С какво ви дразнят свекървите? – 167

  • 35 244
  • 756
# 405
Аз лично бих била много по-спокойна, ако имам ясни инструкции какво и как да правя с детето, особено пък бебе.
Всичко е въпрос на его - затова ме учудва мравчето какво се сопва - За нея казвам - да, има малоумни хора, без грам аналитична мисъл и биха дали алергизираща храна или нерелевантни съвети.
Азара, само мога да ти кажа да си на нисък старт във Вашият случай - не, че няма да си .. Но препоръката да се спомене лекарско предписание за рефлукса и хернията са добри, подплатявате се тъй да се каже.

Напълно съм съгласна с това мнение.

Наистина има хора малоумни, на които трябва да им се каже и пак няма гаранция, а даже не става дума само за гледане на дете/бебе или животно, а по принцип за нещо.

За егото също съм съгласна, то даже според мен, е в основата, а не, че свекървата не знае/не може нещо. Всичко идва от това те/тя ли на мен ще каже, аз съм изгледала едно/няколко деца. Само, че ти пак може и цял футболен отбор да си гледала, но нещата се променят. То едно време са перяли и на ръка, но ме съмнява в момента да има човек с пералня и да продължава като едно време. А и всяко дете/бебе или животно си е само за него си. Никога не бих се засегнала, ако някой ми даде инструкции, ако ще и да са по малоумен начин. Все пак аз ще съм тази, която ще носи някаква отговорност за услугата. Даже ще питам и ако трябва ще си записвам като на идиот (по принцип си водя записки, дори когато започвам нова работа). С това няма да се почувствам нито по-тъпа, нито нищо.

Азара, идея си нямам как си изтърпяла свекърва ти да ти казва кога да ходиш да видиш детето защо плаче. И да не ти дава, а да ходи да го наглежда тя. При мен щеше да има минимум скандал, максимум изгонване. Коя е тя, че да ми казва какво да правя като става дума за моето дете. Същото важи не само за свекървата, а по принцип и за всички останали, освен бащата на детето.
Виж целия пост
# 406
Ама то даже не зная за его ли става на въпрос, за избиване на комплекси ли? Иначе аз съм изгледала две, но по-различен начин. За Шест години някой неща са се променили, аз съм се променила, детето също е всяко за себе си и те води.
Само за това да се обоснове с лекарското мнение не съм много сигурна, че ще проработи. Пълно е с дървени философи, на които лекар им казва едн, те си правят съвсем друго. В стил той ли ще ми каже на мен, точно на мен това няма да се случи, аз така съм преценил и подобни.
Виж целия пост
# 407
~Боряна~, наистина не знам его ли е или както казваш комплекс, или е микс от двете. То даже като се замисля е може би подобно на това някой/я на възраст вече, който/която иска да се доказва, че още е вървежен/а сред другия пол.
Виж целия пост
# 408
Азара, всичко ще е наред. Свекървата ти явно е нормална жена и няма да си причини излишни главоболия . Дядо ще има ли с нея? Моят дядо ми причини главоболия тези дни. Даде на кучето свинска вратна пържола. Какво правиш, децата казаха да яде само гранули. Да си гледат работата децата, не знам куче да е умряло от чисто месо на скара, беше неговият отговор. Кучето е добре 😃
Виж целия пост
# 409
Едно време масово се съветваше да се оставя бебето да реве, за да си развива дробовете, или да се научи да заспива само. Преди 20 години като оамх бебе, даже в тоя форум много хора застъпваха тези идеи. И от медицинска сестра съм го чувала, но то от тях какво ли не чух по ковода.
 Така че не ми е чудно, ако има някоя останала свекърва, която да смята, че така се прави. Като изключим проблема с повръщането, ако го остави да реве само тя ще пострада.
Виж целия пост
# 410
Защо някой ще си остави бебето, за да "разпусне", ако през цялото време ще се напряга дали ще му спазят инструкциите?
Не разбирам. 3 седмици треперене и после 2 часа навън пак треперене.
Какъв е смисъла? Това не е разпускане.

Оставете го на бащата и разпуснете с приятелки. Така ще сте по-спокойни и ще има по-голяма вероятност да се отпуснете.

Голям зор да се напрягате, планирате и недоволствате преди и след гледането на бебето. Вече си мисля, че имате нужда от емоции (независимо дали положителни и отрицателни) за разнообразие.
Виж целия пост
# 411
Да, скучно ми е и реших да се тревожа за тези неща.
Виж целия пост
# 412
Защото най-вероятно става въпрос за концерт, билетите за който са купени най-вероятно преди да се появи бебето.
И не е лесно да прежалиш няколкостотин лева, да не говорим, че може да е единствена възможност на човек точно за този изпълнител.
Или пък празник на близки хора, където не могат да се водят бебета.
Не мисля, че искат просто да разпуснат в някой ресторант.
Смятам, че няма да има драма.
Едно е когато всички са в къщата, друго е свекървата като е сама. Едно е друг да носи отговорността, друго е да знаеш, че е твоя и няма кой да поеме, ако стане нещо.
Така че, мисля че свекървата ще спазва всичко, хем за да не стане гаф, с който тя трябва да се справя и друго, защото не е интересно да правиш напук, като няма пред кого.
Да се радват Азара и мъжа и, че детето им признава други хора, че има бебета, които реват с всеки различен от родителите.
Виж целия пост
# 413
Ще видим, след изписването не е била с други хора 😄 комшиите я погушкаха за минута и това е.
Виж целия пост
# 414
Ами тогава мисля, че повече трябва да се притеснявате от реакцията на бебето като разбере, че е оставено с друг човек, а не от поведението на свекървата.
Може да се захласне от рев, да не обвините свекървата, че плаче защото го е държала гладно.
Освен това, доколкото разбирам не я вижда и често, защото е в друг град т.е. за бебето тя е почти непознат човек.
Да не стане като с лъжливото овчарче, този път свекървата да е невинна, пък никой да не и повярва.
Виж целия пост
# 415
Обикновено при много притеснение няма проблем.
Виж целия пост
# 416
Правилно ли разбрах, че тази свекърва е виждала бебето само първите 2 дни след изписването, когато е направила всичките си простъпки, и повече не? Тя на практика не го познава, нито е запозната с режим и особености, нито бебето познава нея?

Е, все някой път трябва да е първи, но за целта не очаквайте от нея да чете мисли или да получава факсове отгоре. Седнете и хубавичко ѝ обяснете как го гледате това дете, кога какво правите, защо го правите и т.н. Ако трябва, няколко пъти обяснете, за да запомни бабата какво се иска от нея. Най-важните неща – в писмен вид (напр. Храниш – в 20 часа, след това държиш бебето изправено 5 минути да се оригне няколко пъти, след това...). И за нея никак няма да е лесно, затова я облекчете максимално, за да не се паникьосва и да не прави глупости, нито пък да се включи неволно на режим „аз едно време това така го правех“.
Виж целия пост
# 417
Ситуацията е следната
Свекърите купуват апартамент на името на сина си преди той да сключи брак.
Две години след сватбата и след като се роди дете  ,жена му поиска той да продаде жилището  и да купят друго жилище ,което да бъде на името на двамата.
Той го направи въпреки скандалите,които устройваха свекърите.

Свекърите казат,че снахата няма никакъв принос за закупуването на жилището и не е редно да бъде съсобственик.И че сина им може да бъде изгонен при развод.
Но от друга страна снахата все пак е съпруга на техния син и майка на внука им.Тя казва ,че преди това не се е чувствала като у дома си  и свекърите са и натяквали,че жилището е тяхно ,а тя няма нищо.
Синът каза,че по закон имотът е негов и родителите му нямат право да се бъркат.Подарили са апартамент-толкоз.Каквото иска той,това ще направи.
Сега са скарани .



Мисля си,че те не са единствените в такава ситуация и затова споделям тук.
Вие как мислите?Кой е прав?Свекърите или младите?

Аз ако съм на мястото на снахата не бих имала такива претенции.Някак ще ми е неудобно.
Но и не бих търпяла някой да ми натяква.
Ако съм на мястото на свекърите обаче също няма да ми е приятно.
Виж целия пост
# 418
Да живеят безимотните свекъри и тъстове ,че и при тях е така.
 При развод може да докаже произход на парите. Да са спокойни и да се молят да няма развод.
Виж целия пост
# 419
Човекът е предпочел да има семейство, вместо половин апартамент повече.
Правилно е постъпил.
Жалко, че свекърите ценят тухлите повече от хората.
А и няма как да знаят дали снахата има или няма принос в новото жилище. Това си е тяхно предположение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия