НАБОР 2006 - Студенти - 1

  • 50 652
  • 780
# 435
Студентския съвет организира тези дни на първокурсниците.
В останалите факултети също има - химическия, биологическия.
 Преподавателите бяха твърдо против, доста трудно студентите извоюваха това право. На Академичен съвет в Ректората има представители и от студентския съвет.
Виж целия пост
# 436
Утре пътуваме ние към София, за да доставим студента с все багажа му. Запозна се с единия съквартирант в нета, третият ще е сигурно също първокурсник. Видя стаята на клипче, изглежда прилично, утре ще я види и на живо.
Аз чета разнопосочна информация за студентските столове. Някои пишат, че само студенти на съответния университет да ползват преференциалните цени. Ще разбере на място. Столовете към СУ не предлагат вечеря, а в един от съседните блокове има стол на УНСС, който работи и вечер. Ще видим може ли да го ползва. В общежитието имало кухня на всеки етаж и някои я ползвали. Предстои да види. В стаята имат хладилник и микровълнова.
Интересно ще е. Днес трябва да си опакова всички вещи. Уж си направи списък, за да не забрави някоя важна дреболия като например снимки, че трябват за настаняването.
Виж целия пост
# 437
Стон, може да го ползва. А и в студентски град има поне още три студентски стола, които предлагат и вечеря.
Виж целия пост
# 438
Преди час се върнахме от София. Настанихме дъшеря ми в 18 блок, приличен. Купихме малък хладилник и микровълнова. Само сменихме душа. В стаята са 3 но двете само плащат без да са там. Стола който е най близко е на УНСС, но няма значение всички могат да се хранят там. Фантастико е наблизо с всичко необходимо. Нямат пералня и само това е проблем. Ще се пере навън. На всеки 20 м има перални срешу14 лв. за едно пране. Успех на всички деца и родители.
Виж целия пост
# 439
Аз почти никаква инфо нямам..Разговорите ни са по 2 мин и "айде чао" .От събота до сега точно 4 разговора, като единият снощи да ми каже, че започнал много да кашля и какво да пие..Айде отидЕ цяла зима с кашлици пак...Още от неделя е започнал работа. От време на време го питам нещо в соц. мрежи, отговаря едносрично ако отговори...Днес първи ден в унито, след вчерашното откриване - единственото, което разбрах, че с колата стига за 4-5 мин. и имало голям паркинг, а бил с колата, щото решил, че ще му е студено с колелото - това ми е писал в соц. мрежи сутринта...Никакви други отзиви от първия ден...Такъв си беше като ученик, не обича да споделя, разказва и се дразни ако го питаш, такъв ще е и като студент 😀. Щял да си дойде в петък и в събота сутринта щял да си ходи...Едва ли ще се видим в петък, нормално е гаджето да е по-важно...
Виж целия пост
# 440
Амчи то моя си е у дома и пак толкова знам Simple Smile
Виж целия пост
# 441
В Бургас са пуснали допълнителен прием за медицина - ако някое съфорумче не е било прието в другите градове.
Мисля че има 20 свободни места.
 В Софийския университет на допълнителното класиране от 1648 свободни места са се записали 616 човека. 1032 бр места са останали незаети.
Виж целия пост
# 442
В Бургас са пуснали допълнителен прием за медицина - ако някое съфорумче не е било прието в другите градове.
Мисля че има 20 свободни места.
 В Софийския университет на допълнителното класиране от 1648 свободни места са се записали 616 човека. 1032 бр места са останали незаети.
Позната наборка не я приеха Медицина в Плевен и после кандидаства на свободните места в СУ (не беше кандидаствала в София) и вече е студентка по Медицина...
Виж целия пост
# 443
Моля за помощ! Сина ми се е записал на баскетбол в УАСГ. Някой знае ли къде се провеждат заниманията? В мейла си няма такава информация.
Виж целия пост
# 444
A_val, последният абзац тук може да ти е полезен
 https://my.uacg.bg/articles/zapisvane-za-sport-za-leten-semestr- … cebnata-2025-2026
Виж целия пост
# 445
Googlish, видях то. Пратих на студента и му казах да ходи да пита в Департамента. Сам да се оправя. Но все пак нещо ме гложди.... Знам, че бг-мама е сила, и реших да питам...
Виж целия пост
# 446
За спорта пише в книжката, която даваха в началото. Аз знам, че всички места се заеха веднага. Сега няма почти избор.
Виж целия пост
# 447
Happy, той се бил записал, ама утре за първи път има спорт, и не знае къде да отиде... 😳
Виж целия пост
# 448
Аааа
Мииии
Ще се чуе Joy
Ще се оправят беее, не го мисли
Виж целия пост
# 449
Просто чета и се чудя, как може една пералня в общежитието на сина ми да струва
$2, а в България да е 14 лв?! И това е цената след като си употребил 40 броя перални на семестър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия