9. ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" - 8

  • 20 633
  • 176
# 150
Идеята с анкетата много ми харесва. Не е стигнала до децата все още, поне до моето и съучениците му.
Виж целия пост
# 151
Не бях влизала много време, защото нямам вече ученик в гимназията, но това, което чета е меко казано зле. Все едно става въпрос за друго училище. Новата директорка явно е кръгла нула. А толкова надежди се възлагаха на нея. Жалко, мисля че вече няма как да препоръчвам ФЕГ на познати. А безумието френски-китайски е трагично.
Не съм вярвала, че ще го напиша, но при Богданова нещата, които 5 години ни нервираха са нищо, в сравнение с това, което чета Sad
Прочетох и за Велева – нямаше такова нещо по наше време. Преподаваше и изпитваше.
Кабинетна система – 11 и 12 клас по време на профилите.
П.П. И срещата за профилите разбрах, че е махната. А това беше толкова полезна инициатива на по-големите ученици. Други си е да видиш учебниците, да ти разкажат самите деца какво представлява всеки един профил, без напудряния и лустростване! Кои учители водят ....абе въобще неща от кухнята.
Язък, че има млад директор!!!!
Виж целия пост
# 152
Много точно! Вижда се недоволството в по-началните класове само. Може би нещата са се влошили последите 2 години.
А имате ли мнение за Ирина Петрова по математика, която е на мястото на Михайлов? Първите впечатления сякаш са доста добри, но едва ли може да се съди по един изминал час.
Виж целия пост
# 153
Ирина Петрова е нов учител за гимназията точно на мястото на Михайлов. Не успях да открия никаква информация къде е преподавала до този момент
Виж целия пост
# 154
При нас отзивите за новата преподавателка по МАТ също са много добри. Казала си е изискванията, питала е за техните. Предразположила ги е да не се притесняват и доста добре обяснявала материала.
Виж целия пост
# 155
Ох, дано, дано! Че миналата година беше ад, а тази с Михайлов нещата потръгнаха, но пък той напусна. Време е за добър учител по математика, който да им върне желанието към предмета.
Виж целия пост
# 156
Здравейте, много моля да споделите мнение за профил история и профил физика. Кой ги води, каква е трудността, препоръчвате ли, изобщо някакво мнение. Тази година няма срещи с по- големи деца да разкажат и търся информация.
Виж целия пост
# 157
От вчера в инстаграм и тик-ток ученици от 11 и 12  клас качват клипчета за профилите. Дъщеря ми чака с нетърпение да чуе мнения за математика и химия, колебае се между тези два, за другия е взела решение. Тъй като няма яснота още какво иска да учи по-нататък, изборът е по-труден. На мен ми се иска да ги посещава с удоволствие и без нужда от частни уроци, т.е. да се преподава адекватно.  Има качени за философия и литература. 9_feg
Виж целия пост
# 158
Аз днес се изненадах от новите официални канали за информация тик-ток и инстаграм, мисля да ги пропусна. Оставям младежа да се инфирмира от тях, аз ще разчитам на ретро каналите Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 159
На мен ми се иска от родители да прочета мнения. Знае ли се кой учител води физиката и историята профил? Много ли е трудна физиката?
Виж целия пост
# 160
Мога да споделя за профил История, НО с уговорката, че синът ми е вече І курс студент. По негово време профилът се водеше от Сия Никифорова и Калпакова – две групи бяха. Той беше с Никифорова. Мега гърч, много учене, отличните оценки бяха много трудни за изкарване, трудно грабващ преподавател.  Обаче пък определено получи много знания (вярно, че той има и афинитет към световната история и международните отношения и следи такива канали в социалките). До такава степен, че вече като студент, където учи и някои исторически дисциплини (Европеистика в СУ) и определено има взискателни преподаватели се справя повече от отлично. Знае ги нещата още по време на лекциите и упражненията и два от изпитите първия семестър му бяха песен покрай ПП история. Според него определено си личало кои от колегите му са били този профил и кои не.
Като цяло катедрата по история във ФЕГ е мега силна. Там няма слаб историк. Могат да се разделят на мега изискващи и с трудни характери (Никифорова и Елза Садулова) и такива, които се харесват от учениците (Калпакова и Вихрийски).
Така че опитайте се да разберете кой ще води ПП история догодина. Но при всички положения знания ще получи много над средното. Оценки обаче не се знае. Определено не е лек профил.
Виж целия пост
# 161
Чета темата като гост откакто бяха класиранията и се записахме миналата година юли месец в гимназията. Направих си профил само заради тема и напиша впечатленията си. Честно казано от всичко прочетено в миналото, тръгнахме супер позитивно настроени, особено и нова директорка, на която се възлагат толкова много надеждни, интелигетна, нахъсана, даваща интервюта да сподели визията си. Направо не мога да повярвам какъв въздух под налягане се оказа тази жена. Още втора родителска среща не е направила. В опитите на родители да споделят впечатления, се реагира как децата не учат и те са си виновни (визирам Елена Боянова по БЕЛ и трагичния подход, но за това ще пиша в друг пост. След толкова много учене в 7 клас и доста интерес към предмета, тази жена успя да убие абсолютно всякаква мотивация. Вече не се отваря учебника, а помагалата, които сме купихме в началото на учебната година за самоподготовка, събират прах). За съжаление това, което е изградено в гимназията, според мен ще си замине за отрицателно кратко време. Как може една толкова полезна инициатива - големите да си презентират профилите, да бъде спряна… Просто не мога да повярвам, вече съм твърдо убедена, че директорите се назначават само и с единствена цел, образователната система да се закопае още и още. Наситина не давам конкретики в този пост, но тепърва ще пиша и за учителите, които поне са при нас. Дори не ми се мисли за догодина ….
Виж целия пост
# 162
…Дори не ми се мисли за догодина ….
И правилно, ще стане още по-трагично за съжаление Confused
Виж целия пост
# 163
Чета темата като гост откакто бяха класиранията и се записахме миналата година юли месец в гимназията. Направих си профил само заради тема и напиша впечатленията си. Честно казано от всичко прочетено в миналото, тръгнахме супер позитивно настроени, особено и нова директорка, на която се възлагат толкова много надеждни, интелигетна, нахъсана, даваща интервюта да сподели визията си. Направо не мога да повярвам какъв въздух под налягане се оказа тази жена. Още втора родителска среща не е направила. В опитите на родители да споделят впечатления, се реагира как децата не учат и те са си виновни (визирам Елена Боянова по БЕЛ и трагичния подход, но за това ще пиша в друг пост. След толкова много учене в 7 клас и доста интерес към предмета, тази жена успя да убие абсолютно всякаква мотивация. Вече не се отваря учебника, а помагалата, които сме купихме в началото на учебната година за самоподготовка, събират прах). За съжаление това, което е изградено в гимназията, според мен ще си замине за отрицателно кратко време. Как може една толкова полезна инициатива - големите да си презентират профилите, да бъде спряна… Просто не мога да повярвам, вече съм твърдо убедена, че директорите се назначават само и с единствена цел, образователната система да се закопае още и още. Наситина не давам конкретики в този пост, но тепърва ще пиша и за учителите, които поне са при нас. Дори не ми се мисли за догодина ….


Не знам как хората не осъзнават, че най-нахъсаните директори са най-опасни. Моят личен опит показва, че те са нахъсани само за собствената си амбиция и най-често са 100% кариеристи. Не познавам жената, за която се говори, но просто говоря от личен и житейски опит. Така е и в работата, и в живота за съжаление.
Виж целия пост
# 164
Специално заради темата съм във форума.
Безкрайно ме разочарова това девойче инж. Симона. Принуди децата от випуск 2027 да изберат, уж чрез анкета, онзи ресторант, с който тя работи. Здраве да е, балът не е най-важното нещо в живота на децата, но подходът ѝ беше нагъл.
За съжаление не виждам никаква градация в това училище, а точно обратното- тотална деградация и масово лансиране на определени учители и техните скромни бизнеси. Масово децата излизат без да са достигнали дори до ниво А2 по езика.
Гимназия с такава дълга традиция е докарана до дъното. Разбира се, участието на предишното ръководство е водещото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия