Студенти в Испания -тема-2

  • 12 555
  • 167
# 105
Микампус в момента имат -10% отстъпка, което не е малко.
Виж целия пост
# 106
Здравейте, има ли някой кандидатствал с UNIFY в Испания?
Виж целия пост
# 107
Момичета, как е нивото на преподаване на английски език в университетите в Испания? Какво споделят децата, които не знаят испански език и са в специалност с изучаване на английски език?  По-точно ме интересува U3CM, но и Валенсия. Чета, че нивото на английски език е слабо, на част от преподавателите трудно им се разбира и това, често е пречка за вземане на изпитите. Също и някои преподаватели, за да обяснят нещо по-добре "превключвали" на испански език. Вярна ли е тази информация според опита на Вашите деца?
Благодаря предварително на отзовалите се за споделения опит.
Виж целия пост
# 108
Въпроса ми за Микампус е как платихте депозита, тъй като банката ни поддържа директен дебит, а аз предоставих този номер на сметка?
Дъщеря ми плаща в Микампус с карта на рецепция в началото на месеца. Нещо не ни се получи с директния дебит.

Депозита го платихме с кредитна карта. Наемите си ги превеждам по банков път също. Те имат две отделни сметки  за депозита и за наема. Та по тази причина известно време съм плащала наема по другата им сметка, но не е имало никакъв проблем - просто писаха на дъщеря ми в чата на кампуса, да започне да пляща по другата сметка.
Също така преживяхме и пропускането на сеемстриалната такса в университета - просто я проспахме и след 2 месеца й бяха писали напомнително писмо от университета, ако може все пак...да плати. То аз платих, ама след срока вече не става по банков път и трябва само на място в местна банка с един QR код, който ти дават от  администрацията. Тук вече трябва да си имаш и банкова сметка и т..н или да ги преведеш парите в брой на банкомат.  Тя избра опцията - приятелче испанец да й плати таксата по банков път, а тя му преведе сумата по Револют)))) Но като цяло всичко мина без напрежение от нейна страна и от страна на местната администрация....само аз тука кърша ръце.....
Виж целия пост
# 109
vkas, аз не мога да дам съвет, защото тепърва ще кандидатства дъщеря ми. Все си мисля ,че искат ниво на испански. За билингвалните е ясно, но мисля ,че и само за английските специалности. Дано някой само с английски се включи за реален съвет.
Виж целия пост
# 110
Здравейте, има ли някой кандидатствал с UNIFY в Испания?
Да, ние.
Виж целия пост
# 111
vkas, аз не мога да дам съвет, защото тепърва ще кандидатства дъщеря ми. Все си мисля ,че искат ниво на испански. За билингвалните е ясно, но мисля ,че и само за английските специалности. Дано някой само с английски се включи за реален съвет.

В изискванията на самия университет пише, дали и какво ниво на испански се иска. За UC3M се иска ниво Деле В2 или Сиеле В2 за испански език.
Нейните съученици всички те са с обечуние на английски език. Първо си взеха делето обаче, че то се чака докато излезне.
Виж целия пост
# 112
За UC3M за английска специалност искат ниво на испански, така ли? Може ли линк?
Аз не намирам такова условие, а ми е важно за дъщеря ми - гледаме магистратури там.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 113
Не, не се изисква испански за английските програми (поне за бакалавърските със сигурност). Условията за кандидатстване са посочени за всяка специалност. Дъщеря ми кандидатства само със сертификат за английски.
Виж целия пост
# 114
Някъде четох, мисля последно за IE, че за да им дадат диплома, независимо, че програмата е на английски, до 3 курс трябва да покрият B2 мисля.
Виж целия пост
# 115
Някъде четох, мисля последно за IE, че за да им дадат диплома, независимо, че програмата е на английски, до 3 курс трябва да покрият B2 мисля.
Да
Виж целия пост
# 116
За UC3M за английска специалност искат ниво на испански, така ли? Може ли линк?
Аз не намирам такова условие, а ми е важно за дъщеря ми - гледаме магистратури там.
Благодаря предварително!

Привет ето линкове - https://www.uc3m.es/bachelor-degree/admission/application/language-requirements
и този преди това - https://www.uc3m.es/ss/Satellite/Grado/en/TextoMixta/13712130232 … an_Union_students

Обаче май аз съм в грешка. Защото пише, че изискването е за специалностите които са билингвистични или на испански. Можеби защото от Испанската ДЕЛЕТО си го държаха по принцип, съм се заблудила. Ще попитам и детето, защото тази година предходния курс от училище вече е там и пак ще пиша. Като разбира се и самата агенция, с която се кандидаства трябва да го знае това също.
Виж целия пост
# 117
Не, изискването е за B1.

Някъде четох, мисля последно за IE, че за да им дадат диплома, независимо, че програмата е на английски, до 3 курс трябва да покрият B2 мисля.
Да
Виж целия пост
# 118
drakon4e, благодаря! Да - излиза, че за Uc3m няма нужда от сертификат по испански, ако програмата е на английски.
Честно казано, не мислим да ползваме фирма при кандидатстването за мастър. С инфото от темата тук (благодаря на всички, които споделяте) и с много четене на сайтовете на университетите ще се справим Blush
Тя, девойката, първо я тресе треска да намери дипломен стаж, пак в Испания по възможност.
Виж целия пост
# 119
Не, изискването е за B1.

Някъде четох, мисля последно за IE, че за да им дадат диплома, независимо, че програмата е на английски, до 3 курс трябва да покрият B2 мисля.
Да

Може, не се задълбах много, защото още ни е твърде рано. Просто си чета информативно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия