Лятото е радост голяма: носи вест, че ще ставам мама. ~бебеправене 622~

  • 34 668
  • 787
# 345
tinna_st, давам си мнението чистосърдечно: за мен много по-добре е да се консултираш веднага с Боуен терапевт или акупунктурист/физиотерапевт, вместо да слагаш инжекции. Добър специалист от тези могат да те облекчат много по-бързо. Не е "замазване" на проблема, какъвто са инжекциите.

Разбира се, ти сама преценяш. Не съм специалист, просто човек, който е пробвал доста неща, а и винаги клоня повече към натуралното (лично предпочитание).

Дексаметазон е кортикостероид, аз не припарвам до такива, но има момичета, които ползват и им е ОК. При инвитро след трансфер се изписва понякога кортикостероид в малки дози и на хапчета (не инжекции), но това е вече след стимулацията, с цел намаляне на имунния отговор.
Мелбек е противовъзпалително и според мен е ОК.
Аз бих се консултирала с репродуктивния си лекар също така.
Виж целия пост
# 346
За собствено успокоение бих отложила процедурата с един месец. Ако е казал докторът, че не е нужно и ако поради някаква причина само този месец ви е удобно, действайте, но ако можете изчакайте.
Особено пък за трансфер. Не е хубаво да има странични проблеми при трансфер.
Виж целия пост
# 347
Не се тревожи, аз също бях притеснена на времето. Тъкмо бяхме направили инсеминация и имах ужасни болки в кръста, личната ми изписа хапчета които в последствие видях, че са забранени за бременни. А аз току що направила инсеминация, бях изключително притеснена, но след 2 седмици видях двете черти и си имаме живо и здраво момиченце което е вече на 5 годинки ❤️ важно е да си добре в тази част на тялото така че нека ти сложат инжекции и стискаме палци за положителен тест 🙏🙏🙏
Момичета пиша ви доста притеснена. Тъй като за този месец сме в подготовка за инвитро,вече пия жанги контрацептиви.
Та миналия ден на работа така ме заболя кръста че едвам си стоях на краката. / Имам дискова херния която понякога се обажда/Ходих на лекар и казаха че освен инжекции няма какво друго да ми помогне в случая. Изписаха ми дексаметазон и мелбек . Говорих с репродуктивния специалист каза че щом се налага нека ми бият инжекции и че за пет дни било безопасно. Трябва да съм добре преди процедурата .
Но тези неща ме притесняват. Моля някоя мама ако е минала по този път да ми пише защото ще се пръсна от притеснение
Виж целия пост
# 348
Здравейте момичета ! Бих искала и аз да споделя- на 33г съм и отскоро омъжена (може би малко късно). От началото на годината искаме да правим бебе, но първо трябваше са спра лекарствата за тревожност, които пия, после да си оправя ТСХ, тъй като съм с хашимото. Вече ТСХ е добре и хапчета за тревожност не пия. Миналия месец майка ми ми наговори някакви неща, които много ми повлияха- как биологичният ми часовник тиктака, как няма да мога да забременея ако продължа да отлагам. Аз се стреснах и направихме един опит този месец в 13 и 14 ден (без да следя овулация) и нищо не стана. Тревожността и хипохондричните мисли ми се засилиха. Не спя добре. Не мога да пия и хапче. Чета как хашимотото може да доведе до липса на овулация. Внуших си всякакви неща. Реших да си махна и гръдните импланти ако с това бих подобрила здравето си. Има ли сред вас някои с хашимото и силикон или над 30 г който опитва да има бебче ?
Виж целия пост
# 349
Ей милата Tanya_st9!
Повечето тук сме  на 30 и над 30г
Аз съм на 36г
Виж целия пост
# 350
Таня, съвет от опит - сложи си лични граници в комуникацията с майка си и най-важното - спазвай ги. Знам, че всички майки ни обичат безкрайно и се грижат за нас, но методите им на комуникация са абсолютно неуместни в повечето случаи.
Другото - ако щитовидната жлеза е под контрол, няма да имаш проблеми с овулацията.
Трето - започни да я следиш, дали с тест ленти, дали в кабинет при лекар.
За имплантите - знам че много жени нямат проблем с тях, но за твое спокойствие се консултирай с лекар.
Това са все неща, които ще поставят теб в контрол и така тревожността, притесненията от неизвестното, неясното и изобщо липсата на информация и предвидимост ще намалеят.
Виж целия пост
# 351
Таня, от опит ще ти кажа, че когато имаш паник атаки, притеснения и тревожност, майка ти е най-най-най, ама най-неподходящия човек с който да споделяш или да търсиш съвет, а бе въобще да знаят какво се случва с теб и мъжа ти. Ясно, че го е казала, защото иска внуци и по нейно време са раждали на 20 г. Хубаво е че малко те е побутнала да действате, но само от гледна точка на жени, които се мъчим тук с години ти го казвам, да не губиш ценни години, че по-млади не ставаме. Ама то може утре да ви се получи, може и в края на годината. Това че си на 33 г изобщо не се отписвай, в прекрасна възраст си, но при положение че вече сте семейни, хубаво е да правите опити, просто за да не изпускате шансовете да стане. Пък ако след 6 месеца не стане ( пожелавам ти да стане), може да се обърнете към репродуктивен. Повечето доктори казват до 1 г за жени под 35 г и до 6 месеца за жени над 35 г., но няма нужда чак една година да се чака.
Виж целия пост
# 352
Здравейте момичета ! Бих искала и аз да споделя- на 33г съм и отскоро омъжена (може би малко късно). От началото на годината искаме да правим бебе, но първо трябваше са спра лекарствата за тревожност, които пия, после да си оправя ТСХ, тъй като съм с хашимото. Вече ТСХ е добре и хапчета за тревожност не пия. Миналия месец майка ми ми наговори някакви неща, които много ми повлияха- как биологичният ми часовник тиктака, как няма да мога да забременея ако продължа да отлагам. Аз се стреснах и направихме един опит този месец в 13 и 14 ден (без да следя овулация) и нищо не стана. Тревожността и хипохондричните мисли ми се засилиха. Не спя добре. Не мога да пия и хапче. Чета как хашимотото може да доведе до липса на овулация. Внуших си всякакви неща. Реших да си махна и гръдните импланти ако с това бих подобрила здравето си. Има ли сред вас някои с хашимото и силикон или над 30 г който опитва да има бебче ?

Здравей!
 С хашимото съм на еутирокс
2 години опити за бебе от които  първият път спряло развитие-30 г , вторият път аномалия ) забременях по време на карантина ) и в 14 седмица се наложи да го махна- 31 г.
2022г  - 32  години забременях и родих момченце 33 години
Искам да те успокоя , че с хашимото се забременява .
Второто за имплантите :
Януари тази година сложих и 6 месеца след това забременях непланирано само от един път непазене - 35 години
Искам и тук да те успокоя да не си мислиш негативни неща , имплантите не ти пречат .

Понякога пътя е труден и не е лек , но с правилната нагласа , ако се налага и лечение нещата се случват .

Успех ! 🌷🌸
Виж целия пост
# 353
Скандално тъп въпрос - когато сте на прогестерон, спрете го, влизате в дни на чакане на цикъл, ама го няма, обаче се пада и тоя един ден в месеца дето ви се прави кекс, с тази бита сметана, дето изтича все още от глобулите.. как ви се случва рецептата?

Не знам дали няма да припадне мм ако случайно види тоя пудинг по бъркалката си.
Виж целия пост
# 354
😂😅

Моят също е крайно отвратен от това (то и аз, де). Аз му казвам да си сложи презерватив, мисля, че в този случай така предпочита.
Виж целия пост
# 355
Пратих го до магазина за краве масло и презервативи, така не се е пребивал по стълбите от бързане никога.
Как да му обясня, че е за баница маслото и че  сексът ще е абсолютно посредствен базов семеен такъв и няма какво да се вълнува.
Виж целия пост
# 356
Охххх, Кенди, добре, че си ти да ме развеселиш.. 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 357
Скандално тъп въпрос - когато сте на прогестерон, спрете го, влизате в дни на чакане на цикъл, ама го няма, обаче се пада и тоя един ден в месеца дето ви се прави кекс, с тази бита сметана, дето изтича все още от глобулите.. как ви се случва рецептата?

Не знам дали няма да припадне мм ако случайно види тоя пудинг по бъркалката си.

😂😂😂😭😭😭💀💀💀

Така, след като умрях, да споделя моят начин… като цяло - гледам да таймирам… Слагам винаги вечер късно след като евентуално вече сме приключили с хубавата част. На другия ден знам, че докъм 20-21 се е изтекло и едва ли нещо там ще се появи излишно. Имало е близо 24 часа да изчезне от живота ми гадното теченийце.
Иии също така съм предупреждавала. “Да знаеш, че ползвам глобули, и такова, ти знаеш де, там може нещо да не е съвсем перфектно изчистено”.
Той такъв изпуфтява само, в смисъл на “не ме занимавай с глупости” и си действа 😁
Рядко е имало… пудинг 💀
Виж целия пост
# 358
Ама аз съм се натъпкала като пуйка с тия неща.. 8 дни по 2. Докато траеше терапията не съм и посмяла да си представя, че с тая майонеза вътре може нещо да се случи.  Спрях ги преди 3 дни, викам си те ще изтекат и ще го налазя… ама къде ти. Явно ще го ползваме за лубрикант ако изобщо.
Виж целия пост
# 359
Кенди 😂🤣🤣
Право в целта е въпросът ти... Всъщност и аз много пъти съм се чудила как да направя в такава ситуация и не съм слагала глобули...което знам, не е ок. Но и като цяло рядко съм пускала микробиология и са ми изписвали. По-скоро съм си правила профилактични курсове с лактажин. Което ме подсеща да ви питам, ако знаете - прави ли се задължително микробиология преди инсеминация и в кой момент - неспоредстврно преди това ли?
Аз почти се навих да пробвам първо инсеминацията и чакам цикъл след седмица и се подготвям психически 😅
Междувременно днес цял ден ми се вие свят и почнах филма вече, че сме хванали последния влак преди процедурите 😄
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия