тор", препарати, вода от перални и т.н., в един момент попадат в почвата.
Това го казвам дори и за тези зеленчуци, които се отглеждат вкъщи.
Виж целия пост
# 4 286
Според телевизора - 800евро трябват за минимална издръжка на един човек за храна....
Е как 800 евро, това са 50+ лв на човек на ден. В тази цена и готвачът ли влиза Grinning
Виж целия пост
# 4 287
Според телевизора - 800евро трябват за минимална издръжка на един човек за храна....
Е как 800 евро, това са 50+ лв на човек на ден. В тази цена и готвачът ли влиза Grinning

+ Сметки вероятно.
Но 27 евро на ден ще стигнат ли за качествена храна?


"Според данни на КНСБ за първото тримесечие на 2026 г., необходимият нетен месечен доход за издръжка на един работещ човек, живеещ сам, достига 818 евро (около 1600 лв.) към април 2026 г..
КНСБ
КНСБ
 +1
Основни показатели за издръжката през 2026 г. според синдиката:
Издръжка на човек (сам): 818 евро на месец (ръст от 40 евро за година).
Издръжка на 3-членно семейство (2 възрастни + 1 дете): Около 1473 – 1438 евро на месец.
Необходима брутна заплата: За да покрие този разход, един работещ сам човек трябва да получава брутна заплата от над 2000 лв.."
Виж целия пост
# 4 288
Три хранения на ден по 15 лв е 45 лв.
Виж целия пост
# 4 289
Предлагам новите народни представители 1 месец да живеят 800 евро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия