From / Отвъд - Тема 3

  • 29 597
  • 741
# 255
Точно това казва - Тhis is when they tear themselves apart.
Виж целия пост
# 256
Точно това казва - Тhis is when they tear themselves apart.

Ох, значи нещо друго ми се е причуло. Дори не запомних какво. Вече ще се побъркаме с този сериал.
Виж целия пост
# 257
Интересно защо Итън трябваше да умре. Изглежда има ключова роля по нататък.
Здравейте,
И аз съм голяма фенка на сериала, но защо Итън да е умрял, нещо пропускам ли😳
Виж целия пост
# 258
Ох, значи нещо друго ми се е причуло. Дори не запомних какво. Вече ще се побъркаме с този сериал.
В НВО го бяха превели като нахвърлят, мисля, та затова вероятно си мислиш така. Свободни съчинения.
На мен от 2 серия само едно ми е интересно - откъде тоя бензин? Grinning
Иначе идентично с миналия сезон - първи епизод някой умира, втори - оплакваме го.
Виж целия пост
# 259
Интересно защо Итън трябваше да умре. Изглежда има ключова роля по нататък.
Здравейте,
И аз съм голяма фенка на сериала, но защо Итън да е умрял, нещо пропускам ли😳
Не е умрял.
Но нали в първи сезон гласовете караха Сара да убие Итън. Тоест възможно е той да е пречка за някого или нещо.
Виж целия пост
# 260
Това е друго...
Да, така написано ОК. Искат да убият Итън, защото той е много важен за нашите герои и потенциално Итън може да е спасителят...
Аз го разбрах все едно е умрял. Някой го е убил.
Виж целия пост
# 261
Бензинът е, от там, от където и токът. Grinning
Виж целия пост
# 262
Аха, за бензина като писа и това се сетих.
Тая кара доста. Те и си карат. И се запитах - тая що бензин ще изхаби. Може би затова искат да я спрат.
То ако има достатъчно може да си я пуснат да си джитка като е толкова безмозъчна.
Виж целия пост
# 263
Но аз нещо не се ориентирах в новия епизод :
Скрит текст:
Когато Джули влиза в руините, в кой момент попада?
Аз нещо нямам спомени Джим да е бил с Бойд и Дона в караваната през нощта. А и защо да са били там? Май съм го забравила този момент. Най-вероятно е било в 3-ти сезон, защото първи и втори ги изгледах пак и нямам такъв спомен.

Brin,

Скрит текст:
изгледай епизод 9 от сезон 2. Двата епизода са свързани помежду си.
Виж целия пост
# 264
Изгледах пак сцената от 2 сезон, 9 епизод и Джим.
Когато гледа през прозореца и се оглежда, докато Джули му вика ... Той не се оглежда, защото я чува, а защото чуват музиката от музикалната кутия в караваната.
Значи той НЕ чува Джули да го вика.

Примигването на светлините, когато музиката спира, паниката в караваната. Рандал бяга от противоположната страна, не от където Бойд, Дона и Джим излизат и където е Джули.

Така че не мисля, че Джим е чул или видял нещо тогава. Той гледаше към чудовищата и се заслуша в музиката от кутията.
Виж целия пост
# 265
И според мен не я чува.

Искам да обърна внимание на нещо друго.
Епизоди 3/10 и 4/2 реално са един и същи ден, в който се случват паралелни реалности. Изгледайте ги, ако ви е интересно. Досега гледах пак 3/10 и си водих записки 🙄🙄
Основната паралелна реалност е, че
Скрит текст:
Джим е едновременно жив и мъртъв
Ако изгледате последователно 3/10 и 4/2, ще разберете какво имам предвид -
Скрит текст:
срещата на Итън с Джим най-вече. Джим не е някакъв дух или видение - това си е Джим от реалността, в която е жив

Героите в 3/10 носят същите дрехи като в 4/2. Поне тези, които сравних.

Скрит текст:
обаче между 3/10 и 4/2 идва епизод 4/1, в който има нощ, тоест смяна на нов ден - 4/2, който пък се връща на 3/10.
Виж целия пост
# 266
Ох, значи нещо друго ми се е причуло. Дори не запомних какво. Вече ще се побъркаме с този сериал.
В НВО го бяха превели като нахвърлят, мисля, та затова вероятно си мислиш така. Свободни съчинения.

В НВО е преведено "В тази част те се разкъсват." Как е било по торенти и други субтитри, не знам.

Видяхте ли теорията, че Джим, който се яви пред Итън в края на епизода, не е същия Джим, който беше убит от Мъжът в жълто? Т.е. не е същото тяло. Вадят си заключения от раната на челото му. Теориите са много - че е от друга реалност, че е в чистилище или че е фалшив и злонамерен образ. 
Също така срещнах теория, че Джим, който беше убит в гората не е същия, който виси в обора, заради различните наранявания. Понякога се чудя има ли смисъл да умувам чак толкова над такива теории, но в интернет доста задълбават и някои размишления ми харесват.
Припомних си, например, че във виденята на Табита Джим беше точно така провесен. А на мен с подгънатия крак ми заприлича на онази известна карта Таро с обесения и после видях, че имало цяло теория и за Таро картите. Връзка обаче, засега, не виждам, освен че Тили имаше такива карти май.
Скрит текст:

Общо взето след втори епизод размишлявам над две неща.

Защо Джули се пренесе точно в този момент - при караваната? Защото там /макар и по-късно/ загина баща ѝ? Защото още не може да насочва мисълта си към определен момент, в който да се пренесе? Според мен не е случайно, че ни заостриха вниманието към сцена от преди два сезона, но ми се струва, че ще трябва да се върна и да поизгледам някои неща.

Второто нещо, естествено, е Езерото на сълзите. От четене си припомних, че Елджин е задал въпрос дали наблизо има езеро, още с пристигането си в града. Няколко дребни насоки също са разпръснати из сезоните. Чудя се дали е физическо място и възможно ли е да е в тунелите, където се крият чудовищата?

Доволна съм, че в крайна сметка имах правилното усещане за структурирано и обмислено излагане на историята в сериала. Спомням си, че още в сезон 2 обсъждахме това и някои от вас тук не вярваха, че сценаристите имат обмислен план за развитие. Сега обаче ясно се вижда, че е имало изградена концепция през цялото време - и с числата 4 и 7, и с Езерото, което се споменава още в първата серия. Това ме кара да очаквам един страхотен последен сезон и логичен и задоволителен завършек на сериала Simple Smile
Виж целия пост
# 267
Елджин още с пристигането си май имаше нещо наум, дали не беше някакъв сън или видение? Забравила съм, но съм с усещането, че имаше нещо, което не продължиха/разкриха.

Фарът, откъдето Табита падна, не е ли на езеро?
Виж целия пост
# 268
Оф, много сложно и оплетено става.

Ето и тук с това, че Джим не бил Джим, бил друг Джим.
Прическата била друга.
Виж целия пост
# 269
Ако Джим е умрял и това не може да се предотврати и е друг Джим наистина, значиии това трябва да е Джим от миналото…. амааа нали само, засега поне, Джули може да се разхожда.? Паралелна реалност ще ми е малко прекалено вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия