НАБОР 2006 - Студенти - 1

  • 50 666
  • 780
# 285
Днес големи изненади има за мен от УНСС.Разбирам малко по малко интересни неща.Сега и за Севар.Той е син на Светлана Смолева.Знам  го като дете.Работех  с майка му.Не знаех че е докторант там.
Иначе дъщеря ми преди малко се прибра след първия ден в университета.С приятни впечатления е от него.Изкарала е първите упражнения дори
Сега се приготвя да ходят на дискотека с колегите
Нека с настроение и усмивки да са им и за напред студентските години!
Скрит текст:
за списъка -Момиче, УНСС, Медии и журналистика
Виж целия пост
# 286
Здравейте, мами!
Настояща студентка съм, но ми стана интересна темата и се зачетох. Особено размислите върху общежитията. Спокойно. Няма нищо страшно да си в стара стая, неремотирана или каквото и да е. Три години бях така-живее се. Много по-важно е с кого ще си в стая, защото и чисто нова да е, ако е калпав съквартиранта няма спасение. Освежителни ремонти се налагат да, но на мен ми падеше боята от тавана в банята (баня, която споделя с още 3 момичета) и пак се оправях. Не съм чакала нашите да оправят каквото и да е, или да се вайкат колко е лошо. Хората около мен бяха по същия начин. Всеки се справяше с наличното. Сплотява. Учи на самостоятелност, която често липсва при нас младите. Страшно е, вие като родители да пуснете контрола и то е страшно само за вас. Децата се оправят.
Моят опит е такъв, че от четири само аз чистех банята. Еми научих се да чистя баня, както трябва. Съквартирантката ми движеше интернета.
Искате държавата да ремонтира базата. Нали е ясно че не може половината Студентски да е в ремонт? Къде ще се настанят тези хора? Нещата се случват бавно, но определено по-бързо от когато аз се преместих. Имах хлебарки, научих се да се справям. Нямах топла вода, поливаш със студена и продължаваш. Уча и работя вече трета година, научих се да разчитам на себе си повече и че съм много по-способна отколкото си мислех. А пък за момчетата? Ами аз ако млада жена няма да бъда впечатлена, ако на някого майка му тича след него. В малка стая трима? Ако им се даде възможност се оправят повече от добре. Познавам случаи за момчета, които не могат да се отделят от вкъщи, вече гонещи 30, защото сами не могат да се оправят. Защо? Защото от малки не са имали възможност да опитат сами и изведнъж, когато вече се налага много по-серизоно да си самостоятелен, да си търсиш работа и сериозна връзка, стаяа проблем.
И нека не забравяме най-големият плюс на живота на общежитие. Финансовата култура. Как да си направиш сметката, че да имаш и за наем, и за храна, и за прането (което, да, вече в около 15лв за 5кг), и аз кафета и дискотеки. Родители, скъпи сте ни на всички студенти и ние осъзнаваме какво сте ни дали, но е време да дадете стъпка назад. Хвърлете децата в дълбокото, ще изплуват. Някой по-лесно, други не. Гради характер.
С най-добри чувства, студентка в София.
Виж целия пост
# 287
Здравейте, мами!
Настояща студентка съм, но ми стана интересна темата и се зачетох. Особено размислите върху общежитията. Спокойно. Няма нищо страшно да си в стара стая, неремотирана или каквото и да е. Три години бях така-живее се. Много по-важно е с кого ще си в стая, защото и чисто нова да е, ако е калпав съквартиранта няма спасение. Освежителни ремонти се налагат да, но на мен ми падеше боята от тавана в банята (баня, която споделя с още 3 момичета) и пак се оправях. Не съм чакала нашите да оправят каквото и да е, или да се вайкат колко е лошо. Хората около мен бяха по същия начин. Всеки се справяше с наличното. Сплотява. Учи на самостоятелност, която често липсва при нас младите. Страшно е, вие като родители да пуснете контрола и то е страшно само за вас. Децата се оправят.
Моят опит е такъв, че от четири само аз чистех банята. Еми научих се да чистя баня, както трябва. Съквартирантката ми движеше интернета.
Искате държавата да ремонтира базата. Нали е ясно че не може половината Студентски да е в ремонт? Къде ще се настанят тези хора? Нещата се случват бавно, но определено по-бързо от когато аз се преместих. Имах хлебарки, научих се да се справям. Нямах топла вода, поливаш със студена и продължаваш. Уча и работя вече трета година, научих се да разчитам на себе си повече и че съм много по-способна отколкото си мислех. А пък за момчетата? Ами аз ако млада жена няма да бъда впечатлена, ако на някого майка му тича след него. В малка стая трима? Ако им се даде възможност се оправят повече от добре. Познавам случаи за момчета, които не могат да се отделят от вкъщи, вече гонещи 30, защото сами не могат да се оправят. Защо? Защото от малки не са имали възможност да опитат сами и изведнъж, когато вече се налага много по-серизоно да си самостоятелен, да си търсиш работа и сериозна връзка, стаяа проблем.
И нека не забравяме най-големият плюс на живота на общежитие. Финансовата култура. Как да си направиш сметката, че да имаш и за наем, и за храна, и за прането (което, да, вече в около 15лв за 5кг), и аз кафета и дискотеки. Родители, скъпи сте ни на всички студенти и ние осъзнаваме какво сте ни дали, но е време да дадете стъпка назад. Хвърлете децата в дълбокото, ще изплуват. Някой по-лесно, други не. Гради характер.
С най-добри чувства, студентка в София.
Браво, момиче! Смело напред и дерзай! 🍀🌹🍀🌹. Успех в живота!
Ето това имах впредвид под "казарма" по- напред 😉 - да се постига удовлетвореност и успех сам в дълбокото 😉, въпреки всичко и всички...
Виж целия пост
# 288
Аз моето затова го натирих една година на обменна програма извън България, по-добре и от казарма беше. За съжаление нямаше хлебарки там, а и вкъщи нямаме, ще трябва да й подсигуря на новото място. Все пак искам да стане корава.
Макар че като гледам има доста непрокопсали мъже, ходили в казарма по 2/ 3 години и се чудя не ги ли е научила казармата да се справят по-добре в живота?
Виж целия пост
# 289
Момиче, НСА, кинезитерапия.
Виж целия пост
# 290
Здравейте, мами!
Настояща студентка съм, но ми стана интересна темата и се зачетох. Особено размислите върху общежитията. Спокойно. Няма нищо страшно да си в стара стая, неремотирана или каквото и да е. Три години бях така-живее се. Много по-важно е с кого ще си в стая, защото и чисто нова да е, ако е калпав съквартиранта няма спасение. Освежителни ремонти се налагат да, но на мен ми падеше боята от тавана в банята (баня, която споделя с още 3 момичета) и пак се оправях. Не съм чакала нашите да оправят каквото и да е, или да се вайкат колко е лошо. Хората около мен бяха по същия начин. Всеки се справяше с наличното. Сплотява. Учи на самостоятелност, която често липсва при нас младите. Страшно е, вие като родители да пуснете контрола и то е страшно само за вас. Децата се оправят.
Моят опит е такъв, че от четири само аз чистех банята. Еми научих се да чистя баня, както трябва. Съквартирантката ми движеше интернета.
Искате държавата да ремонтира базата. Нали е ясно че не може половината Студентски да е в ремонт? Къде ще се настанят тези хора? Нещата се случват бавно, но определено по-бързо от когато аз се преместих. Имах хлебарки, научих се да се справям. Нямах топла вода, поливаш със студена и продължаваш. Уча и работя вече трета година, научих се да разчитам на себе си повече и че съм много по-способна отколкото си мислех. А пък за момчетата? Ами аз ако млада жена няма да бъда впечатлена, ако на някого майка му тича след него. В малка стая трима? Ако им се даде възможност се оправят повече от добре. Познавам случаи за момчета, които не могат да се отделят от вкъщи, вече гонещи 30, защото сами не могат да се оправят. Защо? Защото от малки не са имали възможност да опитат сами и изведнъж, когато вече се налага много по-серизоно да си самостоятелен, да си търсиш работа и сериозна връзка, стаяа проблем.
И нека не забравяме най-големият плюс на живота на общежитие. Финансовата култура. Как да си направиш сметката, че да имаш и за наем, и за храна, и за прането (което, да, вече в около 15лв за 5кг), и аз кафета и дискотеки. Родители, скъпи сте ни на всички студенти и ние осъзнаваме какво сте ни дали, но е време да дадете стъпка назад. Хвърлете децата в дълбокото, ще изплуват. Някой по-лесно, други не. Гради характер.
С най-добри чувства, студентка в София.
Много хубав пост, благодаря! ♥

Моето момиче е фармация в МУ София - за списъка.
Виж целия пост
# 291
момче, СУ, Туризъм.
Виж целия пост
# 292
Andyxe, браво момиче!Успех ти пожелавам!
Много успехи и хубаво студенство на момчетата и момичетата от УНСС!
Виж целия пост
# 293
За списъка
Янита - момиче - СУ - Книгоиздаване
Виж целия пост
# 294
За списъка - момиче, СУ - японистика
Виж целия пост
# 295
Здравейте, има резултати за определяне нивото на английски език в ТУ София. Някой знае ли дали са във възходящ или низходящ ред? Това което имам предвид е дали първо ниво е начинаещ или точно обратното?
Виж целия пост
# 296
Здравейте, има резултати за определяне нивото на английски език в ТУ София. Някой знае ли дали са във възходящ или низходящ ред? Това което имам предвид е дали първо ниво е начинаещ или точно обратното?
Привет, къде можем да видим резултатите? В Е-студент няма информация...
Виж целия пост
# 297
Здравейте, има резултати за определяне нивото на английски език в ТУ София. Някой знае ли дали са във възходящ или низходящ ред? Това което имам предвид е дали първо ниво е начинаещ или точно обратното?
Привет, къде можем да видим резултатите? В Е-студент няма информация...

И аз не виждам оценка. Но пише, че оценката се нанася с 7-дневен срок от датата на провеждане на изпита. Та, ако е направен по-късно, може още да не е вписана.
Виж целия пост
# 298
Здравейте, има резултати за определяне нивото на английски език в ТУ София. Някой знае ли дали са във възходящ или низходящ ред? Това което имам предвид е дали първо ниво е начинаещ или точно обратното?
Привет, къде можем да видим резултатите? В Е-студент няма информация...

И аз не виждам оценка. Но пише, че оценката се нанася с 7-дневен срок от датата на провеждане на изпита. Та, ако е направен по-късно, може още да не е вписана.
Възможно е и по-имейл да са им пратили резултатите.
Виж целия пост
# 299
За списъка:
Момиче, СУ, право
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия