Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 49

  • 19 076
  • 739
# 345
Люсиен

Има и вариант да е бащино име: например Иван Люсиен Иванов.
Виж целия пост
# 346
Един малък около 4 годишен Иларион, кръстен на дядо си Илко. Ми....да бяха ползвали дословно името на дядото щеше да е 100 пъти по-добре.
Виж целия пост
# 347
Симислав Close
Виж целия пост
# 348
От новините днес: съдия Мариника Чернева.
Виж целия пост
# 349
Маристела..пак Чернева около 30 годишна.
Замфир има дядо на село, към 80 годишен е вече.
Верослава съм го срещала. Има и фамилия Верославова / актрисата, изиграла ролята на Марта във филма "Вина"/.
Виж целия пост
# 350
Eрма - съученичка, по онова време беше много необичайно, тя беше интелигентно и леко затворено момиче, нямам представа какви са били родителите й

Теофил - възрастен мъж, беше свекър на сестра ми. Откъде е дошло, не знам, неговият брат беше с нормално име, но не го помня вече.

Венера, Стела /на гръцки звезда/, Дениз /също беше грък/, Долорес, баща й май беше музикант /естраден/, Вилиана - състуденти, всички родени преди много години

Велислава /съседка, май е около 60 г./ името не съм го срещала повече
Правда - баба и дядо - активни борци против........
Виж целия пост
# 351
Теофил е гръцко име. Означава „боголюбец". Като името Боголюб.

Стела от латински е „звезда", а от гръцки - „стълб, колона".

Долорес - испанско име, често срещано, означава „скърбяща". В чест на Богородица, която скърби за своя Син.
Виж целия пост
# 352
Какво и е на Стела? Аз познавам поне десетина.
Виж целия пост
# 353
Стела, Стелияна и Велислава има много около моя набор/45-50годишни/.
Теофил, Теодоси, Никифор за мен са имена с които се избягват традиционните Тодор и Никола.
Виж целия пост
# 354
Да, Стела е звезда от латински, аз се обърках малко, защото в този клас имаше няколко с гръцки имена - Деспина, при нас пък беше Атина.

Някои от имената не са странни, но за времето бяха необичайни, впоследствие не толкова срещани. Но все пак става въпрос за мнооого години назад.

Галин
Виж целия пост
# 355
,Деспина много ми харесва. Често срещано е в селата около Тутракан.
За мен и Галин не е странно.
Виж целия пост
# 356
Какво му е странното на Галин??? Нормално име си е
Виж целия пост
# 357
Кристалена, новородено бебе.
Керанка
Фотина-българка(чувала съм че е гръцко името иначе).
Виж целия пост
# 358
Кристалина познавах, почина.
Керанка и Кера доста се срещат по нашия край. Кюран имах съсед.
Виж целия пост
# 359
Сетих се за бивша колежка, песнионерка вече Кристабела.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия