Рента 2025

  • 4 513
  • 37
# 15
Няма такова нещо,че като си в този блок,не може друг да я обработва. Лъжат ви! Земеделската земя се комасира от арендаторите/ ЗК. Те се разбират помежду си. Предложете я на друг да я стопанисва, като изтече договора.
+1
Виж целия пост
# 16
При нас дори не можем да си видим договора ,не знаем как се казва кооперацията /арендатора Един от другите наследници взема всички ренти всяка година и ги изпраща на всеки ,но няколко години давал рентата на единия наследник на друг,който получавал и двете ренти Как можем да разберем как се казва арендатора ,и откъде да видими договора ,като този ,който взема всички ренти шикалкави и хитрува и не иска да каже ? В Агенция по вписвания дали може да се види договор или в позмелена комисия ? Дефакто нямаме контрол върху земите и никакви документи ,особено ако искаме да ги продаваме ,и зависим от един роднина
Виж целия пост
# 17
Направете си делба и всеки ще се разпорежда със своята земя.
Виж целия пост
# 18
Той няма право да подписва договор от ваше име и да взема рентата. Заплашете го със съд.
Виж целия пост
# 19
Предполагам че е подписан дългосрочен договор ,ще видя в АВ,но ако се е подписал е незаконно При делба другите няма да се съгласят на доброволна делба Не знаем и кадастрален номер Скакви документи ще се отиде в съда ,като документи скици и тн са в тях ? Имаше години в които се е давало допълнително към сумата олио и др неща ,той дава на един наследник два дяла ,след това върна само парите за тези години Ще видя в Агенциа по вписванията какво има ...
Виж целия пост
# 20
Вие си вземате вашия дял по Нотариален акт. Другите като искат да не делят. Наемате си фирма , геодезическите фирми правят такива делби.
Нямате ли Нотариален акт? Отидете при адвокат.
Виж целия пост
# 21
Иди във фонд Земеделие, там ще ти кажат какво да правиш.
Виж целия пост
# 22
Фонд Земеделие за съответната област или изобщо ,онлайн ? Електронно може да се провери ,но ако има кадастрален номер Нот акт и др документи са в тях и все усукват и не ги дават
Виж целия пост
# 23
Може да получите копия от тези документи
1Да се вземе удостоверение за наследници от общината по последен адрес на починалия;

2. С него да отидете в Имотния регистър и да поискате копие от нотариалния акт/вписванията.
Виж целия пост
# 24
В общинска служба земеделие, по местонахождението на нивите.
Обаче повечето ниви нямат нотариален акт. Нашите бяха само с договор за делба.
Виж целия пост
# 25
Мисля ,че и нашите нямат нотариален акт ,нямат и делба ,но в имотния регистър няма ли регистриран договор за аренда /рента От имотния регистър по име на наследниците не трябва ли да излезе поне договор или земеделски земи ,въпреки че няма нотар.акт ? А скици и др документи за евентуална продажба откъде се получават ?
Виж целия пост
# 26
Скици - от кадастъра.
Виж целия пост
# 27
Скици - от кадастъра.
А като няма кадастрален номер ?
Виж целия пост
# 28
Скици - от кадастъра.
А като няма кадастрален номер ?

Всички имоти в дадено землище имат номер.
Виж целия пост
# 29
Всички ниви имат номер, в общинска служба земеделие ги имат. С точно описание за местонахождението. И площ.
Аз вече си имам нотариален акт, с удостоверение за наследници и чрез нотариус си извадих. Не за продажба, а за собственост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия