Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 389
  • 4 962
# 4 515
 Не изпразват редовно контейнерите за разделно събиране нарочно, за да има и бизнес за обикновените сметоизвозващи фирми, нали и те "хляб трябва да ядат"....


Абсолютно не мога да се съглася с горното твърдение. Контейнерите за общите отпадъци се пълнят много, много бързо. Така че фирмите, които извозват този "общ" боклук няма да останат без работа. Но за сметка на това, контейнер, препълнен със стъклени бутилки стоя почти 3 седмици в това си състояние, преди да дойдат "рециклиращите" сметосъбирачи. И това през лятото, когато се увеличава многократно консумациата на напитки в стъклени бутилки.
Виж целия пост
# 4 516
Така или иначе рециклиращите фирми - Булекопак, и всички подобни Екопак-ци НЕ си изпълнят задълженията, за които всички ние плащаме все по-високи цени. И те си вдигнаха цените тази година, за да не останат назад.
Виж целия пост
# 4 517
Редовно виждам как изсипват в камиона трите цветни контейнера заедно на едно място. Веднъж питах, казаха, че после пак ги сортирали на ръка отделно. Та какъв му е смисълът, не знам.
Виж целия пост
# 4 518
Редовно виждам как изсипват в камиона трите цветни контейнера заедно на едно място. Веднъж питах, казаха, че после пак ги сортирали на ръка отделно. Та какъв му е смисълът, не знам.
Така е, в завода  в който работя сме много зелени, ама всичко се събира заедно от боклукчиите..
Важното е, да има пари за всички и да се говорят празни приказки.
Виж целия пост
# 4 519
"50% от покупките са на стоки в промоция" – Албена Георгиева,директор в Билла.

Виж целия пост
# 4 520
Черешите и твзи година ще са с висока цена, поради слана в кюстендилско, където се отглеждат най-много. Да си знаете предварително, а не да се оплаквате в последствие. Е, цената няма да е толкова висока, колкото миналата година поне засега.

https://nova.bg/news/view/2026/05/04/536070/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D … 0%B8%D1%82%D0%B5/
Виж целия пост
# 4 521
Хора живеещи в Кюстендилско казват,че няма никаква слана и аз им вярвам. Медиите са инструктирани от властта да разпространяват "информация" за несъществуващи бедствия...
Виж целия пост
# 4 522
Цената на овошките в Бг вече я обсъдихме. На овощарите все нещо им пречи и е причина за космическите цени. Ще чакаме внос на по- нормални цени. И нека не бъдем упреквани, че сме финансирали чуждото овощарство!
Виж целия пост
# 4 523
Аз пък гледах репортажи за добрата реколта, която се очаква. Плюс това, което се отглежда по нашите села се е запазила, зимата  беше стандартна.
Виж целия пост
# 4 524
Хора живеещи в Кюстендилско казват,че няма никаква слана и аз им вярвам. Медиите са инструктирани от властта да разпространяват "информация" за несъществуващи бедствия...

от село до село температурите не са еднакви. имало е места, където температурите предните нощи са паднали под -1 градуса, което е пагубно за завръзите. това, че някъде не е имало слана, не значи, че никъде не е имало.
Виж целия пост
# 4 525
Аз пък гледах репортаж на един сульо с черешова градина, който се оплакваше, че ако всичко е наред, математиката не му излизала, защото имало много череши, евтино му ги изкупували и той не можел да богатее ... да се смееш ли, да плачеш ли...

намерих го...о беше репортаж, но не ми се търси видеото, ето ..по нова беше
Както сме си говорили с мои колеги, много хубаво не е на хубаво. Очакваме свръхпроизводство, но ако следваме миналогодишната обстановка и би следвало всички запаси на фабриките да са се изразходили, очакваме поне изкупната кампания за плодовете, които са за преработка да бъде успешна. Когато има много, цената е много ниска, работата е много като количество и в крайна сметка математиката не е много добра CloseJoy

https://nova.bg/news/view/2026/05/02/535912/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D … D0%B8%D0%B2%D0%B0.
Виж целия пост
# 4 526
Аз пък гледах репортаж на един сульо с черешова градина, който се оплакваше, че ако всичко е наред, математиката не му излизала, защото имало много череши, евтино му ги изкупували и той не можел да богатее ... да се смееш ли, да плачеш ли...

намерих го...о беше репортаж, но не ми се търси видеото, ето ..по нова беше
Както сме си говорили с мои колеги, много хубаво не е на хубаво. Очакваме свръхпроизводство, но ако следваме миналогодишната обстановка и би следвало всички запаси на фабриките да са се изразходили, очакваме поне изкупната кампания за плодовете, които са за преработка да бъде успешна. Когато има много, цената е много ниска, работата е много като количество и в крайна сметка математиката не е много добра CloseJoy

https://nova.bg/news/view/2026/05/02/535912/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D … D0%B8%D0%B2%D0%B0.

и какво пише в началото на цитирания от теб репортаж?

Преди температурите да паднат тази сутрин, земеделците очакваха много силна година с богата реколта.

да четем с разбиране...
Виж целия пост
# 4 527
Вие четете с разбиране - аз посочвам логиката на производителите...кефят се на ниска реколта, че ще продават скъпо, не на богата реколта, което е добре за хората...кой не чете с разбиране сега?
Сульо овощар в пълния му блясък. Спекулант, търгаш...абе Алеко добре го е описал навремето....промяна няма.
Виж целия пост
# 4 528
Всяка година едно и също с великите череши.
Аз предричах 80-100€/кг и познах.
Абсолютно ми е все едно колко ще са, никога не съм купувал, няма и да купя.
Виж целия пост
# 4 529
Тролът пак глупости пише! Медиите били инструктирани да показват несъществуващи бедствия. А измръзналите цветове, които няма да дадат плод, са макети може би
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия