УСАГБ "СЕЛЕНА" - гр. Пловдив - ТЕМА 27

  • 59 127
  • 1 046
# 630
Днес бях в Селена и д-р Шентова също е напуснала. Направи ми впечатление, че в 10:00ч. нямаше пациенти, а в кафето на четвъртия етаж ние бяхме единствените клиенти/ аз съм пациент на болницата от миналото лято и досега не съм виждала такова нещо/.
Що се отнася до новините по медиите, мисля че са напълно верни. Когато запорират сметки, това означава, че аз като пациент мога да платя с карта каквато дължа, но болницата не може да разплаща задължения с тези пари като заплати, осигуровки и т.н. Затова приемат от месец само плащания в брой. И между другото имам вътрешна информация, че персоналът не е получавал заплати от два месеца.
Днес ходих да питам как се съхраняват ембрионите ми и с как се прехвърлят на друго място, защото с мъжа ми няма да оставаме там.
Може ли да кажете какво ви отговориха за ембрионите,защото и мен много ме вълнува този въпрос и се чудя дали да правя трансфер там или да ги местя
Казаха ми, че се съхраняват в нормални условия, замразени в азот на -195 градуса и никой не ги пипа. Що се отнася до преместването има няколко стъпки, трябва да си намерим клиника, която да ги приеме, трябва да си намерим транспорт, който е специализиран или от приемащата клиника или частен у накрая трябва да подпишем и двамата със съпруга ми, че искаме да ги преместим. Питах дали знаят как вървят цените и ми казаха, че с частен транспорт са около 600-800 евро. Също така, ако искате да ги преместите, а не сте си заплатили в Селена за съхранение, първо трябва да им платите. За сведение, ние сме платили до юни, т.е. трябва да ги преместим преди това ,за да не им доплащаме. Иначе аз чух, че добрите ембриолози са си тръгнали. Сега имало само двама, като единият от тях работел и в София.
Виж целия пост
# 631
Вижте, това е болница все пак. Работят десетки, а вероятно и стотици хора там. Нормално е привидно да изглеждат наред нещата, но истината , че не са. Още вчера ми направи впечатление коментара на Белла-дона за това как всичко било топ, асансьорите се движели и имало в ресторанта опашка. Ами не е топ. То се вижда в супердок, че са останали няколко от добрите и по-отдавнашни лекари (Петрова, Апостолова, Топалова и Матев), останалите са току що завършили или специализанти. За Матев също ми е интересно защо за април няма график.
Вчера беше пълно с народ. Ден с ден няма
Аз не ходя всеки ден
На асансьора чакахме много народ. Вътре се возихме 6 човека едва се дишаше. Ако не бях със серклаж щях да се кача по стълбите. Спираше на всеки етаж и вратите се отваряха  и чакаха хора от всеки етаж да се качват,, но няма място
За вода бяхме в кафето пак народ имаше
После опашка за плащане на паркинга
Не знам какъв ден беше и какво толкова се правеше , но народ много.
Аз давам отзив от деня в който съм била
Кой каквото иска да си мисли и да си чете
Моя лекар каза че на опашка чакат много лекари и дори да има напуснали веднага започва нов и работата не прекъсва.
Очакват се много раждания също най силните месеци им били сега.
Така че аз съм спокойна
Виж целия пост
# 632

Днес бях в Селена и д-р Шентова също е напуснала. Направи ми впечатление, че в 10:00ч. нямаше пациенти, а в кафето на четвъртия етаж ние бяхме единствените клиенти/ аз съм пациент на болницата от миналото лято и досега не съм виждала такова нещо/.
Що се отнася до новините по медиите, мисля че са напълно верни. Когато запорират сметки, това означава, че аз като пациент мога да платя с карта каквато дължа, но болницата не може да разплаща задължения с тези пари като заплати, осигуровки и т.н. Затова приемат от месец само плащания в брой. И между другото имам вътрешна информация, че персоналът не е получавал заплати от два месеца.
Днес ходих да питам как се съхраняват ембрионите ми и с как се прехвърлят на друго място, защото с мъжа ми няма да оставаме там.
Може ли да кажете какво ви отговориха за ембрионите,защото и мен много ме вълнува този въпрос и се чудя дали да правя трансфер там или да ги местя
Казаха ми, че се съхраняват в нормални условия, замразени в азот на -195 градуса и никой не ги пипа. Що се отнася до преместването има няколко стъпки, трябва да си намерим клиника, която да ги приеме, трябва да си намерим транспорт, който е специализиран или от приемащата клиника или частен у накрая трябва да подпишем и двамата със съпруга ми, че искаме да ги преместим. Питах дали знаят как вървят цените и ми казаха, че с частен транспорт са около 600-800 евро. Също така, ако искате да ги преместите, а не сте си заплатили в Селена за съхранение, първо трябва да им платите. За сведение, ние сме платили до юни, т.е. трябва да ги преместим преди това ,за да не им доплащаме. Иначе аз чух, че добрите ембриолози са си тръгнали. Сега имало само двама, като единият от тях работел и в София.
Благодаря ви!Успех🍀
Виж целия пост
# 633
Вижте, това е болница все пак. Работят десетки, а вероятно и стотици хора там. Нормално е привидно да изглеждат наред нещата, но истината , че не са. Още вчера ми направи впечатление коментара на Белла-дона за това как всичко било топ, асансьорите се движели и имало в ресторанта опашка. Ами не е топ. То се вижда в супердок, че са останали няколко от добрите и по-отдавнашни лекари (Петрова, Апостолова, Топалова и Матев), останалите са току що завършили или специализанти. За Матев също ми е интересно защо за април няма график.
Хвърлих един поглед в Супердок - ами не е съвсем вярно това, което твърдите. Кръшков, Йончев, Георгиев, Станева не са нито специализанти, нито току що завършили. Самата Шентова до скоро беше специализант без това да е проблем.
Да, сигурно в болницата има сериозни проблеми, все пак доста усилия се посветиха на това. Аз лично не разбрах как от отстраняването на Ставрев поради подозрения в злоупотреби (нека се изясняват в съда), се стигна до запор на сметките на болницата. Убягва ми връзката.
Виж целия пост
# 634
Защото в момента не може да има движение по тия сметки и се запорират. Запорите обикновено се налагат от съдебни изпълнители по искане на кредитори или като част от съдебни спорове. Николай Йорданов беше задържан по обвинения, че е присвоил милиони от касата на Ставрев. Води се досъдебно производство.
И двете страни се обвиняват взаимно във финансови злоупотреби и опит за овладяване на дружествата, чрез които се управлява болницата. Според едната версия има присвояване на пари, а според другата се прави одит след подозрения за неправомерни плащания.
Паралелно с разследването се появяват и финансови проблеми с кредитори, а това е довело до запорите.

Според одит и сигнали на новото ръководство на болницата са открити финансови и документални нарушения, свързани с д-р Ставрев и негови близки.
А друг сериозен елемент за мен са твърденията на Йорданов, че в болницата са се изплащали огромни суми кеш на определени хора. Говорим за 150 000 – 350 000 лв. месечно в брой. Обвиненията са, че това са пари отклонявани от инвитро и други процедури...
Виж целия пост
# 635
Защото в момента не може да има движение по тия сметки и се запорират. Запорите обикновено се налагат от съдебни изпълнители по искане на кредитори или като част от съдебни спорове. Николай Йорданов беше задържан по обвинения, че е присвоил милиони от касата на Ставрев. Води се досъдебно производство.
И двете страни се обвиняват взаимно във финансови злоупотреби и опит за овладяване на дружествата, чрез които се управлява болницата. Според едната версия има присвояване на пари, а според другата се прави одит след подозрения за неправомерни плащания.
Паралелно с разследването се появяват и финансови проблеми с кредитори, а това е довело до запорите.

Според одит и сигнали на новото ръководство на болницата са открити финансови и документални нарушения, свързани с д-р Ставрев и негови близки.
А друг сериозен елемент за мен са твърденията на Йорданов, че в болницата са се изплащали огромни суми кеш на определени хора. Говорим за 150 000 – 350 000 лв. месечно в брой. Обвиненията са, че това са пари отклонявани от инвитро и други процедури...

Какво значи отклонявани, нали се изплащат по банка от фонда или хората, които се самофинансират имат касови бележки за процедурите, които извършват
Виж целия пост
# 636
Не съм сигурна как се случват финансовите измами, в които са обвинени, но това е, което се твърди (недоказано все още).
Очевидно и двете страни се обвиняват взаимно в подобни неща.
Виж целия пост
# 637
Не знам каква им е драмата с финансови измами и прочие, но откакто д-р Ставрев го няма на абсолютно всеки амбулаторен лист са ме “преглеждали” различни лекари, които никога дори не съм срещала. Всички тези прегледи уж са финансирани от здравна каса (според Е-здраве приложението), въпреки че съм си ги плащала.
Виж целия пост
# 638
Не знам каква им е драмата с финансови измами и прочие, но откакто д-р Ставрев го няма на абсолютно всеки амбулаторен лист са ме “преглеждали” различни лекари, които никога дори не съм срещала. Всички тези прегледи уж са финансирани от здравна каса (според Е-здраве приложението), въпреки че съм си ги плащала.

Абсолютно и при мен беше така ходила съм само при него и още един лекар, при което ставрев не фигурира никъде в моите епикризи, прегледи, даже имах и операция на скоро, в епикризата ми пише, че ме е оперирал баща му, който вече не практикува😂😂 супер
Виж целия пост
# 639
Според мен Матев няма отворен прием, защото вече е претоварен с текущи пациенти. Доколкото виждам повечето, които са били при Ставрев и са останали в Селена, са се прехвърлили при Матев. Докторът отговаря на съобщения още същия ден и си уговаряме прегледите занапред, всичко си върви нормално.
Едно момиче ми беше казало, че Матев е спрял да прави трансфери заради много отрицателни резултати. Знаете ли нещо по въпроса?

Вижте, това е болница все пак. Работят десетки, а вероятно и стотици хора там. Нормално е привидно да изглеждат наред нещата, но истината , че не са. Още вчера ми направи впечатление коментара на Белла-дона за това как всичко било топ, асансьорите се движели и имало в ресторанта опашка. Ами не е топ. То се вижда в супердок, че са останали няколко от добрите и по-отдавнашни лекари (Петрова, Апостолова, Топалова и Матев), останалите са току що завършили или специализанти. За Матев също ми е интересно защо за април няма график.
Виж целия пост
# 640
Тъй като и двамата ми проследяващи ги нямаше, родих при д-р Велкова и д-р Константинова. Цената беше 1439 евро мисля (може да бъркам точното число, но под 1440). В това влиза и Ковид теста. Допълнително нищо не сме заплащали, нищо че спрямо останалите момичета май бях на допълнително антибиотик. Плащания с карта не приемат.
Скрит текст:
Миналата седмица родих със спешно секцио рано сутринта (в приемен кабинет стигнахме към 4ч сутринта, а до 6ч секциото вече беше приключило). Бързо се събра екип. Анестезиологът не фигурира в сайта, явно е от скоро започнал там, но останах много доволна, нямах болки при поставянето или впоследствие. В отделението също сякаш не се усети липса на персонал. Бебето е в неонатология и там също изглежда спокойно. А в операционната имаше толкова много хора, че дори не знам кой какъв беше 😅
Иначе мед. лице ми беше казало, че има напуснали анестезиолози и оперативни сестри заради неизплащане на заплати.

Здравейте. Бихте ли споделила малко подробности. Кой ви изроди, каква цена заплатихте, какво се включи в нея освен престой, например упойка и приемат ли плащания с карти или са прекъснати? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 641
Тъй като и двамата ми проследяващи ги нямаше, родих при д-р Велкова и д-р Константинова. Цената беше 1439 евро мисля (може да бъркам точното число, но под 1440). В това влиза и Ковид теста. Допълнително нищо не сме заплащали, нищо че спрямо останалите момичета май бях на допълнително антибиотик. Плащания с карта не приемат.
Скрит текст:
Миналата седмица родих със спешно секцио рано сутринта (в приемен кабинет стигнахме към 4ч сутринта, а до 6ч секциото вече беше приключило). Бързо се събра екип. Анестезиологът не фигурира в сайта, явно е от скоро започнал там, но останах много доволна, нямах болки при поставянето или впоследствие. В отделението също сякаш не се усети липса на персонал. Бебето е в неонатология и там също изглежда спокойно. А в операционната имаше толкова много хора, че дори не знам кой какъв беше 😅
Иначе мед. лице ми беше казало, че има напуснали анестезиолози и оперативни сестри заради неизплащане на заплати.

Здравейте. Бихте ли споделила малко подробности. Кой ви изроди, каква цена заплатихте, какво се включи в нея освен престой, например упойка и приемат ли плащания с карти или са прекъснати? Благодаря предварително!
Може ли да споделите как протече раждането при Велкова. Единия от следящите ми лекари е тя по каса
Другият платен
Ще се радвам да науча повече как е протекло защото ми предстои.
Благодаря
Виж целия пост
# 642
Тъй като и двамата ми проследяващи ги нямаше, родих при д-р Велкова и д-р Константинова. Цената беше 1439 евро мисля (може да бъркам точното число, но под 1440). В това влиза и Ковид теста. Допълнително нищо не сме заплащали, нищо че спрямо останалите момичета май бях на допълнително антибиотик. Плащания с карта не приемат.
Скрит текст:
Миналата седмица родих със спешно секцио рано сутринта (в приемен кабинет стигнахме към 4ч сутринта, а до 6ч секциото вече беше приключило). Бързо се събра екип. Анестезиологът не фигурира в сайта, явно е от скоро започнал там, но останах много доволна, нямах болки при поставянето или впоследствие. В отделението също сякаш не се усети липса на персонал. Бебето е в неонатология и там също изглежда спокойно. А в операционната имаше толкова много хора, че дори не знам кой какъв беше 😅
Иначе мед. лице ми беше казало, че има напуснали анестезиолози и оперативни сестри заради неизплащане на заплати.

Здравейте. Бихте ли споделила малко подробности. Кой ви изроди, каква цена заплатихте, какво се включи в нея освен престой, например упойка и приемат ли плащания с карти или са прекъснати? Благодаря предварително!

Здравей. А фактури за застраховател издават ли или са спрени?
Виж целия пост
# 643
Миналата седмица издаваха фактури, само че аз бях само на преглед.
Виж целия пост
# 644
Bella-dona, раждането беше спешно секцио, нямала съм болки след това в операцията. Единствено в раменете/плешките имах, но това си е доста стандартно при коремни операции. Вчера ми свали конците друг лекар и каза, че белегът изглежда много добре. Ако имате конкретни въпроси, питайте, защото не сещам какво да споделя 😅

GALVAL, издават фактури. Ще ви попитат какво покрива застрахователят, така че може да си подготвите отговор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия