Осмокласници 2025/2026 - тема 3

  • 33 979
  • 761
# 150
За осмокласниците си пишеше, че ще разглеждат след 05.10, ако няма бележка представена. Обаче аз нямам и за малкото ми дете, за което не се изисква изобщо служебна бележка. Мислех, че ще ги преведат необвързано една с друга сумите, защото и подаването беше възможно само отделно. Ама не, няма и решение за отпускане даже още. Покрай възобновения разговор тук реших да звънна в Социално подпомагане по район, ама или не ми вдигат, или ми отказват разговора.
Виж целия пост
# 151
Аз пуснах заявлението в началото на септември, служебната бележка на 12.09 след род.среща, но още няма никой. Simple Smile
Виж целия пост
# 152
А аз подадох на 15.09 на живо в Социално подпомагане, приложих и бележката. Трябва ли още нещо да направя, няма превод?
Виж целия пост
# 153
Ами като пускате онлайн така е, прикачи ли бележка, не прикачи ли, цък, цък, докато се изнервиш на макс.
И аз, като НикиК, понеже съм динозавър, си отидох до социалните у наше село, полафих си с бабите на опашката, чух два вица за бате Бойко и последните международни новини, подадох едно заявление само, дадох копие от заветната бележка, показаха ми къде да се подпиша, честитиха ми осмия клас, казаха ми довиждане, изпих едно кафе отсреща, купих кисело мляко и се прибрах. Парите средата на ноември, ако сме живи и здрави
Виж целия пост
# 154
Хм, да...и аз с тия ел. подписи, кепове и др. разни с ПИК, МИК и пароли не искам да се занимавам. Вадих някакъв номер от тия, нито помня парола, нито знам къде съм я записала- ни- що...Та си подадох по "ретро- начина". Ама точно си го написала, Априлски душ, все едно мен описваш Laughing
Оценки няма по входните, една шестичка по английски "кацна" днес в Школо. Много му се радвам аз, след една година с НЕИСПУО. Зелено човече, разбирам те...
Виж целия пост
# 155
Аз подадох онлайн август с прикачена бележка /снимах я с телефона/, получих след 15 септември.
Виж целия пост
# 156
Аз реших въпроса кардинално като джиросах процеса на съпружието. Ай наздраве.
Виж целия пост
# 157
Нали срокът за подаване е до 15.10?
Виж целия пост
# 158
Нали срокът за подаване е до 15.10?
Да.
Виж целия пост
# 159
И аз подадох на 15.09
Очаквам ги сега октомври месец!
Виж целия пост
# 160
Няма друг карък като мен. Подадох миналата седмица, без бележка защо ми бе омръзнало да питам щерката, дадоха ли бележките. Днес се завъртях из стаята ѝ и що да видя - 3 броя уверения на бюрото ѝ - за социалните, БДЖ и градски транспорт - били ги дали, не помни кога, тя не знаела за какво са, но защо и да каже...
Оценки още липсват, но има похвала по рисуване 😂 за старание и упоритост, с двете леви, много трябва да се е старала 🤭
Виж целия пост
# 161
Рир, споко!
Постоянно у дома дудна и разпитвам за бележки и неща свързани с училището, щот за разсеяни и моите!
Добре,че знам какво-що, та им давам зор на моите!

Ей,на, одеве гледам бележката за спорт и ученическата карта на бюрото на големия! Що бе, сине майчин!? Срока беше до вчера!?
Виж целия пост
# 162
Документи се подават до 15 октомври на текущата учебна година в дирекциите „Социално подпомагане“ (ДСП) по настоящ адрес на правоимащите лица. (така е написано)

По мой спомен след 15 октомври започва изплащането.
Виж целия пост
# 163
При моите адаптацията тече с пълна сила!
 При девойката в Нег, където имах по- големи притеснения, нещата се случват по- добре засега! Като изключим многото учене и липсата на свободно време, ходи с желание и даже не иска да спира занималнята /каквито мераци имаше миналата седмица/.
При другата, в ГРЕ има повече драма с намирането на среда. Съответно се чуди, дали не е сгрешила с избора на училище, та още се нагласят нещата там Simple Smile Иначе, като натоварване няма нищо общо с НЕГ - учи си спокойно и лежерно, и свободно време има Grinning

Относно интензивното изучаване на английски в гимназиите и друг път съм казвала, как беше при баткото. Имаха изпит за определяне на ниво, преди започване на учебната година. В 8 и 9 клас учениците се разпределяха според това. Напредналите започваха от А2, а начинаещите от А1. Нивото на всичките в края на 9-ти клас се предполагаше да е едно и също. В края на 11 клас имаха възможност, да се явят за защита на Кеймбридж сертификат за C1. Синът имаше точки за C2, само с училищна подготовка, след 7-ми клас. Със сигурност не спазваха разпоредбите на МОН, но за децата /и родителите им/ беше добре, така че не се оплаквам Grinning

Аз подадох за помощта миналата седмица, без бележки. Когато ми я изплатят- тогава. За щастие, не разчитам на тези пари, за да си подготвя учениците. Ако чаках на тях - абсолютно безмислен е начина им на изплащане - едната част почти месец, след започване на учебната година, а за другата част, въобще да не говорим....
Виж целия пост
# 164
Моите опасения за трудна адаптация си останаха, слава богу, само мои тревоги. Девойката се чувства много добре, ходи с желание, спокойна е. Шестиците по английски на този етап са очаквани, тъй като имаше добра основа, ще видим по-нататък. Всеки ден има завидно количество домашни по езика, думи не пише, както и транскрипция.
На входните по математика и ИТ е с 4, като интересното е, че и резултатите на класа не са кой знае колко по-високи. Почти никакъв преговор не направиха по математика, дано текущият материал се преподава добре.
По ИТ вчера имали въпрос "Коя е най-използваната социална мрежа?" и беше шокирана, че е ФБ.
Отворих ѝ сутринта тетрадката по литература, има само едно заглавие и толкова. По български са писали повече, но няма все още никаква информация как и кога ще правят входно ниво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия