Кралски работи и клюки - август 2025

  • 77 308
  • 1 050
# 825
След като на кралския небосклон продължава да е скучно, нека разгледаме разкошната колекция шапки на Катрин. Ето един поглед към различните видове официални украшения за глава, които е носила през годините.

Скрит текст:
КОКТЕЙЛНА ШАПКА
Коктейлната шапка е безспорно най-разпространеният стил, носен от Катрин. Създадена през 30-те години на миналия век за жени, посещаващи вечерни събития като коктейлни партита - по-подходяща алтернатива на дневната шапка. В днешно време те се носят през деня на сватби, църковни служби и конни надбягвания.


ФАСИНАТОР
Без перифееия, сложни украшения за глава започват да се появяват през 18-ти век в Европа - помислете за Мария Антоанета и нейните щраусови пера. Фасцинаторът, който познаваме днес, набира популярност през 90-те и 2000-те години.
Катрин носи повече от тях в по-младите си години, преди кралското си наследяване.


ЛЕНТИ ЗА ГЛАВА
Катрин започна да носи тенденцията с ленти за глава през 2018 г., модерна алтернатива на коктейлната шапка и очарователната шапка.
Нейните ленти понякога се наричат „ленти за шапки“, моден хибрид между шапка и лента за глава.


ЧИНИЙКА
Този стил е известен с голямата си форма на чинийка, само с леко вдлъбване за главата. Те често се поставят отстрани и могат да имат декоративни елементи, прикрепени отгоре или отдолу.
Традиционно се носят отдясно, обичай, датиращ от времето, когато мъжете са ходили отляво на дамата.


ШАПКА-КУТИЯ ЗА ХАПЧЕТА
Този стил се отличава с прави, изправени страни без периферия. Кръстен е на малките цилиндрични кутийки, използвани за съхранение на хапчета.
Джаки Кенеди е била известна със своите характерни шапки-кутийки за хапчета.


КАЛО
Калотът (*cap' на френски) се отличава със заоблена корона, която е плътно прилепнала към контура на главата. Той наподобява шапката на Жулиета, популярна през 16-ти век и произлизаща от образа на Жулиета на Шекспир, която е била изобразявана с такава.


Шапка с изображение на фигурка
Възникнала в края на 18-ти век, шапката с изображение на фигурка е била известна с голямата си периферия и сложните си декорации, прикрепени към нея.
Името идва от начина, по който шапката обрамчва лицето.


Шапка с обърната козирка / Хепбърн
Тази шапка се отличава с драматично спусната козирка.
Шапката Catherine's Lock & Co е подходящо наречена „Тифани“, вдъхновена от героинята на Одри Хепбърн в „Закуска в Тифани“.


Шапка Гарбо
Популяризирана от актрисата Грета Гарбо през 20-те години на миналия век, този стил шапка обикновено е изработена от филц и се отличава със заоблена горна част и свободна средно голяма периферия.


ФЕДОРА
Характеризираща се с гънка по средата на главата, тази шапка е кръстена на героинята принцеса Федора от пиесата „Федора“ от 1882 г. Докато движението за правата на жените първоначално я приема като символ, Едуард, принц на Уелс (по-късно херцог на Уиндзор), започва да я носи през 1924 г., което я прави популярна първо сред мъжете.


ТРИЛБИ
Трилбито е подобно на федора, но се отличава с по-къса периферия, която е наклонена надолу отпред и обърната нагоре отзад. Името произлиза от сценичната адаптация на романа на Жорж дю Морие от 1894 г. „Трилби“, където се е носила шапка от този стил.

Скрит текст:
Впечатляваща колекция от шапки и стилове, с някои наименования не бях запозната. Например - кало - типа шапка, който най-малко ми харесва, изобщо не помних, че е носила такава шапка.
Виж целия пост
# 826
Най ми харесват моделите "чинийка" и коктейлна шапка. Лентата - не, а шапката кутийка въобще.
И на мен те ми харесват най-много. Макар че и на мен не ми харесват особено pillbox шапките ги приемам само носени при Катрин.
На нея наистина ѝ ходят всякакви видове шапки.
Примерно тези модели седят супер елегантно, че сме били свидетели на много неподходящи  и грозно седящи такива шапки.
Калотът също ми е грозен, добре че не ги носи.
Виж целия пост
# 827
И двете деца на Виктория са много красиви, а Естелчето ми е любимка. Нежна,обаятелна, не може да не я загледа човек просто. Мисля,че и Шарлот върви натам, и тя ми е любимка- и на външен вид е прекрасна,и като поведение също.
Виж целия пост
# 828
Всички шведски внуци са красиви. Макар родителите им да са толкова различни едни от други. С извинение, че коментирам деца, но това ми направи впечатление.
Виж целия пост
# 829
Семейно лятно събиране в Балморал. Семейство Уелс, Принцеса Ан, херцога и херцогинята на Единбург заедно с краля и кралицата, присъстваха на неделна служба.
Виж целия пост
# 830
Косата на Кейт изглежда изсветлена, скоро не е променяла цвета на косата си, харесва ми когато прави промени.


Виж целия пост
# 831






Виж целия пост
# 832
Определено Катрин изглежда освежена. Очаквам ги съвсем скоро да се появят по-чести ангажименти. Има ли информация за колко време ще са в Балморал?
Виж целия пост
# 833
Според мен, Кейт няма нужния тен на кожата за блондинка. Тази руса коса ѝ стои изкуствено.
Виж целия пост
# 834
Според мен е от светлината иначе е със същият цвят от тази пролет. Чак толкова руса се съмнявам да се направи, но пък знае ли човек, скоро ще разберем. 😂


Няма информация колко време са в Балморал, това е семейна почивка. Но едва ли ще е повече от седмица, защото децата започват училище.
Виж целия пост
# 835
На мен ми харесва. Според мен й стои добре.
Виж целия пост
# 836
Принцесата носи кафявата си шапка-кутия за хапчета днес. Шапката е творение на шапкарката Силвия Флетчър: шапката на Бети Буп.
Кейт я носеше за Деня на Свети Патрик през 2012 г. и на Великденската служба през 2018 г.
Точно вчера обсъждахме, че тези шапки не са ни много любими и тя се появи с такава. 😂
Виж целия пост
# 837
Колко й отива да е леко усмихната на Кейт.
Определено изглежда много освежена, но май само тя е с колан.
Папараците как са успели всички деца на задната седалка да хванат.
Виж целия пост
# 838
Според мен цвета е леко изсветлен, на снимката от светлината изглежда по- русо. Но и да е руса, хубаво е, че има смелостта да експериментира, не е застинала във времето с една и съща прическа, смела и съвременна жена е.
Виж целия пост
# 839
Принцесата носи кафявата си шапка-кутия за хапчета днес. Шапката е творение на шапкарката Силвия Флетчър: шапката на Бети Буп.
Кейт я носеше за Деня на Свети Патрик през 2012 г. и на Великденската служба през 2018 г.
Точно вчера обсъждахме, че тези шапки не са ни много любими и тя се появи с такава. 😂

На мен и този тип шапки ми харесват, когато ги носи тя, отиват ѝ много.
Косата ѝ не е изсветлена много, от светлината изглежда толкова светла, на други снимки си личи много ясно, че е светло кестенява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия