Кой уби едно 8-годишно дете?

  • 38 829
  • 1 046
# 180
Да не би да нямат право да изискват защото бизнеса им не е официално регистриран? Странно ми звучи да работиш с хора, да правиш нещо опасно пък да нямаш право да удостовериш поне възрастта на участниците.
Виж целия пост
# 181
Ами така твърдят. Може и да лъжат, не знам.
Виж целия пост
# 182
Сега се сетих, че когато дъщеря ми се качи на това нещо от лодката са им правили снимки. Всъщност снимките, които тя ми прати са снимани от лодката и в близък и в далечен план. На тези хора не са ли им правили снимки? Може би на тях ще се види нещо каквото и да е - позиция на парашута, на хората, каквото и да е.
Виж целия пост
# 183
Излезе ми стори на Радина Думанян как детенцето й се спуска с Алпийският тролей в Чепеларе - пише 60 метра над земята и 400 метра дължина. Пак са с колани и карайинери, детето се радва, цялото семейство явно се спуска, едва ли някой като се забавлява мисли за най-лошото…
Виж целия пост
# 184
Да не би да нямат право да изискват защото бизнеса им не е официално регистриран? Странно ми звучи да работиш с хора, да правиш нещо опасно пък да нямаш право да удостовериш поне възрастта на участниците.
Е как без да са регистрирани? Че то тогава какви проверки са им правени? Ами НАП дали няма да се самосезират? Без регистрация, без данъци, без застраховка, но пък пред очите на всички. Касов апарат и касов бон явно също няма, нали?
Виж целия пост
# 185
Eто как изглеждат нещата. Щом майката е чула две изпуквания значи са се скъсали последователно двата ремъка, което не мога да схвана как може да стане. Или са се счупили халките. Но на тези ремъци можеш кон да окачиш, как едно дете е скъсало и двата?


Ако е така, както на картинката, това е тотално безумие. Висиш буквално на две катарами. Каквито и да са те, колкото и да са здрави, идва един момент, когато са чупят. А въпросът е, че тези фирми всичките са мутренски, за тях няма нормативи, няма контрол и правят каквото си решат. Аз мисля, че изобщо не бива да има такава атракция, не само за деца, за никой.
Ако има напор на вятъра, въжето винаги може да се скъса, даже и да е чисто ново
Виж целия пост
# 186
Бизнеси за милиони, раздадени удобно на "наши" хора и "наши" фирми, вие говорите за регулации, за касови апарати и спазване на правила за безопасност Close Цялото черноморие е завладяно, там си е държава в държавата. Случая с бития младеж от полицай, работещ "по съвместителство" като охранител в Делта Гард не помните ли? Няма случайни хора и фирми по морето, и този случай ще се забрави и замете под килима.
Колко медии споменаха чия е фирмата и към кого води, като започнат да се разплитат нишките?
Ще го отнесе някой нает служител, и това ще е. Другото лято същите "наши" фирми отново ще предлагат същите скъпи и прескъпи услуги.

Да почива в мир детето, останалите ще се спасяваме кой както може. Защото държава, която да гарантира основните ни конституционни права отдавна няма.
Виж целия пост
# 187
Ако се беше изхлузило детето, нямаше да има скъсани ремъци и липсващи карабинери.
Хич не си падам по конспирации, но това което казва този човек звучи логично:
https://www.flagman.bg/article/358599

По-напред и аз предоложих външна намеса, защото тези ремъци няма как да се скъсат, особено от дете.
Виж целия пост
# 188
Висиш буквално на две катарами. Каквито и да са те, колкото и да са здрави, идва един момент, когато са чупят.

Така е. Затова в парапланеризма се лети задължително със запасен парашут. И тандемните полети се правят с пилот, той си управлява, ти само висиш и гледаш.

Още когато стана инцидента със сръбкинята, показвах на мъжа ми (той летеше навремето) и му казах, че това е адски опасно и абсолютно недопустимо. Не може да издигаш човек на такава височина без инструктор/пилот на място горе, с клиента, без запасен парашут, без всякаква подготовка! Той тогава се опита да ме изкара свръхпредпазлива и страхливка някаква, обаче си стоя зад мнението, особено сега.

Темата за нашенските мутри, липсата на контрол и пълното безхаберие откъм преглед, поддръжка на оборудването, колкото и да е било уж безопасно като ново (ако и него не са правили в час по трудово), дори не ми се подхваща. Но съм прекарала доста дълги (и скучни) часове от младостта си във висене по "стартове" за парапланеризъм по чукарите и знам как всички по два часа разгъват парапланери, разплитат метри върви и въжета и проверяват всеки милиметър, преди да литнат. Запасните парашути се прескатават на всеки 6 месеца, религиозно. И много други... И това за хора, които си пилотират сами и си носят риска. И същевременно някаква мутра, бързаща да удари петцифрен оборот за деня, качва туристи САМИ на конвейер по цял сезон и вероятно изобщо не си прави труд да прегледа, тества парашута и нелепата сглобка под него?! Ами те тия неща - въжета, колани, карабинери - се подменят преди амортизацията, очевидно, как така ще го чакаш да се скъса или счупи, като му дойде времето, то нали като се счупи, някой ще умре?! Какво безумие.
Виж целия пост
# 189
Да не би да нямат право да изискват защото бизнеса им не е официално регистриран? Странно ми звучи да работиш с хора, да правиш нещо опасно пък да нямаш право да удостовериш поне възрастта на участниците.
Е как без да са регистрирани? Че то тогава какви проверки са им правени? Ами НАП дали няма да се самосезират? Без регистрация, без данъци, без застраховка, но пък пред очите на всички. Касов апарат и касов бон явно също няма, нали?

Изобщо няма да се изненадам ако е точно така. Няма да са първите, нито последните. И дори точно те да не процедират така, всеки който пише тук може да изброи поне няколко “фирми”, които така работят.
Виж целия пост
# 190
Освен това сега прочетох случай от преди няколко години. Пак по нашите ширини се развива действието. Въжето се къса и парашута с хората отлита до близката гора. Там кацат в гората и увисват на дърво. Откъдето и са спасени. И поуки няма....
Виж целия пост
# 191
Ето инцидента от 2019 г., при който пак никой не е виновен ... и нищо не е последвало.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/vjatar-prati-turisti-s-parashut- … kavaci-video.html
Безумна държава с хиляда министерства и агенцийки, които нищо не правят и за нищо не отговарят.
Виж целия пост
# 192
На мен не ми се вярва да е външна намеса. Един колан може да се скъса, ако е неравномерно натоварен и се е търкал на определено място, ако е износен и захабен, ако е приспособяван. Всичко в възможно. При положение, че са оставили на неграмотни и безхаберни хора да преценяват сигурността на други, катастрофата е била въпрос на време.
Кой ги проверява тези колани и катарами и въжета? Никой? За какво говорим тогава, мутрата е трябвало да печели, не са му се давали излишни пари за нови колани. Какво му пука на мутрагена, ако някой загине? Ще обвинят шофьора на лодката и готово. Или майката, че качила детето, или пък че то мърдало и се откопчало. Това се случва в милата ни родина.
Горката жена, какво и доиде на главата, да гледа как детето и умира, а тя виси горе. Дано намери сили да го преживее
Виж целия пост
# 193
Цял ден на слънце, вятър и солена вода и така с месеци и години. Даже без употреба тези колани ще сдадат багажа.
Виж целия пост
# 194
Добре бе, хора. Като половин България знае, че са мутри и няма проверки, няма сигурност на какво разчитате като им плащате тези атракции? На щур късмет да не сте вие? На 18-20 годишните морето им е до коленете, те вярват, че на тях нищо не може да им се случи, защото са безсмъртни, ама тук не пишат тийнове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия